Turpinās „kadru tīrīšanas“ Staļina stilā

Krievijas vadītājs, prezidents un diktators Putins apgalvo, ka nekādas nopietnas cīņas Ukrainā vēl neesot uzsāktas. Kaujoties tikai rietumi. Ar savu palīdzēšanu cenšoties „nogalināt pēdējo ukraini“. Pēc viņa domām ukraiņiem vislabāk padoties uzreiz un atzīt, ka viņi ir otrās šķiras cilvēki aiz krieviem. Apmēram tā var iztulkot viņa verbālos vārsmojumus.

Jā, Putins ir demagoģijas meistars. Iznāk, ka nevis krievi uzbrūk ukraiņiem, bet rietumvalstis rīda un kūda ukraiņus pret krieviem. Nekāda dižā meistarība šādā melošana nav. Tā ir parasta zaudētāja tieksme apmainīt akcentus vietām: padarot slepkavu par cietēju un upuri par nelieti. Putinam neesot nekas pretī vienoties par mieru uz viņa noteikumiem. Jo ilgāk rietumi vilcināšoties, jo smagāks būšot krievu diktāts.

Putina retorikas izpaudumus varējām noklausīties ceturtdienas apspriedes laikā, kuras dažus fragmentus cenzētie mediji publiskoja.

Kāda ir viņa dziesma. Tā ir par vientuļo un visu atstumto Krieviju, kuru nepārtraukti kāds apdraud. Tie ir ārējie draudi, kas Putinam palīdz iebiedēt krievu tautu.

Visu laiku tiek draudēts ar „bubuli mežā“ (NATO), tieši tāpat kā vecāki draud bērniem ar mistisku briesmoni pagrabā, kas ieradīsies, ja mazie neklausīs un negribēs iet laikus gulēt.

Ja tā loģiski padomā, tad ir pat smieklīgi šādi apgalvojumi – izlaupītā un neattīstītā Krievija patiešām nevienam nav vajadzīga. Šie apgalvojumi „strādā“ tikai krievu ausīm, rietumniekiem par to nāk smiekli.

Vakardienas G20 apspriedes laikā tika nolemts pārtraukt krievu noorganizēto ukraiņu graudu blokādi. (Reuters). Sergejs Lavrovs (aiz dusmām šādos brīžos) mēdz iziet no apspriedes telpas un ar šo parāda, ka ir traki apvainots.

Tikmēr krievi turpina izlaupīt ukraiņu muzejus. Tagad kārta pienākusi Mariopoles muzejam (Sky News). Krievi izlaupa un nes projām visu ko iespējams nozagt šajā muzejā un vēlāk pārdot tālāk. Vietējie uzskata, ka krievu karavīri rīkojas tieši tāpat kā vācu nacisti otrā pasaules kara laikā.

Zeļenska padomnieks Mihailo Podoljaks ir jau komentējis Putina izteikumu par to, ka krievu karš pret Ukrainu vēl faktiski neesot sācies. Viņš atsaucās uz Staļina loģiku otrā pasaules kara laikā, kad 20 miljonu krievu karavīru upurēšana vadonim skaitījās nieks.

„Vai jums joprojām ir vajadzīgs šis karš?“ rakstīts uz lapas notiesātā Alekseja Gorinova rokās Maskavas tiesas zālē. Viņam tiesa piesprieda septiņus gadus cietumā par to, ka šis cilvēks atļāvās publiski kritizēt Krievijas agresiju Ukrainā. Tiesa uzskata, ka šis pašvaldību politiķis ir izplatījis melus par krievu armiju un nepavisam neesot dzimtenes patriots. Pēc tiesas sprieduma nolasīšanas Maskavā viņa sieva raudāja, bet domubiedri aplaudēja.

Paralēli turpinās „kadru tīrīšanas“ Staļina stilā. No amatiem tiek atcelti augstskolu mācību spēki un rektori, kas līdz šim bijusi lojāli Putinam. Visiem ir jāzina, ka Krievijā neviens šodien nedrīkst sajusties droši.

Tikko kāds no krievu oligarhiem atkal pirmdien atrasts miris. Šoreiz savā baseinā no šāviena galvā. Jurijs Voronovs bija multimiljonārs un saistīts ar gāzes industrijas vadību (47news).

Viņš dzīvoja savā privātmājā, netālu no Pēterburgas. Šauts no tuvuma un upuris atrasts tikai 14 stundas pēc nāves. Tāpēc medijos atkal sākusies diskusija par to kā tiek novākti Putinam tuvi cilvēki un slepkavības režisētas tā, lai izskatītos pēc pašnāvībām. (Newsweek). Līdz šim līdzīgā veidā novākti: koncerna vadītājs Leonīds Šulmans (Pēterburgas reģionā), 25 februārī viņa kaimiņš Aleksandrs Tiļakovs (priekšnieka vietnieks), aprīlī Vladislavs Avejevs (viens no Gazprombank vadītājiem) savā dzīvoklī Maskavā. Sergeju Protosenju (bijušais Novateks vadītājs) atrada mirušo kopā ar meitu īrētā privātmājā Spānijā. Izskatās, ka Putins vajā savus bijušos sabiedrotos un atriebjas viņiem. Ir skaidrs, ka šīs „operācijas“ realizē Kremlis. Rodas iespaids, ka Krievija tiek vadītā ar recidīvista morāli un neviens nevar justies drošs. Tieši tāpat kā Staļina laikā.