Šveice neatļauj palīdzēt Ukrainai

ANO drošības padome nobalsojusi pret Krievijas prasību izskatīt jautājumu par to vai ASV piegādā Ukrainai bioloģiskos ieročus. Izgāzusies arī otra Krievijas iniciatīva – apgalvojums, ka Ukrainā ir pieejamas tās sauktās „netīrās bumbas“ ar radioaktīvu saturu. Rafaela Grosi (IAEA) vadītā delegācija ir pabeiguši izmeklēšanu un ziņo, ka nekas tamlīdzīgs Ukrainā nav atrasts. Krievu apgalvojumi tiek novērtēti kā apmelojumi ar mērķi uzbrukt vai iztēlot ukraiņus kā vainīgos (TT).

G7 grupas ārlietu ministri apspriedē Minsterē lemj kā palīdzēt ukraiņiem ziemas apstākļos (AFP). 

Šveice ir aizliegusi Vācijai nosūtīt uz Ukrainu šveiciešu ražotu munīciju (AFP). Šveice esot neitrāla valsts – skaidro valsts ekonomikas ministrs Gajs Parmelins  (TT).

Vakar notikusi 107 gūstekņu apmaiņa Doņeckā (AFP).

Turpinās problēmas Zaporižjas AES. To atkal atslēguši no elektrības padeves. Dīzeļdegvielas rezerves pietikšot tikai divām nedēļām. Krievi par varītēm cenšas šo AES pieslēgt Krievijas sistēmai. Pašlaik šī atomelektrostacija atrodas krievu okupētajā zonā. Taču ukraiņu līdzstrādnieki tajā vairs nevēlas strādāt. Tikai 100 no 6700 AES nodarbinātajiem ukraiņiem ir noslēguši darba līgumu ar krievu okupācijas varu. 

Dmitrijs Medvedjevs atkal ir ļoti dusmīgs. Niknuma iemesls ir sabotāžas, kas notikušas pret krievu dzelzceļu Ufas rajonā. Četri krievu jaunieši ir aizturēti par elektroniskās sistēmas bojājumiem. Tā esot viņu protesta forma pret Ukrainas okupāciju. Medvedjevs uzskata, ka viņiem jāpiespriež nāves sods. Tā kā tas esot darīts pret sabotieriem otrā pasaules kara laikā.  

Mobilizācija smagi iebelzīs pa Krievijas ekonomiku. Tuvāko mēnešu laikā izmaksas sasniegs 33 miljardus eiro un radīs virkni problēmas. (Reuters)

Tikmēr ukraiņi turpina uzbrukumus Bahmutā, bet krievu sievietes sāk protestēt pret mobilizāciju. „Manu vīru iesauca un nosūtīja 14.oktobrī uz pirmajām līnijām. Viņus izmantoja kā vairogus. Visai grupai bija stundām jāguļ ierakumos un jātēlo mirušie. Ieroču nebija, bet ukraiņi trupināja tos apšaudīt. Virs galvām riņķoja droni. Ja viņi kaut mirkli pakustētos, tad tiktu nošauti,“,- liecina Jekaterina no Podoļskas avīzei  Novaja Gazeta. Šī iemelsa dēļ pieaug dezertieru skaits un ieainotie nevēlas atgriezties frontē (DN). Dožģ vēsta, ka pieaug krievu dezertieru skaits Ukrainā (Conflict Intelligence Team)

One comment


  1. Nez Šveice nav iedomājusies, ka daud, neitrālāka viņa būtu, jan eražotu ieročus? Tāda divkosība sanāk.

Leave a Reply