Droni Krimā un krievu kuģi Norvēģijā

Upuru skaits Dņipro aug. Kremlis attiecīgi noliedz, ka būtu vainīgs pie notikušā. Vairāki smagi ievainoti arī Zaporižjā. Pēc krievu uzlidojuma. Valstu vadītāji izsaka savu nosodījumu par to, ka krievi sabombardēja daudzstāvu dzīvojamo ēku. Rezultātā bojā gāja pieaugušie un bērni. Šī krievu uzbrukuma akcija klasificēta kā kara noziegums (TT) Bojā gājušo skaits pagaidām ir 30 un 40 personas skaitās pazudušas, jo nav pabeigti gruvešu novākšanas darbi. 73 cilvēki ievainoti.  

Sapieri no Kambodžas sākuši strādāt ar ukraiņiem. Viņi apmāca ukraiņu sapieru grupu (15 personas). Kambodžas sapieri skaitās ļoti profesionāli, jo ir bijuši spiesti attīrīt savu valsti no mīnām pēc 30 gadu kara. Nodarbības notiek Kambodžā. Līdz šim sapieri no Kambodžas  strādājuši ar līdzīgu uzdevumu ANO uzdevumā vairākās Āfrikas valstīs un Tuvējos Austrumos. (TT) Kara prasmes ukraiņiem māca arī amerikāņi Vācijā. Tuvāko 8 nedēļu laikā 500 ukraiņu karavīru tiks apmācīti izmantot modernāko rietumu kara tehniku. (TT)

Sevastopoles pretgaisa aizsardzības sistēmā (Krimā) esot notriekusi vairākus uzbrūkošus dronus. (Interfax) Tie esot devušies uz Belbekas lidostu. Jāuzsver, ka ziņas par notriektiem droniem Krimā, ir samērā regulāras kopš augusta sākuma (TT)

Krievija un Baltkrievija piedalās gaisa spēku manevros līdz 1.februārim.Pagaidām nav ziņu, ka baltkrievi būtu gatavi reāli piebiedroties krieviem kara darbībā pret Ukrainu. Taču Baltkrievijā uzturas samērā liels krievu armijas kontingents.

Putins gatavojoties jaunam uzbrukumam Ukrainā. (ISW). Laba ziņa ir tā, ka ukraiņi ir atkarojuši 50% no teritorijas, kuru krievi okupēja kara sākumā. (SvD)

Nepatīkami, ka, piemēram, Norvēģija turpina tirdzniecību ar Krieviju un aizvadītā gada laikā iepirka preces no Putina par 17,5 miljardiem kronu. Neraugoties uz to, ka jau 24.februāri Putins iesoļoja Ukrainā un sāka karu. Šis tirdzniecības apjoms ir mazāks nekā 2021.gadā (-1,5 miljardi kronu), taču pietiekami liels lai palīdzētu Kremļa diktatoram. 

Eksports no Norvēģijas uz Krieviju bijis tikai 2,3 miljardu apmērā. Norvēģu-ukraiņu draudzības biedrība ir paudusi neapmierinātību par to, ka Norvēģijas ostas joprojām pieņem krievu transporta kuģus un atļauj krievu zvejas kuģiem strādāt teritoriālajos ūdeņos. „Norvēģijas samaksa par krievu precēm ir nopietns Ukrainas kara finansējums un šo iniciatīvu nepieciešams nekavējoties apturēt“, – uzskata organizācijas vadītājs Jans Otesens (VG)   

Attēlā ugunsgrēki Dņipro pilsētā Ukrainā

Leave a Reply