Krievi nespēj saskaitīt savus kritušos un uzbrūk Medūzai

Amerikāņu satelītu novērojuma rāda, ka krievu apbedījumi izvēršas plašumā. Īpaši labi to var novērot Molkinā, kur izvietoti vageriešu kapi. Pāris mēnešu laikā tiek kļuvuši 7 reizes plašāki. (The New York Times). Vienlaikus krievu organizācija „Krievija aiz restēm“  uzsver, ka četri no katriem pieciem mobilizētajiem šoruden, ir gājuši bojā vai pazuduši. Aktīvists Vitālijs Votanovskis bieži brauc uz šiem kapiem, lai dokumentētu situāciju. Viņš ir savācis liecības par to, ka bojā gājušo skaits ir daudzas reizes lielāks nekā tiek oficiāli izziņots un vērā jāņem arī apstāklis, ka daudzi Ukrainas karā kritušie tiek kremēti. Tāpēc skaitās bezvēsts pazuduši. Vietējie iedzīvotāji liecina, ka masu kapā (kopējā bedrē) Molkinā regulāri tiek apbedīts liels skaits ķermeņu, lai nepaplašinātu kapus ar kopiņām. 

Vagnera grupas vadītājs Jevgeņijs Prigožins neslēpj, ka krievu privātās armijas apbedīšanas vieta atrodas tieši šajos kapos. Slēdzot līgumu ar Prigožinu, karavīri paraksta līgumu par to, ka armijas vadība uzņemas apbedīšanu, ja kaujinieks kaujās iet bojā. Šos kapus sumina arī Kremļa mediji, rādot kā Prigožins liek ziedus uz kāda vagneriešu kapu kopiņas Molkinā. Novērojot filmēto materiālu, ir noskaidrojies, ka kadrā redzamo apbedījumu vietā ir apglabāti bijušie cietumnieki. Citā video sižetā Prigožins apmeklē kapliču, kas atrodas 13 km tālāk. Kamera fiksējusi apbedījumu sienas, kuros ievieto kremeto pelnus. The New York Times saskaitījusi 21 sienu ar 42 plauktiem katrā. Tas nozīmē, ka šeit paglabāti vismaz simtiem kritušo. Organizācijas „Krievija aiz restēm“ vadītāja Olga Romanova domā, ka šeit var labi saskatīt Kremļa loģiku: „ Kāpēc dzīvot smagu dzīvi, ja cilvēks var kā varonis nomirt kaujā?“. Dezertēšana no krievu armijas turpinoties joprojām. Viena daļa iesaukto aizbēg no frontes un paņem līdzi ieroci, kuru vēlāk pārdod. Prigožinam nav nekādas kontroles par tiem, kas karo un tiem, kuri aizbēg. Šī iemesla dēļ nereti vecākiem vai ģimenei tiek nosūtīt tukši zārki.  

Tāpēc 80% no iesauktajiem cietumniekiem ir jau gājuši bojā kaujās pie Bahmutas un citur. Pašlaik frontē esot tikai 10 000 vagneriešu.  (Meduza)

ASV tikko deklarējusi, ka tiks ieviestas sankcijas pret Vagnera grupu. Kaujinieki darbojas ne tikai Ukrainā, bet arī citās valstīs. (Reuters)

Vakar atkal tika apšaudīta Kijiva. Krievi mēģināja to sagraut ar 30 raķetēm.  Apmēram pusi no tām iznīcināja pretgaisa aizsardzības sistēma. Viens miris, divi ievainoti. Trāpīts tika arī pa Viņicu, Hersonu un Odesu.

Jau zināms, ka 14 Challenger 2 ieradīsies Ukrainā jau nākamajā mēnesī. (Reuters) Vācu Leopardi arī ieradīsies apmēram ap to pašu laiku. (TT)

Norvēģija gatavojas uzņemt 100 ukraiņu karavīrus, lai iemācītu viņiem daroties ar modernu kaujas tehniku. (Dagens Næringsliv)

Nepatīkami, ka krievu ģenerālprokuratūra pieprasījusi aizliegt ziņu portālu krievu valodā Meduza, kas esot „drauds Krievijas drošībai“. (TT) Šis ir kārtējais mēģinājums panākt portāla slēgšanu. Meduza kopš 2014.gada atrodas Rīgā.         

Leave a Reply