Ukraiņi turpina gatavoties krievu februāra uzbrukumiem

Visa veida kara tehnika no rietumiem nepagūs ierasties februāra laikā. Taču ukraiņiem esot pietiekami daudz enerģijas, spēka un tehnikas, lai turētos pretī krieviem, – tā uzskata Aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs. (Reuters) 

Tālās distances ieročus ukraiņi neizmantošot, lai uzbruktu Krievijas teritorijai. (Reuters) „Vēlreiz apstiprinu, ka mūsu mērķis nav izmantot tālās vadības ieročus, lai uzbruktu Krievijas teritorijai. Mēs uzbruksim vienīgi krievu spēkiem, kas atrodas Ukrainas teritorijā“, – uzsvēra ministrs. Vakar viņu atcēla no amata un nomainīja ar Kirilo Budanovu. Iemesls – aizdomas par korumpētību. Pats anulētais ministrs par notikušo nav ļoti satriekts un apgalvo, ka ir gatavs darīt visu iespējamo, lai palīdzētu atbrīvot Ukrainu. (TT)

Krievu spēki turpina Bahmutas aplenkšanu. Pēdējo nedēļu laikā Krievija ir nedaudz pavirzījusies uz priekšu šajā frontes zonā. Krievi pievērš lielu uzmanību autoceļu kontrolei, neļaujot ukraiņiem iebraukt pilsētā. Taču ukraiņi izmanto apvedceļus un mazākas takas, lai apgādātu savu karotājus Bahmutā ar visu nepieciešamo. Diemžēl ukraiņu posteņu situācija Bahmutā pašlaik esot smaga. Vakar skarbas kaujas turpinājās pilsētas ziemeļu daļā.  Kā vakar aģentūrai Reuters norādīja Prigožins:„Kaujas notiek par katru ēku, katru krustojumu“. 

Krievu kaujas akcijas šajā rajonā sākās jau novembrī. „Var pieļaut, ka ukraiņiem būtu loģiski atkāpties uz laiku, lai saudzētu savus spēkus“, – konstatē kara eksperts Peteris Lindēns. Viņš nespēj izskaidrot kāpēc krieviem (vagneriešiem) Bahmuta ir tik nozīmīga. Pilsētai nav nekādas stratēģiskas nozīmes. Šī ietiepīga karošana Bahmutā ir vairāk prestiža jautājums.  

Iespējams, ka tā ir konkurence starp privāto armiju un regulārajām armijas daļām. „Nav izslēgts, ka Gerasimovs tagad cenšas pierādīt, ka Krievijas armija spēj panākt vairāk nekā vagnerieši“, – mēģina izskaidrot krievus apsēstību ar Bahmutu Pēteris Lindēns. 

Kaujas aktivizējušās arī par pilsētu Vuhledaru uz dienvidiem no Bahmutas. To apšauda no Melnās jūras ar kuģiem. Tur cīnās jau nākošā privātā armija jeb Aizsardzības ministram Sergejam Šoigu piederošā kaujinieku „firma“ ar nosaukumu “Patriot“. Savādi, ka pat valsts Aizsardzības ministram Krievijā ir pašam sava privātā armija.  

Pēc Pētera Lindēna domām šeit var saskatīt uvertīru gādājamajiem krievu februāra uzbrukumiem. Tātad četras – piecas brigādes (10 000 –14 000) sāk cīnīties. Izskatās, ka nekādu dižu panākumu nav un var paredzēt, ka nekas satriecošs nebūs arī nākotnē. Loģistika nedarbojas un šīs vairāk izskatās pēc iebaidīšanas.

Krieviem vajag salu. Pa sasalušu zemes virskārtu vieglāk pārvietot: artilēriju un tankus. Ja sāks kust zemes virskārta, tad atkušņa apstākļos pārvietoties būs daudz grūtāk. „Ukraiņiem jāiztur pēdējais sala mēnesis, pēc tam viņi jau būs saņēmuši palīdzību no Rietumiem un veiksme būs viņu pusē“, – doma Lindēns. 

Zināms, ka Irāna kopā ar Krieviju gatavojas uzsākt dronu ražošanu.(Wall Street Journal). Plānots ražot ap 6000 dronu, kas Krievijai vajadzīgi karošanai ar ukraiņiem.  

Attēlā ukraiņu karavīri

Leave a Reply