Šodien izšķirsies ”main battle tanks” lieta un Prigožins paceļ balsi

Karš jau tuvojas gadskārtai, taču „smagos“ tankus sagaidīt ukraiņiem vēl nav izdevies. Bez šādiem moderniem ieročiem uzvarēt Krieviju nav iespējams. Šodien sākas izšķiroša apspriede (Ukraine Defense Contact Group) un jācer, ka rīt un parīt apburtais loks tiks pārrauts.  Ir vajadzīgi tanki, kurus apzīmē kā ”main battle tanks”. Līdz šim šādus uzbrukuma ieročus Rietumi Ukraiņiem nedeva. Tagad došot. ASV sola 50 gab. Bradley Fighting Vehicles, Francija AMX-10, kas pēc ekspertu domām tomēr esot „vieglais tanks“ un Vācija sūtīšot 40 „Marder“. Ir skaidrs, ka ukraiņi saņems Patriot, kas spēs aizsargāt gaisa telpu. Tas nozīmē, ka tādi asiņaini uzbrukumi kā novērojām Dņipro, vairs krieviem nebūs pa spēkam.  

Taču vajag smagos tankus. Tos, kurus nedod. Kāpēc pastāv šāda piesardzība? Tāpēc, ka Rietumi nevēlas šo karu pārvērst par Krievijas kauju pret NATO. Lai gan Putins jau krietni sen klaigā, ka šis karš neesot Krievijas karš pret Ukrainu, bet gan cīņa ar NATO. Vācija baidās no kodolkara, kuru Putins var izraisīt. Šveice baidās no krievu atriebības utt. Mazdūšīgo ir salīdzinoši daudz. 

Ukraiņi jau sen lūdz vāciešiem Leopard 2, kuru izmanto 13 Eiropas valstu armijās. Taču ja vācieši šim dāvinājumam nepiekrīt, tad arī citi šo ieroci nedrīkst ukraiņiem piešķirt. Pašlaik spiediens uz Olafs Šolcu ir iespaidīgs no Polijas, Baltijas un Ziemeļvalstīm. Redzēsim kādu lēmumu šodien publicēs jaunais Vācijas Aizsardzības ministrs. 

Domāju, ka modernu tanku ierašanās Ukrainā var būtiski mainīt kara iznākumu. Pasteidzināt šī kara beigas. Protams, ka tanki vien visu neizšķir, ir vajadzīgs kara lidmašīnu atbalsts, artilērija, pretgaisa aizsardzības ieroči un karavīri. Protams.

Neraugoties uz to, ka Krievija spēj piegādāt „lielgabalu gaļu“ neierobežotā daudzumā, visu tomēr izšķir tehnoloģijas. Pašlaik Krievija gatavojas izšķirošam uzbrukumam, un ukraiņiem jābūt spējīgiem to atvairīt. Pašlaik krieviem ir 12000 tanku, bet ukraiņiem 1800. (DN)

Lai gan skaitļi ir viena lieta, bet reālā situācija – cita tēma. Krievu T-72 un T-80 ir veci un nolietoti, nav reāli izmantojami kara apstākļos. 1500 no tiem ukraiņi jau paguvuši iznicināt.

Protams, ka zviedri beidzot dos ukraiņiem Archer, briti 600 Brimstone, Dānija haubices, Polija draud bez vācu atļaujas sūtīt ukraiņiem Leopard 2 utt.

Taču pats galvenais ir ukraiņi paši. Viņu spēja cīnīties arī esošajos, bezcerīgajos apstākļos. Tas  bija jāatzīst pat vāgneriešu šefam Prigožinam: „ Ukraiņu militārais aparāts darbojas loģiski un harmoniski. Mēs no viņiem varam daudz mācīties“ (TT)

Mazais Dmitrijs Medvedjevs atkal draud ar atomieročiem. To viņš dara regulāri, tāpēc šāda klaigāšana īpaši nesatrauc.  Šoreiz apsaukā Davosas apspriedes dalībniekus par „garīgi atpalikušiem muļķiem“ un uzsver, ka viņi provocējot atomkaru. (TT)  

Vakar Meduza publicējusi reportāžu no krievu kara ieslodzīto nometnes Ukrainā. Fotoreportāžā var redzēt telpas, apstākļus, ieslodzītos. Izskatās kā Padomju Savienības barakās un visumā pieņemami. Ieslodzītie saņem ārstu palīdzību u var strādāt, nopelnot nedaudz naudas. Var lasīt grāmatas ukraiņu valodā vai skatīties ukraiņu TV. Ēdināšana trīs reizes dienā. Protams, ka šādas reportāžas apstākļos gultas būs kārtīgāk saklātas nekā ikdienā un aina sasmucināta. Rodas iespaids, ka ukraiņiem krievu pusē tik labi nevarētu būt. 

Vāgnergrupas vadītājs forsē naidīgu toni pret Putinu un Kremli. (ISW) Iespējams, ka šī ir politiskas kampaņas sastāvdaļa – nostāties Putina vietā. 

Leave a Reply