Šodien starptautiskā miega diena. Gulēsim turpmāk 10 stundas.

2013. gada 21. marts

Ziema, Sandras Veinbergas foto
Ziema, Sandras Veinbergas foto

Beidzot saule! Pavasaris bailīgi lūr pa durvju šķirbu. Sniegs mirdz kā pārmazgāta sega un cilvēki mēģina smaidīt, lai gan termometra stabiņš joprojām ir zem nulles pat 21. martā.

Skrienot krosiņu saskrējos ar kaimiņiem. Viņi, ar slēpēm pār plecu devās šļūkt pa graudaino sniegu. Ar saulesbrillēm uz degungala. Rīts sauļojās vareni.

Suns lēkāja pa sniegu un mazi bērni rakās pa sniega kaudzēm. Viņiem esot ”orientēšanās” nodarbība mežā. Nez kas tur zem kupenām aprakts.

Dienas kļūst garākas un pavisam drīz atkal būs ”pulksteņa griešana” uz priekšu un atpakaļ un jāceļas būs agrāk. Atkal nāks miegs. ”Miega mušu” skaits publiskajā telpā palielināsies.

Tāpēc šodien svinām Pasaules veselības organizācijas izsludināto miega dienu!

”Gaismas atnākšana traumē mūsu bioloģisko pulksteni tieši tāpat kā tumsas okupācija pār mūsu ikdienu. Mēs netiekam saulei līdzi”, – uzskata ”miega pētnieks”, ārsts Tūrbjorns Okersteds.

Miegs ietekmē ne tikai labsajūtu bet arī garastāvokli. Emocijas, sajūtas.

”Ja miegs okupējis Jūs smadzenes, tad nekādu sajūtu arī pa dienu nebūs”, – konstatē pētnieks. Pēc viņa domām  ”labam miegam” ir daudz lielāka nozīme mūs veselības saglabāšanā nekā agrāk tika uzskatīts.

Stress esot galvenais miega ienaidnieks.

Kurš ir miega labākais draugs?

Fiziskās aktivitātes un saulains rīts.

Miegs un sapņi. Privātais kinoteātris ar senansu 10 stundu garumā. Tik orģināls, ka nākamajā rītā grūti atstāstīt tiem” kas neredzēja”.

Kas var būt vēl labāks?

Foršu un saulainu Jums šodienu – starptautisko miega dienu un saldus sapņus šonakt!

Guliet vismaz 10 stundas, OK?

Sarunāts?

🙂

Ziemas akemens

 

Leave a Reply