Karš turpināsies arī ziemā 

Aukstums zogas klāt panteras lēcieniem. Kad šis karš beidzot beigsies? Vai Putina koķetēšana par „sarunām ar Ukrainu“ ir reāls segums? Izskatās, ka nav. Drīzāk viltus gājiens, lai novērstu uzmanību no krievu armijas neveiksmēm frontē un mēģinātu pierunāt amerikāņus neatbalstīt ukraiņu armiju.

Doņeckas līniju krieviem neizdodas pārraut jau vairākas nedēļas pēc kārtas. Neraugoties uz mobilizēto karavīru pievedumu, krimināli sodīto dekorācijām uz ierakumu malām un vāgneriešu „varonību“. Nevedas krieviem arī dienvidu zonā pie Hersonas. Nepaveicās ar Eiropas Savienības valstu sarīdīšanu, neviens nav tik traki nobaidīts ar krievu atomieročiem, lai atteiktos atbalstīt ukraiņus. 

Putins nav labs stratēģis. Pamēģināja mainīt taktiku un melot skarbāk. Piemēram, par to, ka ukraiņi gatavojot bioloģiskos ieročus un uzbrukšot krieviem ar „netīrajām bumbām“. ANO šo manipulāciju „nepirka“. Bija mēģinājums baidīt ar indīgiem odiem un bitēm, taču – neviens tam tā arī  nenoticēja. Par saspridzinātais gāzes vads Baltijas jūras dibenā (Nordstreem) neizraisīja žēlumu un līdzjūtību pret okupantu, kuram tas pašam pieder. Uzreiz bija skaidrs, ka šis ir teātris dumjajiem un lētticīgajiem. Pats saspridzināja un pats tēloja cietēju. 

Protams, ka propagandas skatuve katru dienu piedāvā jaunas Kremļa atklāsmes. Viens no nepatiesību veidiem ir radīt iespaidu, ka ārzemju dāvinātie ieroči it kā nonāk korumpēto ukraiņu kabatās un vismaz puse (!) tiek tirgota “zem letes“, nevis aiziet uz fronti Ukrainā. Pagājušajā nedēļā šādi tika stāstīts par Somiju.  Tur it kā nonākot Ukrainas karam paredzētie ieroči, kurus tagad it kā lietojot kriminālās aprindas Turku vai Helsinkos. Protams, ka šie ir meli. Taču Kremļa propagandisti sistemātiski mēģina šādas atklāsmes kā “faktu materiālus“ iedabūt iekšā ārzemju dzeltenajos medijos, lai no turienes tie nonāktu mūsu lielo mediju slejās.  Tā teikt iemest skandalozu ēsmu un cerēt, ka rietumu žurnālisti to „nokodīs un norīs“ = publicēs. 

Aptaujas Krievijā rāda, ka nu jau – oktobra mēnesī 57% krievu vēlas miera sarunas ar Ukrainu. Septembrī šis Levadas skaitlis bija 48%. Krities atbalsts arī militārās operācijas turpināšanai. Septembrī 44%, bet oktobrī 36% .(DN)

Lielas cerības Kremlis liek uz amerikāņu vēlēšanām un Trampa piekritējiem. Putinam ir ideja, ka sarunas par mieru Ukrianā varēt vest ar amerikāņiem, nevis ukraiņiem pašiem. Tā teikt „lielie puikas“ sarunāsies par to kā „mazajiem puikām“ jāuzvedas. Trampam šāda pieeja ļoti patiktu. Šāda pieeja atbilst krievu propagandas nostādnēm, ka šis karš ir nevis starp Krieviju un Ukrainu, bet gan starp Krieviju uz ASV. Nevis Krievija ir uzbrukusi Ukrainai, bet gan tā aistāvās pret Rietumu spiedienu un Ukriana šajā spēlē skaitās vienīgi „rietumu marionete“. Vienīgi Krievija varot aizstāvēt Ukrainu un padarīt par cienījamu valsti. Tā teikt – izvarotājs garantē, ka viņa kontrolē upuris būs drošībā.

Peskova tekstos tiek pēkšņi atzīts, ka Ukrainai ir prezidents, ar kuru teorētiski varētu runāt. Līdz šim viņš skaitījās „klauns“ un Kijevas valdība – „hunta“ un “narkomānu, nacistu banda“.

Jā, Putins tēlo, ka ir gatavs sarunām. Taču, tikai uz viņa noteikumiem. Zeļenskis viņa netieši atbildēja savā intervijā ABC jau marta sākumā: „Esmu gatavs dialogam, bet neesmu ar mieru kapitulēt“. Septembrī Zeļenskis paziņoja, ka miera sarunas nav iespējams kamēr Putins vada Krieviju. 

Tāpēc karš turpinās arī ziemā un aukstumā. 

Krievu drons jeb lidojošais mopēds trāpījis ukraiņu kuģim Dņeprā, savukārt 15 dronus notriekuši ukraiņi paši. Murgs turpinās.         

Attēlā – Hersona (DN)