Māksla drupās

Hersonā šodien atgriežas Ukrainas policija un sabiedriskie mediji. Tiks atjaunotas ētera pārraides (Sky News).  Humānā palīdzība jau sasniegusi arī Mikolajivu. 200 policistu gatavojas izmeklēt kara noziegumus. Kontrolēs visus, kas pārvietojas cauri atbrīvotajai teritorijai.

Vakar vēlu Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs izvirzīja tēzi, ka esot jāsāk miera sarunas (Interfax). “Mūsu viedoklis ir tāds, ka militārā specoperācija tagad varētu tikt pabeigta, jo mērķi ir sasniegti. Varam turpināt ar miera sarunām“, – viņš konstatēja. Iespējams, ka šī bija atbilde uz Baidena viedokli par to, ka miera noslēgšana Ukrainā iespējama tikai tad kad krievu puse būs aizvākusi no Ukrainas visu savu karaspēku. 

Arī Erdogans vakar uzsvēra, ka vēlētos, lai sāktos miera sarunas. Protams, ka viņš pārmeta amerikāņiem par viņu atbalstu Ukrainas armijai. Pagaidām neviens nav reaģējis uz šo Erdogana aizcinājumu. 

Pasaules vadošo industriālo valstu G20 tikšanās laikā Bali, neviens neesot vēlējies fotografēties grupas bildei, kurā redzams arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs (The Guardian). Pasākumā bija jāpiedalās Vladimiram Putinam, bet viņš pēdējā brīdī atteicās doties uz Bali un nosūtīja savā vietā Krievijas ārlietu ministru (TT).

Vadošais pasaules grafiti mākslinieks Benksi pašlaik strādā Ukrainā, veidojot mūra apgleznojumus. Viens no tiem apskatāms pilsētciematā Borodiankā  (uz ziemeļrietumiem no Kijivas) un attēlo vingrotāju, kura cenšas saglabāt līdzsvaru. Zem mākslas darba rakstīts: Borodianka, Ukraina. Darbus varat apskatīt viņa Instagram kontā (The Guardian).

Britu izlūkdienests ziņo, ka krievi atkāpšanos bija sākuši jau krietni iepriekš nekā par to uzzināja visa pasaule. Tātad 22. oktobrī. Taču „atdotā“ teritorija ir komplicēta, jo mīnēta un tajā vēl daudz krievu kaujinieku, kas tērpušies civilā apģērbā. 

Vakar naktī Kremlis atsāka Nikopoles bombardēšanu. Nācās rēķināties ar 50 raķetēm, daļa no tām sagrāva dzīvojamos namus (Telegram).

Pašlaik 18 miljoni ukraiņu gaida visa veida palīdzību. UNHCR un Sarkanais Krusts cenšas palīdzēt savest kārtībā mājas un dzīvokļus, dāvinot būvmateriālus, naudu. Liela nozīme ir ģeneratoriem, kas spēj saražot elektroenerģiju. Otra bēda ir veselības aprūpes sistēma. Trūkst tīra ūdens, tāpēc var izplatīties epidēmijas. Pašlaik 3 miljoniem ukraiņu bērnu ir vajadzīga visa veida palīdzība (TT).  

Attēls no The Guardian