Zeļenskis uzrunā krievus un dīvainais dezertieris

Pēc nedēļas nogales smagajiem uzbrukumiem Ukrainai, publiskajā telpā neizturēja Zeļenskis. Svētdienas vakarā viņš uzrunāja krievu tautu: „ Jūsu gļēvā klusēšana izbeigsies tikai tad, kad šie paši teroristi ieradīsies pie jums. Ļaunums pamana gļēvumu. Ļaunums vienmēr atceras tos, kuri baidās un grib sagaidīt apžēlošanu. Brīdī kad tas atnāks pēc tevis, tad nebūs neviena, kas pasargās.“ Viņš uzskaitīja 200 cilvēku vārdus un uzvārdus, kas piedalās šajā karā un palīdz Ukraiņu tautas iznīcināšanā. Sarakstā ir arī  krievu, baltkrievu un ukraiņu pilsoņi. (DN)

Viens no krievu algotņu armijas kaujiniekiem (Vāgnera grupa) ir pieprasījis politisku patvērumu Norvēģijā. Šis cilvēks nav parasts ierindnieks, bet augstāka ranga karavīrs (nodaļas komandieris) un ir gatavs liecināt pasaulei par krievu kara noziegumiem šajā karā. Tāpat viņš ir gatavs izstāstīt par privātās armijas līderi Jevgeņiju Prigožinu un ir atvedis līdzi videoierakstus par to kā krievi izrēķinās ar karavīriem, kas atsakās iet cīnīties pret ukraiņiem. Viņa vārds ir Andrejs Medvedjevs. Viņš tika aizturēts Finmarkā (Ziemeļnorvēģijā) piektdien. Dienu iepriekš bija šķērsojis Krievijas – Norvēģijas robežu.  Viņu aizturēja norvēģu policija pēc kam, kad viņš bija uzrunājis kādu zemnieku Pāsvikas rajonā. Robežas šķērsošana neesot bijusi vienkārša. Bēgot viņu apšaudījuši krievu robežsargi. Viņa stāsti par “Vāgnera grupas“ ikdienu ir šaušalīgi. Traģiskākā epizode ir bijušā kaujas vienības ierindnieka Jevgeņija Nuzjina noslepkavošana. Viņu noslepkavoja vāgnerfieši publiski, 12.novembrī pēc tam, kad viņš bija dezertējis un pieteicies Ukrainas iestādēm. Taču vēlāk viņu „atdeva“ atpakaļ Krievijas pusei, it kā pēc paša lūguma. Fināla viņu nogalināja krievi paši. Pats Prigožins filmēja šo slepkavību un izplatīja internetā. (DN)

Medvedjevu pārstāvēs Norvēģijā advokāts Jerns Bernards Herstads (NRK). Norvēģu drošības policija  pagaidām neizsakās  par notikušo. Taču ir iesaistījušies šīs lietas izmeklēšanā. Krievija nav pieprasījusi izdot Medvedjevu. 

Medvedjevs esot karojis tā saucamajā „pašnāvnieku grupā“, kura lielākoties sastāv no cietumniekiem. Dažu dienu laikā no 30 ierindniekiem dzīvi bija palikuši tikai trīs. (The Insider).

Šis esot pirmais gadījums kad kāds no Kremļa „Vāgnera armijas“ nokļūst Rietumos.  Zīmīgi, ka pašlaik “Vāgnera grupai“ tiek vervētas arī krievu sievietes. No cietumiem. Jau iepriekš krievu cietumos ieslodzītām sievietēm tika piedāvāta amnestija, ja viņa ir gatavas karot Ukrainas frontē. Krievu pusē.  

Vissmagāk pēdējo dienu laikā cietusi Dņipro. Pilsētas aizsardzības štāba vadītājs Genadijs Korbans ir izsludinājis naudas prēmiju tiem, kas paziņos šāvēja vārdu no Krievijas. Prēmijas summa 250 miljoni dolāru. Korbans zina, ka pilsētai tika šauts ar raķeti X-22 (Censor), kas tika palaista Kurskas rajonā. It kā no 52. gaisa kauju vienības lidlaukā Šaikovkā Tu-22M3, militāra vienība 33310, kods 42492. 

Sestdien Zeļenskis no jauna lūdza modernus ieročus Rietumvalstīm. (Reuters)

Leave a Reply