Jauni webuzbrukumi zviedru iestādēm. Asanža atbalstam.

2012. gada 5. oktobrī

Anonymous
Anonymous

Turpinās triecienuzbrukumi zviedru iestādēm. 

Šorīt no rīta – Tiesu pārvaldei un vakar Sociālo jautājumu pārvaldei.

Naktī šo iestāžu mājas lapu vietā internetā varēja izlasīt ziņojumu “We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us”. Tekstu noslēdza aicinājums – “Fuck Swedish.”

Parastais kiberuzbrukums.

Pēdējo dienu laikā vairākas zviedru institūciju un mediju mājas lapas tika uzlauztas un darbiniekiem draudēts. 

Kāda videoierakstā Anonymous draud zviedru valdības institūcijām, policijai, ka uzbrukumi internetā turpināšoties.

Zviedru IT eksperti medijos cenšas apliecināt, ka ”neviens te nekrīt panikā”, jo uzbrukumi pagaidām neesot nesuši nopietnus materiālus zaudējumus.

  • Ja “kāds” vēlas uzlauzt kādu mājas lapu, tad ”viņš” to arī izdarīs. Vienīgais ko mēs varam darīt – maksimāli samazināt ”uzlaušanas laiku” filtrējot informāciju un pretojoties uzbrukumam. Šādos brīžos ir jāieslēdz krīzes gatavība un visām iestādēm tāda eksistē, – taisnojas zviedru IT drošībnieku eksperts Anders Hansons.

Ir pamats prognozēt, ka uzbrukumi zviedru iestādēm, tiesai, policijai un medijiem ir saistībā ar Džuliana Asanžā lietu. 

3 comments

  1. Nu nezinu, vai “Asandža lieta” tiešām ir iemesls, vai tikai iegansts. Iegansts, lai kāds parādītu “krutumu”.
    Ja, bet principā, daosiem tiešām taisnība ka katrā spēkā slēpjas vājums. Digitalizācija nenoliedzami ir spēks, un arī nenoliedzams vājums. To konstatējam atkal un atkal.

  2. Sarežģīta tā Asanža lieta. No vienas puses pārspīlēja zviedru prokurore, no otras puses lecīgais Asanžs. Tagad strupceļā ir abi – viens tup svešā vēstniecība Britānijā un nezin kā tikt no turienes ārā. Otra – nesaprot kā viņas “taisnā domāšana ” ir novedusi Zviedriju izolācijā.

  3. Nu, prokurore vienkārši rīkojās atbilstoši likumam. Principā, apsūdzības pārstāvis nemaz nedrīkstēja rīkoties savādāk. Tāpēc, lai mīkstinātu likuma kalpu burtisko izpratni – manuprāt, labs tomēr ir anglosakšu variants ar divpadsmit zvērinātajiem.

Komentēšana nav pieejama.