Kāpēc „bilsgeits“ ir ļauns jeb sapnis par pasaules saprašanas atslēgu

Speciāli TVNET

Visi vēlamies saprast pasauli. Kāpēc viss notiek tā kā notiek? Vai pār mums valda Dievs, Zevs, Pērkons, Laima, Freija, Tūrs, Amaterasī jeb masonu/cionistu brālība kopā ar Bilu Geitu? Kuanona (Quanon) kustības aktīvistam, amerikānim Džeikam Angeli patīk ne tikai ticēt saviem „dieviem“, bet arī uzbrūkot Kapitolijam (2020. gadā), izgreznoties ar vikingu ragiem un skarbu kara krāsojumu. Tāds viņš daudz fotografēts un iemūžināts iegājis vēsturē kā krāsainākais trampists. Kāpēc pašlaik tik ļoti modē šādi „uztaisīties“ un ticēt nesaprotamām, absurdām un neargumentējamā teorijām par dzīvi, vakcīnām un pandēmiju? Sociālajos medijos mūs uzrunā sašutuši ļaudis, kas ir satriekti par to „kā pasaulē viss notiek“ un kā vakcīnas paredzētas it kā sabiedrības savaldīšanai un pakļaušanai, jo nekādas pandēmijas vispār neesot. 

Kā tas iespējams, ka starp mums ir tik daudz biomedicīnas specialistu, kas tikai sev saprotamos terminos skaidro vakcīnu ļauno dabu labticīgiem tautiešiem un daudzi viņiem uzreiz piekrīt. Kur palikusi kritiskā domāšana? Kāpēc gribas ticēt, ka pasauli pārvalda neredzama elite, kas visu laiku pārvalda pasauli un sabiedrību kopš franču revolūcijas laikiem un neviens mums par to nestāsta? 

Evelīnas svētā birzs

Rudenī Vanity Fair novembra numurā kāds žurnālists sāka savu stāstu par Evelīnu. Parastu amerikāņu sievieti, kura meklējot patiesību par sevi un savu pasauli, nonāca līdz Kuanona  konspirācijas teorijām un aktīvas iesaistīšanās šajā kustībā. Kas īsti notika? It kā dzīvoja kā visi, gāja baznīcā kā visi un redzēja pasauli kā visi. Tad pēkšņi kā Alise iekrita Brīnumzemē un lidoja ilgi. Nogurdinoši gari krita lejup pa konspirācijas labirintiem un tumšajiem līkločiem. Turp, kur visi ir pārliecināti, ka šī pasaule nav tāda kā mums visiem likās un demokrātu partija valda ar ļaunu, cinisku un nežēlīgu neredzamu cilvēku rokām. Šie ļaudis (kas pārvalda pasauli) visi ir pedofili – jo seksuāli izmanto bērnus un dzer viņu asinis, lai saglabātu sev ilgstoši jaunību. Lai atbrīvotos no šiem necilvēkiem, mums visiem esot jāsaceļas. Jāiznīcina slēptā varas sazvērestība un jāatbrīvo no nešķīsteņiem pasaule un visi apkārtējie cilvēki. Skaisti? Jā, skan lieliski. Taču vai tā patiešām ir? 

Kāpēc parasta sieviete pēkšņi tik cītīgi notic šādām iedomu pasakām, ka metas pati glābt pasauli? Tāpēc, ka visiem mums patīk brīnumu pasakas un neparasti notikumi. Šajā gadījumā patētiska ticības teorija tika izdomāta konkrētām Trampa vajadzībām. Proti – vēlēšanām. Tātad nevis lai pārliecinātu vēlētājus par konkrētām konservatīvo partijas nostājām, bet lai piedāvātu konservatīvo politiku kā reliģisku ideju. Kā ticību. Tādu, kas nepieprasa loģiku vai argumentus. Tikai ticību un pārliecību. Vai tas ir pieņemami, ka politiķi sāk lietot jaunas ticības dogmas, lai pievilinātu un pārliecinātu „par saviem varoņiem“ (deputātiem) savus vēlētājus? Manuprāt tas nav akceptējami. Politika ir loģiska lieta un mums būtu jāiet vēlēt par tiem, kas aizstāv mūsu konkrētās vajadzības, nevis ir vienkārši labi, cēli cilvēki – pasaules glābēji.  

Kas ir Kuanons jeb Evelīnas svētbirzs? Tas, ka konservatīvie būtu speciāli izveidojuši šo konspiratīvo kustību savām politiskajām vajadzībām, nav dokumentēts. Loģiski, ka nav. Tas it kā piedzimst anonīmajā forumā 4 Chan, kurā daudz tiek spriests un domāts par neonacismu, ekstrēmu pornogrāfiju un grafisku vardarbību. Kāds anonīms patriots (Q Clearance Patriot) tieši šeit piedāvāja saviem domubiedriem ideju par Kuanona kustību 2017.gadā. Viņa versijā „masoņi“ ir liels, nežēlīgs un agresīvs grupējums ar nosaukumu  ”the deep state”, kas apdraud ASV nākotni. Šādas teorijas nav nekas jauns. Tās ir bijušas vienmēr, visos laikos, taču šajā gadījumā idejas autors uzdevās kā spiegs un cilvēks, kas ir bijis šajā ļaunajā pasaulē un tagad atklāj mums pārējiem patiesību. Vadītāja šai kustībai nav, taču kā pravietis tiek piedāvāts Donalds Tramps. 

Līdzīgas idejas par sātanistiem un  pedofiliem, kas paverdzina pasauli ir bijušas arī agrāk. Jaunākā no tām bija SRA (Satanic ritual abuse), kas radās 1980.gados. Jau toreiz tika organizēta enerģiska kustība ASV, kas bija pārliecināta, ka pedofili ir ap mums, pārvalda pasauli un nosaka šajā planētā visu. Pierādījumu šiem apgalvojumiem nebija, taču ideju uztvēra vairākas kristīgo draudzes un attīstīja tālāk. 

Nākamais solis ir ideja par to, ka ir cilvēki, kas vēlas sev pakļaut visu pasauli un tie ir organizēti. 18. gadsimta Iluminati kustība ir tieši šāds paraugs varmāku ordenim. Šis ordenis eksistē kopā 16. gadsimta un vienmēr bijis apvīts ar leģendām un konspirācijas teorijām. Protams, ka centrā tika novietotas izdomātas pasaku teorijas, ka šie cilvēki vēlas iznīcināt visas reliģijas, monarhijas un uzsākt jaunu pasaules pārvaldīšanu. Nedaudz vēlāk šo pasaku papildināja franču revolucionāri, kas centās mobilizēt visplašākās sabiedrības masas „smalku ļaužu“ un „varas“ apkarošanai. Ideja nekur nav pazudusi un ar to varam iepazīties filmās: sērijā ”Deus ex un ”Tomb raider” (2001) un pat Džeimsa Bonda sērijā, kur šo kustību „tēlo“ Spectre. Tātad – izdomātas teorijas par slepenu ļaunu varu nav nekas jauns. Tās maina formu un vienmēr tiek pieskaņotas kādam politiskajam spēkam, kas deklarē, ka atbrīvos pasauli no šī mūžīgā ļaunuma. Ja pūķa nav, tad tas tiek izdomāts un visi aplaudē bruņiniekam.

Kāpēc mākslai patīk Iluminati?

Tāpēc, ka mums visiem patīk baidīties un klausīties vakaros spoku stāstus. Jau 1797.gadā vienlaikus tika publicētas divas grāmatas par šo pašu tēmu. Agustin Barruel ”Mémoires pour servir à l’histoire du jacobinisme” un John Robison ”Proofs of a conspiracy against all the religions and governments of Europe, carried on in the secret meetings of free-masons, Illuminati and reading societies, etc”. Abi autori publicēja šos darbus gandrīz vienlaicīgi, dažādās valstīs. Viņi nezināja, ka dara to paralēli. Nevarēja nojaust, ka stāsta vienu un to pašu stāstu par bīstamo pagrīdes organizāciju, kas valda pār pasauli un nosaka visu. Vai šie stāsti bija pilnīgi no gaisa rauti? Nē, 1776.gadā bavāriešu brīvmūrnieks, juridisko lietu profesors Adams Veishupts tiešām dibināja slepenu bruņinieku ordeni Iluminati un tā ideja bija iznīcināt reliģijas un monarhijas, lai radītu jaunu un lielu visas pasaules valsti. Viņam izdevās iesaistīt masoņu ložas un samērā īsā laikā izveidot savu ordeni kā starptautisko organizāciju. Taču šīs idejas un organizācijas mūžs bija ļoti īss. Jau 1785.gadā to likvidēja un ideju neviens neturpināja realizēt. Tātad, ideja bija, bet to realizēt līdz galam nevienam pagaidām nav izdevies. Nav izveidota visaptveroša pasaules valdnieku mafija ar segvārdu „dziļā valsts“. Taču tas netraucē rakstniekiem un režisoriem iztēloties kā būtu, ja būtu izdevies. Tātad iedomājoties, ka pa kluso viņi turpinot satikties un dara savus ļaunos darbus vēl šodien. 

Vispār jau šāda pasaules pārveidotāju ideja nav nekas neparasts. Ir bijuši staļini, polpoti, hitleri un vēl dažādi citi pasaules pārveidotāji ar ļoti asiņainu pagātni. Taču konspirācijas teorija tieši par Iluminati turpina kairināt, jo visiem patīk slepenas lietas un mīklaini izpaudumi. Tāpēc Angiljā, Francijā un ASV šīs idejas turpina uztraukt daudzus joprojām. Vislielākā piekrišana šīm versijām ir tieši amerikāņu kristīgo draudzēs. Tieši no baznīcām esot radušies „izrotājumi“ par slepenās organizācijas sātaniskajām orģijām, bērnu seksuālu izmantošanu (asiņu dzeršanu) un 19.gadsimta vidū šie stāsti izplatās arī Ziemeļeiropā un Latvijā. Tagad tie jau bija papildināti ar pasaulīgiem vaibstiem, liekot saprast, ka šī slepenā organizācija nosaka visu. 1920.gadā Nesta Vebstera grāmatā ”Secret societies and subersive movements” (1926) tika savienots britu pasaku stāsts par Iluminati ar krievu antisemītu pamfletu „Cionas gudro protokoli“. Tajā Iluminati vietā ir ievietoti ebreju sazvērnieki, kas it kā pārņem pasaules pārvaldes grožus. Protams, ka šis „dokuments“ bija viltojums, taču tas guva plašu izplatību visā pasaulē un ir izlasāms arī latviešu valodā. Pamazām pasaka par „bagātajiem, kas valda pār mums“ ieguva jaunas krāsas  ļoti konkrēta izpausmē – īpaši turīgas ģimenes un veiksmīgi uzņēmēji tika vainoti sazvērestībā pret pārējiem. Tagad rinda pienākusi Bilam Geitam un citiem turīgajiem mūsu laikabiedriem, kas tiek vainoti pandēmijas izraisīšanā un „čipošanas“ realizācijā ar vakcīnu palīdzību. 

Kuanona panākumi nav nekas neparasts. Ideja no amerikāņu konservatīvo ļaužu kristīgajām draudzēm ir atnākusi arī pie mums un mēs to adaptējam sev. Pat Nacionālās bibliotēkas ēkas aprisēs Rīgā daži saskata masoņu idejas un atzīstas, ka neesot precīzas informācijas par to vai Birkerts ir vai nav bijis masonis. Esot dzīvojis pilsētā, kurā atrodas ASV masoņu lielākais templis un tāpēc varbūt sludinājis masoņu idejas zem „gaismas nešanas lozungiem“. Ja gribas atrast, tad atrod pat saulei „gruzi acī“. Tā teikt – bīstieties „viņi“ ir tepat līdzās! Lai arī versijas nedaudz atšķiras, arī mūsu sociālajos medijos pamanāma tās pašas bažas par to, ka jaunie laiki ir sarežģīta lieta un neviens nezina, ar ko viss šis pandēmijas ārprāts beigsies. Ja „vainīgie“ mainās, tad lietas būtība paliek tā pati – bailes no nākotnes un sava satraukuma iemeslu deleģēšana slepeno brālību grēku darbiem. Jo sliktajiem ir jābūt. Citādi nav kam uzgrūst vainu. 

Taču nevēlos, ka kāds no mūsu politiķiem startē nākamajās vēlēšanās izmantojot Donalda Trampa priekšvēlēšanu  kampaņas ideju par Kuanonu kā pasaules atbrīvotāju, savā labā. Pretendentu šādam ticības izmantojumam politiskajā kampaņā mums ir daudz – Šlesers, Gobzems, ww.kpv.lv u.c. Nedosim politiskajiem avantūristiem svētbirzi. Neparko.