Vēstule, uz kuru joprojām gaidu atbildi

blank bloom blossom business
Photo by Pixabay on Pexels.com

Artai Ģigai

Re:Baltica valdes priekšsēdētājai

Evitai Puriņai

Re:Baltica faktu pārbaudes un sociālo mediju pētniecības laboratorijas Re:Check vadītājai

Strēlnieku ielā 4a, Rīga, LV 1010

rebaltica@rebaltica.com

Rīga, 2022. gada 29. oktobrī

Par sociālā tīkla Facebook cenzūru

Labdien!

Kopš 2022. gada 29. jūnija sociālais medijs Facebook ir sācis cenzēt un bloķēt vairākas manas publicistiskās publikācijas par Ukrainas karu, atsaucoties uz konsultācijām ar saviem reģionālajiem ekspertiem. Ņemot vērā, ka Jūsu organizācija ir oficiālais Facebook faktu kontroles pārstāvis, pieņemu, ka cenzūra ir saskaņota vai īstenota sadarbībā ar Jums vai/un vismaz Jūs varētu sniegt informāciju par tās patiesajiem iemesliem.  

Kā profesionāla žurnāliste, publiciste un žurnālistikas profesore, protams, ievēroju žurnālista ētiku un savās publikācijā izmantoju tikai pārbaudītus faktus no autoritatīviem mediju avotiem un izsaku savu viedokli, kas uz tiem pamatojas.

Uz iebildumiem, kurus adresēju Facebook par manu publicistisko viedokļu ierobežošanu, tika atbildēts, ka manus tekstus  “Attēli no krievu saspridzinātā lielveikala Ukrainas Kremenčukā“ (2022. g. 29. jūnijā), „Ir labas ziņas, Ukraiņiem sāk veikties atbrīvošanas karā“ (2022. g. 23. jūlijā), „Vakar man studenti jautāja, vai žurnālistam ir daudz ienaidnieku?“ (2022. g. 23.septembrī). ir izskatījuši eksperti un to saturs atzīts kā „naids“.

Pēc tam tiku bloķēta, nedēļu nedrīkstēju publicēties un vēlāk uz šo pašu tekstu pamata man tika vairākas reizes pēc kārtas „uzlikts sarkanais bloķējums“ un neatļauta piedalīšanās diskusijās.

Saprotu, ka šos tekstus latviešu valodā kā eksperti cenzē Re:Check, tāpēc vēlētos uzzināt iemeslus, kāpēc tas šādi tiek darīts attiecībā pret manām publikācijām Facebook/Meta, kuras kritizē Krievijas iebrukumu Ukrainā un atbalsta ukraiņu cīņu par savu brīvību.

Tā kā pati esmu uzrakstījusi doktora un citus pētnieciskus darbu par cenzūru un mācu studentus augstskolās, tad man būtu svarīgi saprast, kāpēc Facebook cenzē manu viedokli, to ierobežojot. Šāda rīcība faktiski ir pret karu vērstu viedokļu ierobežošana (kas faktiski ir Krievijas propagandas interesēs) un ierobežo brīvu publicistisku viedokļu apmaiņu, informējot par notikumiem, procesiem un efektiem saistībā ar Ukrainas karu.

Vēl jo vairāk, ka manu Facebook lasītāju lokā ir izglītoti un kompetenti lasītāji, kas saprot arī mākslinieciskas, publicistiskas valodas specifiku un, ka vienīgais, ko mani raksti varētu veicināt, ir nepatika un naids pret karu, ko izraisīja Krievijas autoritatīvais režīms.

Būšu pateicīga par jebkuru informāciju no Jums, lai saprastu šī sociālā tīkla darbības algoritmu un cenzūras principus, kas man lieti noderēs arī manā pētnieciskajā darbā augstskolās.

Ar cieņu

Prof.  Sandra Veinberga

press@balticmedia.net  www.sandraveinberga.com 

Leave a Reply