Maskavas laika ieviešana un rusofobiskā Latvija

Kremlis ievieš Maskavas laiku okupētajās Ukrainas teritorijās: Doņeckā, Hersonā, Luhanskā un Zaporižjā. (Sky News) Neraugoties uz to, ka šos rajonus „kā Krieviju“ neatzīst  starptautiskās tiesības un lielākā daļa pasaules valstu. Bez tam – Krievija nekontrolē šobrīd visu šo teritoriju.

Roskomnadzor jeb centrālā cenzoru organizācija pieņēmusi lēmumu bloķēt ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FBI) un Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIA) mājas lapas. (TASS, Meduza) Pēc krievu cenzoru domām šīs mājas lapas ar savu informāciju destabilizējot situāciju Krievijā. Tur tiekot publicēta „nepatiesa informācija par krievu armiju“ un tāda, kas kompromitējot Krievijas bruņotos spēkus. (The Guardian) 

Vairāki krievu dezertieri joprojām uzturas Dienvidkorejas centrālajā lidostā bez tiesībām apmesties uz pastāvīgu dzīvi valstī. Viņu iesniegumu vietējās iestādes ir noraidījušas. (CNN)

Pirmie 3 krievu dezertieriem ieradās lidostā oktobrī, bet divi citi – novembrī. Viņi katru dienu uzturas izlidošanas hallēs. Tur viņiem tiek piešķirta pārtika, pusdienas un ir iespēja nomazgāties dušā. Tiek garantēta arī ārsta vizīte, ja ir nepieciešamība. Kā norāda vietējais advokāts, Dienvidkorejas likumi neparedz iespēju bēgļu statusa iegūšanai izmantot nevēlēšanos dienēt kādas citas valsts armijā. (DN) 

Lielbritānijas eksperti uzskata, ka krievu armijai (pēdējo nedēļu laikā) nav nekādu būtisku sasniegumu frontē. Krievu kara blogeri ļoti aktīvi izplata ziņas par būtiskiem krievu armijas sasniegumiem Doņeckas reģionā. Par to ziņo vairāki kara blogeri arī Latvijā. Taču britiem šķiet, ka šī ir viltus trauksme un apzināta vēlēšanās iztēlot vēlamo par esošo, lai radītu sabiedrībā iespaidu, ka krieviem kaujās tagad sokas labāk nekā agrāk. (SvD) 

Aizvakar tika apcietināts kāds ukraiņu izlūkdienesta (SBU) darbinieks, kas bija spiegojis Krievijas labā. Visu kara laiku bija piegādājis ziņas krieviem par izlūkdienesta darbu un situāciju frontē. „Mēs esam vienota komanda. Tikai kopīgiem spēkiem uzvarēsim šajā karā. Iztīrīt nodevējus no mūsu rindām ir ļoti svarīgs darbs. To turpināsim“, – rakstīts izlūkdienesta ziņojumā presei. (TT)  

Krievija likusi aizvākties Latvijas vēstniekam Maskavā, jo Latvijā esot „rusofobiska valsts“. Šī ir atbilde uz Krievijas vēstnieka izraidīšanu no Tallinas un Rīgas. (TT)

Aizvadītās nedēļas laikā bijušais ASV prezidents Donalds Tramps uzsācis aktīvu atbalstu Vladimira Putina režīmam un Krievijas uzbrukumam Ukrainā. Krievija augstu novērtē šo Trampa atbalstu. Trampam šķiet, ka ukraiņiem nevajag dod rietumu ieročus, jo bez šādām piegādēm karš beigšoties ātrāk. „Ja tagad ierodas tanki, tad pavisam drīz parādīsies atomieroči. Apturiet šo ārprātīgo karu,“ – aicināja Tramps socialajos medijos. (TT)

Dānija ir piekritusi piedalīties krievu kara noziegumu dokumentēšana, vākšanā un sistematizācijā Ukrainā. (Ritzau)

Starptautiskais valūtas fonts gatavojas piešķirt Ukrainai aizdevumu 16 miljardu dolāru apmērā. (Bloomberg News)

Baidens gatavojas pēc mēneša ieraksties Eiropā un apmeklēt Ukrainu 24.februārī. (NBC News)

Leave a Reply