Izrādās, ka 3 tases kafijas dienā pagarina mūža ilgumu

2012. gada 20. maijs
Kafija - veselības garants?
Kafija – veselības garants?

Sirmgalvji, kas ikdienā nobauda pāris malkus kafijas, faktiski nostiprina savu veselību un pakļauj sevi mazākam letālo beigu riskam nekā ”tie, kas nemaz nedzer kafiju”. Pie šāda secinājuma nonācis pazīstamais New England Journal of Medicine savā jaunākajā izdevumā.

”Kafijas pētījuma” gaitā tika apsekoti un analizētas 400 000 personas un gala iznākums nedaudz pārsteidz.

Izrādās, ka kafija ir veselīga!

Zinātnieki, tātad, ir noskaidrojuši, ka pāris tases kafijas dienā uzlabo veselību un mundrumu, taču pagaidām joprojām nav noskaidrots, kura sastāvdaļa (kafijas sastāvā) pagarina cilvēka mūža ilgumu.  – Mēs esam zinātniski noskaidrojuši, ka kafija būtiski ietekmē cilvēka smadzeņu darbību. Var gadīties, ka tieši šis apstāklis ir noteicošais arī mūža ilguma pagarināšanai. Cita versija ir par kafijas labvēlīgo ietekmi uz kauliem un skeletu. Pagaidām vēl daudz neskaidrā šajā virzienā, ir jāturpina strādāt! – konstatē medijiem Nils Frīdmans (Neal Freedman)  Nacionālā Veselības institūta direktors (Rockville, Maryland).

Pētījums šajā jomā tika veikts ar cilvēkiem no 50 līdz 71 gadu vecuma, sākot ar 1991.gadu un noslēgums šim eksperimentam datējams 2008. gadā. Tika novērtēti arī citi blakus faktori, piemēram, smēķēšana un alkohola lietošana.

Noskaidrojās, ka vīrieši, kas ikdienā nobaudīja 2 – 6 kafija tases dienā, par 10% mazāk riskēja priekšlaikus nomirt, nekā tie, kas kafiju nepatērēja nemaz.

Sievietēm šī priekšrocība bija jau 16% līmenī. 

Ir pierādīts, ka regulārs kafijas patēriņš ne tikai pagarina mūža ilgumu, bet arī aizsargā pret Alcheimera slimību.

Amerikāņu zinātnieki (University of South Florida) četru gadu ilga pētnieciskā perioda laikā izmeklēja gados vecākus pacientus ar mērķi noskaidrot, kā uzturvielas ietekmē vai neietekmē atmiņas zuduma slimības izraisīšanos. Noskaidrojās, ka pacienti, kas visvairāk un regulāri ikdienā patērēja kafiju (un līdz ar to saglabāja stabilu kofeīna līmeni asinīs), bija pakļauti daudz mazākam riskam saslimt ar šo slimību nekā pacienti, kas kafiju savā uzturā nelietoja.

  • Tie, kas saglabāja veselību un neinficējās ar Alcheimeru, uzrādīja 2x lielāku kofeīna līmeni asinīs nekā ar šo slimību saslimušie pacienti, – konstatē pētnieki medijiem (Daily Mail, Svenska Dagbladet).

Šī pētījuma rezultāti, kas pašlaik publicēti žurnālā Journal of Alzheimer´s Disease, pierāda, ka trīs kafijas tase dienā var būtiski samazināt sasirgšanas risku.

Starp citu tie, kas regulāri dzer kafiju, arī saslimšanas gadījumā, pārcieš šo slimību vieglākā formā.

Pagaidām pastāv hipotēze, ka tieši kofeīns izraisa smadzenēs ķēdes reakciju, kas traucē Alcheimera slimības attīstību.

Šis ir pagaidām pirmais nopietnais pētījuma rezultāts, kas pierāda kofeīna ietekmi uz demenci izraisošām slimībām.

Tātad – ejam uz virtuvi un vāram sev un savējiem labu kafiju! 

Diena ir patiešām lieliska un mana magnolija no dārza sūta visiem tveicīgus sveicienus šajā saulainajā maija svētdienā!

Lai veicas!

🙂

Mana magnolija
Mana magnolija

2 comments


  1. Ir jau arī cita teorija, ka miega kvalitātes uzlabošanai nevajag dzert vairāk par vienu kafijas tasīti dienā un to pašu tikai no rīta. Ej nu tagad tiec gudrs – dzert kafiju vai nē un cik daudz dzert.

Leave a Reply