Mans pirmais dators Apple Macintosh SE. Par to paldies Stīvam.

2011. g. 7.oktobris

Vakar, kad uzzinājām par Stīva Džobss nāvi, tā skāra arī mani personiski, jo Stīva izgudrojums faktiski bija pirmais mans, manas ģimenes un uzņēmuma dators, ar kura palīdzību tapa daudz rakstu un grāmatu. Tas bija Apple dators, ar kuru es sāku iepazīt datoru pasauli.

 Joprojām to glabāju savā garāžā un uzskatu par vērtīgāko no visiem sekojošiem PC un Mac datoriem, ko esmu lietojusi un pašlaik lietoju.

Mans pirmais dators Macintosh SE

Šodien viņu izcēlu no putekļiem un nofotografēju.

Te viņš ir. Macintosh SE ar iebūvētu cieto disku. Ražots 1989. gadā. Arī izcils dizaina paraugs, kas arī šodien greznotu jebkuru interjeru.

Joprojām darbojas un vienmēr man atgādinās par kādu drosmīgu manu līdzcilvēku, kas neskatījās uz citiem, bet gāja savu ceļu ar lozungu Think Different, kas 1984. gadā sāka jaunu tehnoloģisku ceļu datoru pasaulē un radīja arī manu pirmo datoru.

Šie Macintosh datori parādīja, ka pelei ir arī cita nozīme nekā tā ko mēs zinājām pirms tam, ka uz monitora failus mēs varam redzēt mazu pārvietojamu ikonu izskatā utt.

Tikai deviņdesmito gadu vidū ar Bila Geitsa Windows 95 arī nemakintošu, t.i., PC pasaule, nokopējot Stīva izgudrojumus, iepazina šos pašus  tehnoloģiskos jaunumus, kurus kopš astoņdesmito gadu beigām baudīja ābola makintošu (Apple Macintosh) paaudze.

Macintosh dators iemācīja mums domāt savādāk, ne tā kā citi. Tāds bija arī tā autors.

Salīdzinoši ar pasaulē izplatītajiem PC datoriem Macintosh bija šokējoša revolūcija sevišķi žurnālistikā un medijos.

Macintosh datorus tolaik dēvēja par datoru pasaules Mercedesiem.

Neviens mūsdienu  iPhone, iPads un tml., nav šī mana pirmā Maca vērti, kura vērtība vismaz manās acīs aug dienu no dienas.

Jo tas ir mūsdienu tehnoloģijas rīks, kam bija lemts mainīt pasauli un iedrošināt mūs domāt savādāk. Par to paldies Stīvam.

6 comments


  1. Paldies par rakstu!

    Pat šis pirmsākuma dators joprojām izskatās estētiski.

    Paldies Stīvam par vidi, kurā mēs pašreiz dzīvojam!

    Uldis

Leave a Reply