Raksts, kuru šodien cenzēja un bloķēja Facebook – Kremļa terorisms pret civilizēto pasauli

Šo materiālu aizliedz šodien publicēt Facebook/Meta

Attēli no krievu saspridzinātā lielveikala Ukrainas Kremečukā rāda drupu čupas un gruvešus. Brīdī, kad uz šo „Spici“, „Alfu“ vai „Akropoli“ lidoja tēmētas krievu raķetes, tajā iepirkās apmēram 1000 cilvēku. Nedomāju, ka visi pircēji bija ukraiņi. Preces iegādājas arī krievi. Tas nozīmē, ka šāvēji bija gatavi nosist arī tautiešus. 20 pašlaik miruši un 21 pazuduši.

Kas tas bija? Domāju, ka terorisms pret mierīgajiem iedzīvotājiem. Krievu šāvēji nav labāki par musulmaņu teroristiem. Grauj, lai ieriebtu. Pēdējās stundās parādās informācija, ka krievu šāvēji atkal neesot trāpījuši pareizā mērķī. Šāva „pa kleitu“, bet nošāva meitu. Lai gan nelietības nomaiņa uz „neveiksmi“ nemaina lietas būtību. Tas, ka šāda rīcība nav tālredzīga, jo nekādi neiebaidīs ukraiņus, ir skaidrs pat sētas mietam. Miera sarunas (šādu izlēcienu dēļ) kļūst aizvien neiespējamākas.

Izskatās, ka Krievija Putina vadībā, vispirms šauj un pēc tam domā.

Putina plāns A ir Ukrainā izgāzās, jo zibeņkarš neizdevās un ukraiņi šāva pretī negaidīti skarbi. Nenostrādāja arī Putina cerība, ka ASV un ES sastrīdēsies un Ukrainai nepalīdzēs. Vācija bija paredzēta kā „sprungulis ES ritenī“, jo Merkele un Šrēders pamanījās pakļaut visu savas valsts ekonomiku krievu dabas gāzes piegādēm. Niķoties (spert zemes gaisā) vajadzēja Itālijai un Francijai un Orbans kā centrālā Putina taure bija paredzēts Putina atbalstītāju demonstrācijas priekšgalā.

Taču Putina iecerētais neizdevās. Sprunguļu metēji pārāk atvēzējās un novēlās turpat augšpēdus. Pārējie spēja vienoties un ieviest kopīgas sankcijas pret Krieviju. Paralēli piegādājot ukraiņiem modernus ieročus.

Tagad notiek Putina plāns B. Tas nozīmē Donbasa „atbrīvošanu“ jeb precīzāk sakot tā 100% sagraušanu. Iznāk jocīgi – izdedzina zemi, kuru atbrīvo no kaut kā.

Kremļa pašreizējā kaujas taktika ir vienkārša. Tā ir sistemātiska vālēšana ar artilēriju pa distanci, sagraujot visu 80 km uz priekšu. Pa rādiusu. Tātad tupot ierakumos (drošībā) var bliezt tālu, tālu projām. Krieviem neesot ko steigties. Katjušas saliktas rindā un lādiņu daudz. Spēj tik izlietot. Viņi vēlas šādi turpināt līdz ziemai. Tātad – pabīdīt lielgabalus uz priekšu (pa gabaliņam) un palēnām sagraut visu Ukrainu druskās. Vienu gabalu, tad nākošo utt.

Rietumu piegādes bija ļoti svarīgas ukraiņiem kara pirmajās nedēļās. Pārnēsājamie prettanku ieroči ir viegli lietojami un ar tiem sašaut tanku var pat tante vai vecmāmiņa. Tieši šis aspekts krievu uzbrucējus tik ļoti pārsteidza, ka karam pieslēdzās arī pusaudži un solīdas kundzes. Pirmie spridzināja pa naktīm krievu tankus ar droniem, bet kundzes un lēdijas atgaiņājās no krievu spiegu droniem ar gurķu burkām. Pēkšņi visa ukraiņu tauta kļuva vienota un krievu uzbrucējiem bīstama. Omītes ieskaitot.

Tagad krievi aizbēguši un sēž uz robežām, līdz ausīm ierakumos. Vālējot ar smagajiem ieročiem no turienes.

Kas tālāk? Zināmas ir divas lietas: A) Kremlis negrasās apstāties Donbasā. Tas nozīmē, ka neko nedos kompromisi ar Putinu, piedāvājot viņam Donbasu pret mieru pasaulē. B) jābeidz piegādāt ukraiņiem „mazliet ieročus“ un jāizstrādā ilglaicīga ukraiņu atbalsta stratēģija ar kara materiālu. Jo vairāk ieroču viņiem būs, jo ātrāk Putinu iedzīs būdā.

Vienlaikus jādara viss, ka sankcijas nožmiedz ļaunuma impēriju. Tātad ir jāpārliecina arī Indija un Indonēzija (kas piedalās G7), lai arī tās ierobežo darījumus ar Krieviju.

Putina karš pret Ukrainu ir spīdzināšanas akcija. Vienai valstīji sadismu grūti izturēt. Tas nozīmē, ka mums jāsagatavojas kara otrajam periodam un jādara vairāk nekā iespējams ukraiņu atbalstam.

Kamēr Kremlī pie varas būs Putins un viņam līdzīgie, tikmēr Krievija ir ļaunuma impērija un civilizētās pasaules ienaidnieks. Krievi (Putina vadībā) ir tādi paši kā talibi Afganistānā, alšababa slepkavas Somālijā vai boko-harams Nigērijā. Eiropas Padomes paziņojums par cīņu pret terorismu (2015.12.02) un secinājumi (2020. 10.-11.12) parāda, ka politiska un reliģiska radikalizācija nav jauna parādība un pēdējos gados kļuvusi par nopietnu apdraudējumu visiem. Tā apdraud mūsu kopīgās vērtības : demokrātiju, tiesiskumu un vārda brīvību. Tātad – Putina terorisms pret civilizēto pasauli ir pelnījis tieši tādu pašu kolektīvo pretsparu kāds tiek vērsts pret terorismu kā tādu. Ir jāsāk koordinēt Putina terorisma apkarošana pasaulē jo viņa maniakālisms apdraud mūs visus. Ieskaitot arī tos, kas joprojām (pašreiz) nejūtas apdraudēti. Krievija ir jāizslēdz no visām ietekmīgajām starptautiskajām organizācijām.