«Narcisīšu» un «atriebīgu ticīgo» laiks

Nicas pludmale 2016/FPRepublikāņi tomēr virzīs ASV prezidenta postenim Donaldu Trampu. Tas nozīmē, ka arī amerikāņiem būs pašiem savs «ventspils lauva» =  jeņķu Lembis. Nekā laba neredzu šajā izvēlē.  Tramps cieš no varas abstinences un laužas pie politikas «kloķiem» nekādi netiekot vaļa no sajūtas, ka cilvēce bez tādiem kā viņš neiztiks. Viņi paši, protams, arī neiztiks bez cilvēces kā sava jājamā zirdziņa. Tā nav mērķtiecība. Drīzāk diagnoze, tāpēc bīstama tik ietekmīgai valstij kā ASV.

Starp citu, Islāma valsts (Daesh) karotāji rīkojas līdzīgi: mazāk karotāju, zaudētas teritorijas Sīrijā un Irāka panāk savu – palielinās viņu terorisma akciju skaits naidnieka zonā jeb Rietumpasaulē. Eiropa tagad ir tik pat ērti ievainojama kā Amerikas Savienotās Valstis. Taču šogad varam novērot jaunu amatniecisko teroristu vilni, kas pašdarbnieciski, ar Dieva vārdu uz lūpām, sabrauc un apšauj atpūtniekus Nicā. Tas vairs nebija organizācijas konspiratīvās rīcības auglis, nebija arī partizāns. Tas bija «vecis», kuram tāpat kā pašmāju Lembim vai jeņķu Trampam, gribas panākt savu par katru cenu, ar lielu blīkšķi un viņš rīkojas viens pats, uz savu roku.

IS ir zaudējusi pusi no savas iekarotās teritorijas Irākā (kopš 2014.gada). Viņi ir atspiesti atpakaļ Sīrijā. Viņu līderi sistemātiski tiek nogalināti un aizvien mazāk kaujinieku no rietumiem ir gatavi pieslēgties islāma valsts karotāju rindām. Informācija (kas noplūst medijos) ziņo, ka džihādisti esot zaudējuši savu ticību un lēni slīdot atpakaļ uz savām klusajām, mierīgajām mājām Eiropā. Naftas un gāzes ienākumi izsīkuši (-1/3) un ziedojumu plūsma sarukusi. Tātad IS kalifāts jūtas apdraudēts, lai gan plānos (tāpat kā Putinam) ir iekļaut visu atlikušo pasauli savā kalifātā un pārvērst mūs visus par kārtīgiem ticīgajiem, kas uz vārda klausa likumam, vajadzīgajam Dievam un viņam tīkamajai politiskajai sistēmai.

IS šobrīd ir spēcīgas ložas Lībija un Ēģiptē (CIA), no turienes tiek aktīvi plānotas terora akcijas Eiropai. Tāpēc diena, kad franču tunisietis nogalināja 85 personas Nicā, iebraucot ar smago automašīnu cilvēku pūlī, kļuva par trešo islāmistu uzvaras parādi šogad. Pirms tam bija Parīze ar 130 nogalinātajiem un Brisele ar 32. Neaizmirsīsim arī Stambulas lidostu ar 44 nogalinātiem cilvēkiem.

ASV pašlaik vada aviācijas uzbrukumus IS. Taču pretreakciju saņem Eiropa. Kāpēc tā notiek? Amerikāņi ir iemācījušies labāk aizsargāties. Ceļš uz Eiropu teroristiem ir tuvāks, vieglāks un ērtāks. Viņi jau sen paguvuši izlikties par bēgļiem, brīvi kustoties visos virzienos. Daudzi jau kļuvuši par Eiropas valstu pilsoņiem. Tāpēc 5000 Eiropas un tikai 300 ASV pilsoņu pieslēgušies IS karotāju rindām (Soufan Group). Muhameds al Adnani ir atklāti aicinājis domubiedrus (tos, kas nekaro Sīrijā vai Afganistānā) uzbrukt eiropiešiem viņu pašu mājās, jo arī tas būšot Dievam patīkams darbs. Tā kā izgatavot sprāgstvielas ir sarežģīti un dārgi, viņš pat ieteica masveidā sabraukt neticīgos ar automašīnām.

Kopš 2001.gada amerikāņi realizē gandrīz vai paranoīdu teroristu vajāšanu. Tiek ierobežota reliģijas brīvība, apsargātas mošejas, plosās terorisma apkarošanas grupējumi, publiskās vietās zibina savas acis novērošanas kameras un sabiedrība pret šo Orvela valsti vairs neprotestē. Amerikāņu musulmaņi esot labāk integrēti, labāk materiāli situēti un tāpēc apmierinātāki nekā Eiropas valstu musulmaņu imigranti, kas lielākoties koncentrējas savās geto teritorijās. Tāpēc arī ātrāk radikalizējas.

Latvijas politika jau pārsātināta ar iekšējiem teroristiem, kas «nosūkuši» visu ko var nopludināt no valsts kases savās kabatās un pašlaik cenšas uzspridzināt iespēju neatkarīga KNAB eksistencei mūsu valstī. Savādi, ka šim mērķim (un VID priekšnieka amatam) valstij neatliek naudas pieņemt darbā neatkarīgu ārzemju ekspertu, turpretī AirBaltic labā šāda izšķiršanās tiek realizēta jau sen. Biznesu pie mums saprot, bet godprātīgu attieksmi pret valsti – nē. Vai šāda politiķu attieksme pret savas valsts svarīgāko infekcija slimību = amatpersonu korumpētību nav terorisms pret savu valsti? Iekšējais terorisms?

Vissliktākais, ka islāmistu dzīvnieciskumam pretī cenšas nostaties mūsu pašu dzīvnieki. Ar «zobs pret zobu» loģiku. Vajagot: vairāk armijas, drošībnieku, smagākus sadzīves noteikumus Eiropā, fundamentālāku baznīcu un skolas ar tikumības normām. Atriebības ideologi turpina neņemt vērā iemeslus trūcīgo cilvēku reliģiozās radikalizācijas procesam kā kolonizācijas sekām. Iespējams, ka vispirms vajadzētu ķerties pie iemesliem kāpēc cilvēki ar franču pasi kabatā ir gatavi sašķaidīt desmitiem cilvēku dzīvības un cīnīties ar šiem iemesliem, nevis sekām.

Tepat kaimiņos Krievijā varam novērot šo pašu reliģiozu radikalizāciju, kas pa logu šķirbām cenšas ielīst istabā arī pie mums. Tā iemesls nav Dieva trūkums sabiedrībā vai ticības deficīts ikdienā, bet gan lielu cilvēku grupu izmisums par savu pārticības trūkumu, sliktām nākotnes izredzēm un bēdīgo stāvokli sabiedrībā. Neapmierinātība sēj agresiju, reliģiskie fundamentālisti šeit nāk kā saukti negatīvās enerģijas nopludināšanai ticībā. Tā kalifāta vai eirāzijas impērijas ideja ir klāt un daudziem šķiet kā piemērots tramplīns draņķīgajai nākotnei.

Tāpēc šogad sākam piedzīvot gan «lembjus», gan «belēvičus», gan «trampus», kuri maniakāli laužas iekšā valsts politiskajā pārvaldē, lai to pilnīgi pakļautu sava kalifāta interesēm (= sagrautu). Tieši tāpat to sāk realizēt vientuļie vilki uz ielas Eiropā. Viņi nenodarbojas ar savas valsts politiskās sistēmas brucināšanu no iekšpuses, bet gan ar «ielas terorismu», sabraucot iespējami daudz līdzcilvēku, kuriem ir labi. Šāds terorists, patiecoties medijiem, kļūst par varoni. Viņa dzīvi un likteni aktīvi analizē radio un televīzija. Avīzes publicē bijušās sievas un interneta portāli kaimiņus. Nobijušies ir vienīgi psihologi, saskatot šajās akcijās «copycat» efektu. Tagad katrs nākamais «narcisītis», kas nevar realizēt savas ambīcijas kā politiskais terorists savā valstī, darīs to uz ielas.

Mūsu valsts parlaments un pašvaldības ir pilnas ar šiem iekšējie teroristiem. Vai tāpēc liktenis mūs pasargās no islāmistiem uz sēru ziediem Jomas ielā?

 

6 comments


 1. Interesantas paralēles. Sanāk, ka terorismu “apkaro” ar cita veida terorismu.

  Manuprāt, ASV un daudzviet citur Rietumu pasaulē novērojama zināma demokrātijas krīze. Cilvēki, vāji informēti, noguruši no garlaicīgām viduvējībām un redzēdami, ka esošā politiskā elite netiek galā ar izaicinājumiem, meklē risinājumus citur. Un Trampam, Kaimiņam un Lepēnai šie “risinājumi” ir – vajag tikai vienreiz nosaukt lietas īstajos vārdos, bargi nostāties pret kaut ko, un viss būs kārtībā.

  Patiesībā ir nepieciešams vairāk īstas demokrātijas, nevis mazāk. Vairāk neatkarīgu mediju, kas apzinās un spēj pildīt savu misiju. Vairāk mūsdienīgas, laikmetam atbilstošas izglītības. Vairāk kvalitatīvu publisku diskusiju. Vairāk iespēju mainīt lietas un sistēmas, kas acīmredzami vairs nefunkcionē 21.gadsimtā (te ir runa arī par vēlēšanu sistēmām vairākās valstīs). Tad varbūt arī nebūs jāizvēlas starp populistiem, kas terorizē savu valsti, un vienkārši amatam nepiemērotiem politiķiem, kas to apkauno: https://www.youtube.com/watch?v=uI4KbV5mDaY


  • Protams, ka tikai vairāk demokrātijas var palīdzēt sabiedrībai kļut labākai. 🙂 Brīnos, ka Latvijas medijos nav produktīvu diskusiju par aktuālām tēmām, kuru rezultātā sabiedrība uzzina ko jaunu, nevis noskatās, ka politiķi ar ekspertiem «vicojas» pa kadru.Katru dienu notiek kas jauns, bet mediji šeit uz aktualitātēm nereaģē. Savādi.


  • Cilvēki nereti ir vāji informēti tāpēc, ka informēties nevēlas. Jā, tie, kas nosauc lietas īstajos vārdos (lai ko tas nozīmē), ir pievilcīgi, lai gan, ja tā padomā, kam no tiem īstajiem vārdiem kāds labums ir bijis? Ja neskaita nosaucēju, kas pateicoties tam visam, ir augstā krēslā iesēdies?
   Bet par tām nefunkcionējošajām sistēmām – tās jau nav mainījušās. Tikai lietotāju pārāk daudz kļuvis tādu, kas negrib informēties. Kolektīvais marazms iestājies, ja neskaita tos, kas vēlēt neiet, jo ir pārliecināti, ka tik un tā nebūs jēgas, un tos, kas balso par mazāko ļaunumu vai kaut ko nebūt, jo bez parlamenta/vietējās varas takš nevar.


   • Ulofa Palmes sieva man reiz teica, ka iedzīvotāju mūžīgais pesimisms un atkarība no varas esot vergu sindroms. Ar to sirgstot visa Āfrika, jo ir pieraduši, ka ēdienu met lejā no lidmašīnām. Pašam atliek sēdēt tuksnesī un gaidīt. Vai mēs arī neesam pa šo līniju slimi? Kaut nedaudz?


  • Pirms kāda laika filmu skatījos par terapijas sistēmām, kas domātas bērniem ar smagiem attīstības traucējumiem. Neko lielu neiegaumēju, izņemot galveno mērķi: panākt, lai bērns, par kuru tradicionālie neirologi ir teikuši, ka viņš visu mūžu gulēs, blenzīs grieztos un kakās autiņos, sāktu interesēties par apkārtni. Vingrojumi, masāžas un daudz mirdzošu, gabošu un citādi skanošu rotaļlietu. Kā potenciālos vēlētājus ieinterēsāt vismaz tiktāl, lai viņi komentārus zem raksta par tēmu rakstītu, jo tie parasti sanāk par konkrētajā brīdī aktuālāko (piemēram, augstu sēdošiem ātruma pārsniedzējiem/ pļēguriem), plus to, ka visi krievi nav patriekti no latvijas, iebrācēju pabalstiem un tas laikam viss.

Leave a Reply