Dņipro upuru skaits aug 

Zeļenska padomnieks Arestovičs aiziet no amata. Dēļ izteikuma kādā krievu aktīvista Marka Feigina Youtube pārraidē. Tajā komentējot 14.janvāra triecienu pa dzīvojamo namu Dņipro,  viņš skaidrojis eksploziju kā ukraiņu notriektas raķetes trāpījumu. Ukraiņi par to pārskaitās, bet Maskava gavilēja. Dmitrijs Peskovs Kremlī izmantoja iespēju, lai lieku reizi uzsvērtu, ka krievi nekad nešaujot pa civiliem mērķiem un šo principu esot apstiprinājis arī „ukraiņu puses  pārstāvis“. Vakar Arestovičs lūdza piedošanu ukraiņu tautai un iesniedza prezidentam atlūgumu.

Paralēli turpinājās glābšanas darbi Dņipro. Zem drupām tika atrasti vēl 4 miruši cilvēki. Tas nozīmē, ka bojā gājuši 44, no tiem – pieci bērni. 

Ukrainas dienesti ziņo, ka ir noskaidroti cilvēki, kuri Krievijā veica šo Dņipro apšaudi, nogalinot tur 44 civilos iedzīvotājus. Tātad spārnotā raķete X-22 trāpīja daudzstāvu namam ar dzīvokļiem. Vainīgie šajā masu slepkavībā ir: krievu virsnieks Oļegs Timošins (1971), komandieris Aleksejs Ivaņenko (1987), štāba priekšnieks Dmitrijs Goļenkovs (1978), stūrmanis Dinars Nazirovs (1985), inženieris Pocelujevs Jevgeņijs (1980). Karaspēka daļa izvietota Šaikovkā, Kalugas rajonā. Kolēģi viņiem piezvanīja. Aleksejs Ivaņenko žurnālistiem atbildēja, ka ziņām medijos nesekojot un neko nezinot par to, kas noticis Dņipro. Dinars Nazirovs saskaitās tik ļoti par mediju jautājumiem, ka sāka klaigāt un pārtrauca sarunu. Dmitrijs Golenkovs sākumā apstiprināja savu dienesta vietu, bet vēlāk sāka saukāt žurnālisti un metās slavināt Krimas okupāciju. Viņš neko nezinot par Ukrainu utt. (Meduza)

Savukārt Maskavā Sergejs Šoigū pavēstīja, ka krievu bruņotie spēki pašlaik atrodoties lielu pārmaiņu priekšā. Būšot grandiozi uzlabojumi. Taču būšot problēmas krieviem ar pārtiku. Krievija dramatiski samazinās noteiktu pārtikas produktu eksportu. Pagaidām nav zināms par kādām precēm ir runa. (Sky News). Krievijai vajagot rezerves un viss. Saproti kā vēlies.  

Krievu „Vāgnera armijai“ nevēlas palīdzēt Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs. Viņš nosoda praksi, kas vēlas pieņemt serbus krievu privātās armijas rindās. (Reuters). Prezidents noraidīja baumas par to, ka vāgneriešiem būtu bāze Serbijā. Serbijā esot likums, kas aizliedz piedalīties citas valsts bruņotos konfliktos. (Radio Free Europe, Reuters) 

Ukraiņu karavīri pašlaik mācās jaunos ieročus Vācijā (New York Times) un 100 armijinieku apgūst Patriot sistēmu militārajā bāzē Fort Still Oklahomā. (SvD)

Kaujas pie Bahmutas un Soledara turpinās. 

Leave a Reply