Rietumu kara tehnika ukraiņiem būs 

Tā ir zināma uzvara. Knipis Krievijai tieši pa degunu. Labi, lieliski. Taču šī vēl nav uzvara šodienas nekrietnajā karā.  Pirms pāris mēnešiem Vašingtona un Berlīne neuzskatīja par iespējamu piešķirt Ukraiņiem šādu tehniku, kas var tikt izmantota uzbrukumam pret Krieviju. Tātad, krievus drīkst tikai atvairīt, bet viņiem uzbrukt nedrīkst. Tāpēc toreiz Kijivai piešķīra tikai uzlabotus PSRS laika tankus no Polijas un Slovākijas.  Tagad situācija ir mainījusies. 

Nejēdzīgā Ukrainas infrastruktūras sagraušana un visa cita veida kara eskalācija lika pasaulei saprast, ka šīs nav pierobežas karš. Putins draud un draud, un draud, bet nekā būtiska paveikt nespēj. Ukraiņi jau tagad ir atguvuši 50% no krievu iekarotās teritorijas. Vienīgais, ko krievu karavadoņi prot – upurēt iespējami daudz savu karavīru un „paņemt ar masu“.  Ar to jārēķinās arī šajā karā, jo 300 000 krievu ir mobilizēti un pavisam drīz dosies uzbrukumā ukraiņiem. Tāpēc ukraiņiem vajag modernākus ieročus, jo viņiem nav tik daudz „lielgabala gaļas“, kuru likt pretī krieviem. Tad vajadzīga gudrāka un modernāka tehnika.

Pagaidām izskatās, ka nākamā gada laikā Ukraina saņems 150 ļoti modernu tanku un kaujas mašīnu. Tātad pusi no tā ko ir lūdzis Ukrainai Zeļenskis.

Kāpēc Leopards 2 ir tik iekārojams? Tāpēc, ka tas ir viegli apgūstams, ļoti piemērots Ukrainas reljefam un pieejams vairākās Eiropas valstīs. Tātad to var ātri „iemācīties“, tas ir labi transportējams un ērti pieejamas rezerves daļu piegādes. Līdzās Leopardiem, ukraiņi saņems arī Challenger 2, M1 Abrams u.c. Nākamās ukraiņu vajadzības esot kara lidmašīnas un zemūdenes. (TT)

Pavasara krievu uzbrukumi būs smagi. Nāksies ne tikai aizstāvēties, bet arī uzbrukt krievu nocietinājumu sistēmai, kuru viņi būvē pie Donbasa un Luhanskas jau vairākus mēnešus. (DN)

Kara gaita pašlaik sarežģījusies. Ukraiņi tomēr atkāpjas no Soledaras, kas atrodas netālu no Bahmutas. (Reuters)

Krievu bijušais „vāgnerietis“ Andrejs Medvedjevs atbrīvots no izmeklēšanas cietuma. Viņš ir pieprasījis politisko patvērumu Norvēģijā un viņa iesniegums pašlaik tiek izskatīts. (NRK)

Britu mediji apskata ziņas no Krievijas par to, ka uz Ukrainas fronti tikšot piegādāti tanki T14. Izrādās, ka šis ir tikai propagandas gājiens, jo krievu armijas rīcībā neesot tik daudz šādu tanku kā medijos tiek piesolīts. Galvenā problēma, ka pietrūkstot rezerves daļu un nav atrisinātas tanka motora defekta problēmas (DN)

Karš turpinās, bet mēs tam sekojam katru dienu. Ir svarīgi neļaut sabiedrībai pie šī kara pierast. Tas ir svešķermenis, nenormālība un posts. Krievi ir uzbrucēji un okupanti, bet ukraiņi aizstāv savu dzimteni un visus mūs pārējos. No šī kara iznākuma ir atkarīga mūsu nākotne.  

One comment

Leave a Reply