Kā Ingūna pievienojās “brīvības cīnītājiem”

Speciāli TVNET

Drūmais pandēmijas laiks ar kustības, saziņas ierobežojumiem un vakcinēšanos drīz būs aiz muguras. Taču psiholoģiskie nospiedumi mūsu atmiņā paliks vēl ilgi. Iespējams, ka daudzi turpinās staigāt ar maskām un vēl citi pārtrauks draudzēšanos ar cilvēkiem, kuru uzskati epidēmijas laikā nesaskanēja ar viņējiem. Kā tas varēja notikt, ka cilvēkus sašķēla epidēmijas izpratne? Iespējams, ka kritiskās situācijās cilvēka daba izgaismojas labāk. Manu paziņu skaitā „antivakseru grupējums“ nebija liels – tikai daži cilvēki. Taču ir vērts pievērsties viņu izpratnei par to, kas īsti notika, lai saprastu, kā dzīvot tālāk un vai šeit ir runa tikai par „imunitātes saglabāšanu“, vai tomēr par politiku.

Pretīgās durvis

Ingūnas dēls iemācījās staigāt pretī gadiņam. Čāpoja, pakrita, uzgrūdās virsū priekšmetiem un pēc tam skaudri raudāja. Māte mēdza mierināt savādā veidā – ieperot durvis un pliķējot stūrus, kas zēnam bija sagādājuši sāpes. Sākumā izskatījās komiski, taču vēlāk pieradināja puiku atrast vainīgos visām vainām ārpus sevis. Lai notiek vai kas notikdams – citi būs vainīgi. Šo epizodi atcerējos brīdī, kad pēc pandēmijas pirmajiem mēnešiem Ingūna telefoniski (tagad dzīvo ārzemēs) paziņoja, ka esot pievienojusies tautu atbrīvotāju kolektīvam un turpmāk cīnīšoties par visu cilvēku brīvību. Viņa neesot nekāda ekstrēmiste, bet niknojoties par cilvēku tiesību apspiešanu, kas esot redzama ik uz soļa. Apspiesti esot mēs visi. Neliela bagāto elite uz mūsu rēķina „uzvāroties“, un es to neredzot. Kustība, kurā Ingūna iestājās, bija starptautiska, sevi dēvējot par “Brīvības fronti/kustību“. Lai pievērstu sev uzmanību, tā rīko regulāras protesta demonstrācijas pret pandēmijas ierobežojumiem daudzās valstīs un visur konfrontējas ar aizliegumiem, policijas iejaukšanos. Ingūna gāja ielās, vicināja plakātus un lepojās, ka ir drosmīga un nevakcinējas. Aizliegums pulcēties ļāva demonstrantiem manifestēt sevi kā cīnītājus un brīvības patriotus. Argumenti visur bija vienādi: „vakcīnas saražotas pārāk strauji un tāpēc nav drošas“, „neviens nezina kā tās ietekmēs vakcinēto veselību“ un „viss šis pandēmijas laiks ir teātris, kuru izgudrojusi vara, lai salauztu tautu“. Tātad vakcinēšanās stratēģija (kas, piemēram, Austrijā ir obligāta), tika novērtēta kā varas uzbrukums nabaga tautai un ļauns eksperiments ar cilvēkiem. Lai pastiprinātu pāridarījuma sajūtu, tika izmantots pat nacisma laika ebreju „iezīmēšanas“ atribūts – zvaigzne, kas bija spēcīgs, taču pandēmijas situācijai neatbilstošs elements. Lai gan vēsturnieki un ebreju organizācijas pret to protestēja, cīnītāju griba bija nelokāma. Ingūnai bija pārliecība, ka tā ir, tā vajag un viss.

Loģika pret šo pozīciju bija nevarīga kā papīra lupata ūdenī.

Viņa 100% tic, ka Covid-19 faktiski ir: 1) „Ķīnas vīruss“ (Donalda Trampa formulējums), 2) „Amerikāņu vīruss“ (vainīgs Džordžs Soross), 3) to izplata 5G mobilo sakaru masti, kas izvietoti, lai grautu iedzīvotāju imūnās aizsardzības sistēmu, 4) slimību Eiropā ievazāja bēgļi, 5) vakcinēšanās ir „Davosas elites“ kampaņa pret cilvēci, jo viņi saražojuši vīrusu, kuru katram injicē kā čipu, kas savukārt palīdz cilvēkus vadīt kā robotus, 6) slimības autori un izplatītāji ir Džordžs Soross un Bils Geitss, to „pierāda“ 26 minūšu YouTube filma ar nosaukumu “Plandemic”.

Ingūna zina par “Event 201” un „The Great Reset“ (2020), kas esot ģenerālmēģinājumi, lai ieviestu šo slimību un pēc tam totālu diktatūru Orvela stilā uz visas planētas Zemes. Tāpēc viņa cīnoties par visu pasaules cilvēku brīvību, nevis tikai par savējo.

Ekofašisti jeb “dabai nav vienalga“

Ingūna nav vienīgā „Brīvības frontes“ patriote. 46 gadus vecais beļģu karavīrs Jurgens C reāli ķērās pie sava ieroča, lai atbrīvotu sabiedrību no nīstajiem ārstiem, kas klausa uz vārda „ļaunajai politiskajai elitei“ un noveduši sabiedrību pie pandēmijas ierobežojumiem. Jurgens paņēma savu automātisko ieroci, pistoli, apjozās ar bruņu vesti un devās cīņā ar valsts vadošo virologu Marku van Ranstu. Vēlējās nogalināt konkrētu personu, kas vada pandēmijas apkarošanas stratēģiju valstī. Atentāts neizdevās. Taču tas parāda klasiskas konspirācijas teorijas sekas. Proti – Jurgens un Ingūna abi ir reāli noticējuši emocionālam stāstam par to, ka pie visām nelaimēm un posta ir vainīga kāda sazvērestība. Nevis pandēmija, kas apciemo zemi ik pēc 100 gadiem un paņem sev līdzi tūkstošiem upuru. Nē, nekādi argumenti par mēri un upuru skaitu pirms 300 gadiem (2/3 iedzīvotāju), viņai nešķita loģiski un saistāmi ar notiekošo patlaban. Viņa „zina“, ka ļauna „elite“ visu šo noorganizējusi tieši tāpat, kā „pretīgās durvis“ sagādāja zilumus viņa dēlam. Ja cilvēks atrod kādu citu vainīgo (pie visām savām problēmām), tad dzīvot tālāk ir vieglāk. Tāda ir homo sapiens daba. Līdzīgi beļģu karavīram un Ingūnai arī kāds vācu policists nolēma atbrīvot cilvēci no ļaunuma, nogalinot Saksijas ministru prezidentu Mihaelu Krešmeru, kurš piedalījās pandēmijas apkarošanas procesā un atbalstīja masu vakcinēšanu. Policistam un karavīram pieslejas sievietes un vīrieši, kas ir aktīvi „new age“ kustībā un uzskata, ka daba dziedē un aizstāj visas zāles. Vecāki, kuru bērni sirgst ar smagām slimībām, kuru izraisītājs esot vakcīnas, un radikālie nacionālisti, kuri nevēlas saņemt komandas no Briseles un citām centralizētām iestādēm. Līdzīgas aktivitātes varēja novērot arī citur. Tagad tās vairs nebija vērstas pret konkrētiem ārstiem vai politiķiem, bet „pret sistēmu“.

Apskatot šo kustību dziļāk, nākas novērot, ka visi uzsver savu cīņu par brīvību, pret „nejēdzīgo politiski ekonomisko eliti Briselē un Davosā“, kas šo visu ir savārījusi un pandēmiju izdomājusi. Tāpēc ikdienā nākas izturēt smaku (no kuras nepasargā pat maska) ar ķiplokos izmērcētiem vīriešiem gados, kas spītīgi nevakcinējas, un sievietēm, kuru zāļu tēju piesātinājums organismā pārsniedz maksimālo. Pirmajā rāvienā šķiet, ka tie ir spītīgi dabas draugi un vienkārši „ķermeņa imūnās sistēmas“ daudzinātāji. Taču, pavērojot dziļāk, atklājas pavisam cita aina.
2021. gadā Zviedrijā tika tiesāti divi vīrieši, kuri pauda ekofašima lozungus. Viņi uzskata, ka daba ir jāsaglabā, jātaupa. Viss, kas to apgrūtina, ir jālikvidē. Ekofašisti nedaudz atgādina hipijus, taču viņu retorika ir skarbāka un viņi vēršas konkrēti pret nekonkrētu pasaules valdnieku eliti, kas krāpj un izmanto Zemes resursus. No vienas puses – taisnīga cīņa. Planētu Zemi nevajadzētu atdot nākamajām paaudzēm noplicinātu. Taču no otras puses – varmācīgās cīņas metodes. Pielīmēšanās antivakseru lozungiem arī izraisa piesardzību. Vai ir labi izmantot pandēmijas krīzi un sabiedrības neapmierinātību, lai reāli uzbruktu ar ieročiem konkrētiem cilvēkiem un dedzinātu ēkas? Pēc viņu domām, esošā sabiedrība ir sevi izsmēlusi, ideoloģijas beigušas eksistēt un enerģiskiem ļaudīm jāsāk reāli graut pastāvošo iekārtu – nogalinot valstu, organizāciju vadoņus un dedzinot ēkas. Tikai vēlāk noskaidrojās, ka abi par apzinātu dedzināšanu 2021.gadā notiesātie piromāni ir ASV militāro paragrupējumu (green acceleratonism) biedri Zviedrijā. Viņu uzdevums bijis esošās sistēmas sagraušana, rīkojot sabotāžas, dedzināšanu, masu demonstrācijas, masu apšaušanu. Tātad – darīt visu, lai izsistu esošo sistēmu no līdzsvara un lai tā sagrūst pēc tam pati. Līdzīgam zaļajam aktīvismam pieslejas arī Latvijas Vides aizsardzības klubs un dažādi citi politiski grupējumi. Piemēram, tie, kuri kā vakcinācijas pretinieki mēģināja izjaukt Gunāra Astras pieminekļa atklāšanu Rīgā.


Kuri apvienojas šādā kaujā kopā ar Ingūnu visā pasaulē? Tās ir dažādas grupas un organizācijas, kas solidarizējas uz antivakserisma platformas. To skaitā: labējie (trampisti), vides kustības aktīvisti (ieskaitot ekofašistus), kreisie antiglobālisti un „jauno strāvojumu“ profēti, ekoloģiskā dzīves veida hipiji un naonacisti, kas cīnās pret bēgļu kustību. Antivakserisms ir apvienojis diezgan raibu publiku, kas šādi cīnās „par patiesību un brīvību“. Diemžēl visas pretvakcīnu demonstrācijas nenorisinās miermīlīgi. 2020.gada augustā Berlīnē tika mēģināts ieņemt Reihstāgu un anulēt Vācijas Federatīvās Republikas eksistenci. ASV šis pats “sovereign citizens movement” mēģināja ieņemt Kapitoliju, jo vadās pēc Q-Anona Bībeles, kura uzskata, ka pār pasauli valda amorāla „dziļā valsts“, kas manipulē ar planētas iedzīvotājiem. Starp citu, vācu kustība saucas līdzīgi – “Querdenker” (tas, kurš domā pretēji), iedvesmo kustības kaimiņvalstīs un izplata to pašu Q-Anona teoriju vāciski, zviedriski vai norvēģiski. 2020.gadā tika dibināta „World Freedom Alliance” (WFA), kas arī ir Ingūnas organizācija. Tā aptver plašu spektru – sākot ar trampistiem un neonacistiem un beidzot ar māmiņu klubiem – SPA skaistumkopšanas un jogas entuziastēm.

Ienīstā politiķu un virologu vara
Lai iegūtu sekotājus, nepieciešams paziņot ko satriecošu un deklarēt sevi kā glābēju. Pandēmija bija īstais brīdis, lai paziņotu, ka “nekādas pandēmijas nav“, „visu izdomājusi Davosas elite“ un šī ir tautas paverdzināšana ar maskām, pašizolāciju un vakcināciju. Ar šo „elite“ ir sākusi pasaules varas pārņemšanu, jo cilvēki tiks čipoti un pārvaldīti kā roboti. Vakcinējot tos būs iespējams visus labāk kontrolēt, jo liela daļa nomiršot, palikšot tikai „atļautie“. Par šo tēmu internetā varat izlasīt daudz. Visi šādi teksti ir par eksistējošās varas korumpētību, negausību, nelietību un cinismu. Par to, ka politiķi un mediji tautai nestāstot patiesību un visas nelaimes vēl priekšā, ja pie varas paliks esošie politiskie spēki.

Loģiski, nāktos loģiski padomāt, kurš ir ieinteresēts nomainīt pašreizējos politiķus pret citiem un kāpēc „tie citi“ būs labāki?

Nevis tāpēc, ka man būtu pa prātam Baidens, Laiena vai Kariņš, bet gan noskaidrojot, kurš būs labāks par viņiem. Ja tiek piedāvāts „aivars no cietuma“ vai „donalds no Teksasas“, tad aina uzreiz noskaidrojas. Šajā gadījumā „Brīvības fronte“ internetā konkrētas personības nepiedāvā, bet investē plašu iedzīvotāju slāņu neapmierinātībā.

Kāda ir ļaunā vara?

Agrāk uzskatīja, ka stāstus par „ļauno varu tur augšā“ izplata ar paranoju slimi cilvēki. Taču faktiski piekritēju pulks ir plašāks. Liela daļa iedzīvotāju nesaprot varas struktūras. Mediji tās atmasko un sistemātiski kritizē alkatīgus politiķus, radot iespaidu, ka pie varas valstī tikuši vienīgi kampēji un ļaunie. „Cilvēkam vienmēr ir vajadzība atrast vainīgo un to sodīt. Tad sirds mierīga. Ja ir iespēja atrast, novākt, likvidēt slikto, kas visu samežģījis, tad tālāk dzīve būs daudz labāka. Tā domā daudzi,“ konstatē psihologs Tūrbjorns Juzefsons.

Ir svarīgi neaizmirst: ideja, ka „kaut kur augšā“ eksistē ļauna varasvīru saujiņa, kas visu nosaka un komandē, ir eksistējusi visos laikos. Šie ļaudis vienmēr ir neganti, ļauni un bezgalīgi vareni. Visu slikto, ko viņi vēlas, tie arī realizē dzīvē. Šis nav nekas jauns. Vienmēr plašos sabiedrības slāņos tiek kultivēta ideja par „tiem, kas pie varas“ un viņu negantumu pret mums pārējiem. Vēl precīzāk – šī konspirācijas teorija ir viena no antisemītisma izpausmēm, kad nelielas minoritātes aplīmē ar „ļaunuma saknes“ etiķetēm un iztaisa par draudu pārējiem. Par šo tēmu esmu diezgan daudz rakstījusi TVNET un šeit atkārtoties negribētu. Taču viens ir skaidrs – vienmēr ir bijuši un būs cilvēki, kas pusčukstus vēstīs noslēpumu par „ļauno un visvareno eliti“, kura komandē un nosaka visu mūsu dzīvē, bet mēs paši tai netiekam klāt. Par to man bērnībā virtuvē stāstīja kāds radu tēvocis, kurš visu zināja par „masoņiem, brīvmūrniekiem un tiem citiem“, kuri „valda pār planētu“.

Skolas laikā klīda baumas par līdzīgiem šausmu stāstiem, kā „elites“ tēvoči bauda brokastīs mazu bērnus acis, lai labāk saskatītu savus ienaidniekus. Tagad man gudri vīri un sievas sūta slepenas ziņas par to pašu, lai es kā žurnāliste „beidzot atgūtos“ un saprastu, „kā viss pasaulē patiesībā notiek“. Pie viena ir piedāvāti arī slepeni kodi, ar kuru palīdzību es varot izcelt no grimuša kuģa pie Gotlandes mūžīgo dzinēju un milzīgu bibliotēku, kas vēsta īsto patiesību par pasauli. Tas viss liek saprast, ka skološanās un studēšana, izglītība un zināšanas neko nenozīmē, jo visu nosaka „Davosas elites“ pavēles un mēs dzīvojam nebrīvā sabiedrībā, kurā „viss tiek cenzēts“ un globālā elite paverdzina visus pārējos.

Tātad ar galvenajām brīvības cīnītāju nostādnēm esam skaidrībā – viņi uzskata, ka visi dzīvo negodīgā pasaulē, kuru vada ļauni nelieši, un tieši šie valdnieki ir izdomājuši pandēmiju, ar kuras palīdzību vienu planētas iedzīvotāju daļu ir nolemts iznīcināt. Tāpēc vakcinēties nedrīkst. Apmēram tā. Kuri ir tie, kas nomainīs pašreizējos parlamentus visās valstīs? Tie, kuri rīko protesta pasākumus. Pestītāju vārdi, uzvārdi un politiskā piederība netiek precizēti. Pēdējais lielākais pasākums bija protesti pret bērnu vakcinēšanu pret Covid-19. Visas draudu īsziņas, kurus protestētāji nosūta skolu direktoriem un aicina nevakcinēt bērnus, satur argumentus no ASV „pētījumiem“, un fonā stāv tā pati „Brīvības fronte“, kurā iestājās arī mana paziņa Ingūna. Šīs kustības nostādnes saucas ar Q-Aanona teoriju par to, ka “ļaunā elite“ ir izveidojusi sātanisku pedofilu tīklu, kas „valda pār pasauli“, un tagad grasās indēt mūsu skolēnus. Interesanti, ka šīs savādās organizācijas aktīvi izmanto organizācijas „Save the Children“ aicinājumus un veiksmīgi ievelk savos tīklos nobijušās mātes un tēvus. Šodien ir noskaidrojies, ka pastāv saikne starp ultralabējiem politiskajiem spēkiem ASV un aģitāciju pret Covid-19 vakcīnām. Viens no aģitētājiem ir arī Donalda Trampa atbalstītājs Vladimirs Zalenko, kurš piedāvāja malārijas zāles pret Covid-19 un skaidri zina, ka Covid-19 vakcīnas bērniem ir „veids, kā tos nogalināt“. Jāuzsver, ka politiskā kustības virsvadība nevēlas, lai demonstrācijās ASV vai Eiropas valstīs „rēgotos“ Trampa portreti vai labējo karogi. Te jālieto tikai antivakseru lozungi un atklāsmes, taču drīkst savietot šļirces tā, lai tās izveidotu kāškrustu.

Atgriežoties pie Ingūnas un istabas stūru sodīšanas, nākas konstatēt, ka vienmēr būs cilvēki, kuri savās neveiksmēs vainos citus: kaimiņus, vecākus, valsti, valdību, „masoņus“ un marsiešus. Viņas dzīve neizveidojās ideāli, un vainīga tāpēc – pasaules nepareizā kārtība. Politiķi, kas prot solīt neiespējamo, ir Ingūnas elki, un pandēmijas apstākļi šo situāciju pratuši nokaitēt.

Labi tas nav.