Krievu hakeru uzbrukumi pirms Eiropas durvju aizvēršanas

Pirmās graudu kravas pamet Ukrainu ar ārzemju kuģiem. Taču. visur netiek pieņemtas galamērķī. Piemēram, pircējs no Libānas atsakās pieņemt kravu 26 000 tonnas un samaksāt, jo piegādes termiņš esot nokavēts par 5 mēnešiem. Tagad transporta kuģim jāgriežas atpakaļ uz Turciju. Kā norādīja Ukrainas vēstniecībā Libānā, transporta kuģis Razoni meklē šai kravai jaunus pircējus. Ukrainu tikko pametis vēl viens transporta kuģis ar graudiem uz klāja. Šoreiz 243 000 tonnas. Vēl divi kuģi jau sākuši ceļu no Ukrainas uz Turciju un Dienvidkoreju (DN). 

Somijas parlamentam uzbrukusi krievu hakeru grupa. Uzbrucēji paši sevi dēvē par „NoName057(16)“. Uzbrukuma iemesls somu vēlēšanās iestāties NATO. (Yle)

Spēcīgi sprādzieni norībējuši Krimas karabāzē. Munīcijas noliktavā. Filmētais materiāls rāda, ka no pludmales bēg pat tūristi, kas atpūtušies tuvu kara bāzei Saki (Interfax). 30 cilvēku esot evakuēti (TT). 

Ievērojamais zviedru rakstnieks Pērs Vesterbergs (kas ir bijis viens no Zviedrijas Amnesty dibinātājiem) pamet šo organizāciju. Protestējot pret izteikumiem par Ukrainu. Pēc viņa domām šīs organizācijas darbs ir aizvirzījies projām no sākotnējiem ideāliem. 

ASV pirmo reizi apstiprinājusi, ka uz Ukrainu tiek nosūtītas bezradara raķetes AGM-88. Tās spēj paralizēt krievu radaru sistēmu S-400, kas neļauj ukraiņu lidmašīnām uzturēties gaisā (TT).   

Igaunija un Somija vēlās pārtraukt izsniegt vīzas Krievijas pilsoņiem. Šo problēmu ES līmenī apspriedīs augusta beigās (Yle). Pastāv arī pretējs viedoklis, kas uzskata, ka šādi arī Putina ienaidniekiem tiks aizliegts pamest valsti. Ukrainas prezidents uz šiem iebildumiem atbild īsi – visi krievi ir vainīgi pie tā, kas Ukrainā pašlaik notiek. „Krievijas iedzīvotāji ir ievēlējuši šo cilvēku un nekādi neprotestē pret to kā viņš rīkojas. Viņi nestrīdas pretī un neargumentē savu viedokli“. Igaunijas premjerministre Kaja Kalasa vakar izteicās ļoti trāpīgi:„ Apmeklēt Eiropu ir privilēģija, nevis cilvēktiesības“. Arī Volodimirs Zeļenskis lūdza Eiropas valstis slēgt braucienus no Krievijas uz vienu gadu (Washington Post).

Ukraina ziņo, ka no Doņeckas reģiona atkal evakuēti 3000 cilvēki, jo evakuācija šeit obligāta. No tiem 1400 sieviešu un 600 bērnu. Iemesls ir ne tikai iespējamie uzbrukumi, bet galvenokārt sagrautā infrastruktūra. Pavisam no šī reģiona (kopš kara sākuma) aizbraukuši 1,3 miljoni iedzīvotājuHakeru uzbrukumi un .