Krievu atomzemūdene joprojām deg. Norvēģi – nervozi.

2011.gada 30. decembrī.

Jekaterinburga joprojām deg Murmanskas ostā. Krievijas iestādes apgalvo, ka ugunsgrēks uz atomzemūdenes ir apdzēsts, taču fakti liecina par pretējo.

Atomzemūdene aizdegās ceturtdien, remonta laikā, Murmanskas ostā. Ugunsgrēks esot sācies uz stalažām, ārpus zemūdenes korpusa, taču vēlāk izplatījies zemūdenes virzienā. Sākumā ugunsdzēsēji mēģinājuši apdzēst liesmas no gaisa, ar tā saucamo ”ūdens bumbu” palīdzību un daļēji iegremdējot degošo objektu ūdenī. Taču – bez panākumiem.  

Daļa apkalpes locekļu joprojām atrodas uz zemūdenes.

AP ziņo, ka septiņi no apkalpes locekļiem (kas bija saindējušies ar izplūdes gāzēm) jau agrāk nogādāti slimnīcā.

Krievijas krīzes vadības centrāles šefs Sergejs Šjogijs no Maskavas turpina apgalvot, ka viss ir kārtībā. Ugunsgrēks esot apdzēsts.

Taču novērotājiem uz vietas tā nešķiet.

Murmanskas osta atrodas tuvu Norvēģijas robežai un tieši šī iemesla dēļ kaimiņvalstī novērojama zināma panika. Nils Bomers, norvēģu vides aizsardzības orgenizācijas šefs Murmanskas filiālē pauž bažas par to, ka degošā zemūdene turpina grimt un pastāv ūdens pieplūdes risks reaktora telpai.

Norvēģu Finmarkas leņa pārvaldnieks arī neslēpj nervozitāti par to, ka no Krievijas netiek piegādātā korekta un izsmeļoša informācija par to kas īsti notiek ugunsgrēka zonā Murmanskā.

–   Mums ir parakstīts līgums ar krieviem, ka šādā situācija ir pienākums ziņot kaimiņiem kas un kā notiek. Pagaidām no Krievijas puses nekas nav dzirdams! – konstatē Gunnars Kjonojs NRK ziņu dienestam.

Nervozi ir arī zviedri.

Ir zināms, ka pēc remonta atomzemūdene Jekaterinburg turpināšot darbu.

Taču pagaidām tā turpina degt.

 

Leave a Reply