Ķīniešu spiegu baloni un krievu gatavošanās februāra kaujām

Pienācis spiegu balonu laiks. Ķīnieši deleģē savus spiegu balonus uz ASV un pēc tam publicē prese materiālus ar nelaimīgām, raudošām meitenītēm, kuru baloni aizlidojuši tik nepiedodami tālu. Gigantisko balonu amerikāņi pamanīja trešdien valsts rietumos. Šī iemesla dēļ tika atcelta ASV ārlietu ministra vizīte Ķīnā. Atvainošanās par to, ka lielajam, baltajam balonam esot zinātniski mērķi un tos pazaudējušas naivas meitenītes, Vašingtonu tomēr neuzrunāja. Tāpēc, ka tā ir ielaušanās svešas valsts gaisa telpā un šajā Montanas zonā atrodas ne tikai kalni un prērijas, bet arī kara bāzes ar kodolieročiem. Sākumā bija ideja spiegu balonu sašaut, taču pēc tam tika izlemts to neiztikt. Jo notriekšana varētu radīt problēmas cilvēkiem uz zemes. Pēdējā brīdī (vakar vakarā) to tomēr notrieca virs ūdenskrātuves. 

Līdzīgi uzvedās Krievija, diezgan regulāri ielidojot ar savām kara lidmašīnām citu valstu gaisa telpā. Novērojot kā šāda ielaušanās tiek vērtēta, pamanīta vai nosodīta. 

Austriešu padomju laika nostalģijas apdziedošā popgrupa „Russkaja“ ir beigusi eksistēt. Tieši tāpat kā stūra dzertuve Leningrad Rīgā, Valdemāra ielā. Austriešu mūziķi uzsver, ka izjukšanas iemesls esot Ukrainas karš un bailes no represijām. Panku grupa tika dibināta pirms 18 gadiem, veģetēja uz postsovjetiskās nostaļģijas viļņa un ar dziesmu “Russian turbo polka metal” iekaroja uzmanību pat ASV. Tagad ar šo izdarīšanos un „biznesu“ ir cauri. “Viss, kas saistās ar Padomju Savienību it neatgriezeniski kompromitēts Ukrainas kara kontekstā. Krievu iebrukums Ukrainā ir visu sagrāvis. Neviens šo tēmu vairs neizmantos un neviens par šiem jokiem nesmiesies. Tas ir skaidrs“, – konstatēja grupas dalībnieki, neraugoties uz to, ka basa ģitārists ir ukrainis. (TT)

Muitas dokumenti liecina, ka Ķīna tomēr ir apgādājusi Krieviju ar navigācijas ierīcēm un kaujas lidmašīnu rezerves daļām, kas ir iekļautas starptautiskajā sankciju sarakstā. (The Wall Street Journal). Runa ir par 84 000 piegādēm, kas notikušas, neskatoties uz aizliegumu nodrošināt krievus ar kara mašīnai nepieciešamajām rezerves detaļām. Vairums no tām nosūtītas no Ķīnas. Taču Krieviju turpina apkalpot arī Turcija un Emirāti.  

Notikusi gūstekņu apmaiņa starp Krieviju un Ukrainu. Apmainīti 116 kaujinieki no cīņām Mariopolē, Hersonā un Bahmutas. (Reuters) Krievu režīms pateicas par šo darījumu vidutājiem no Apvienotajiem Arābu Emirātiem. (TT)

Portugāle nosūtīs savus Leopard 2 tankus Ukrainai. (Reuters) 

Pārmaiņas notiek arī frontē.  Krievi strauji palielinājuši karotāju skaitu pie Mariopoles. Nedēļas laikā tur izvietoti ap 15 000 krievu karavīru. “Pašlaik tur ir apmēram 30 000 okupantu“, – raksta Petro Andrušenko (Telegram). Mariopole atrodas okupētajā zonā kopš pērnā gada 25. februāra. (DN)

Francijas leģendārā līdera un bijušā prezidenta Šarla de Golla mazdēls izpelnījies nosodījumu par savu braucienu uz Volgogradu (Krieviju) un Sarkanās armijas sumināšanu Staļingradas kaujas jubilejas dēļ. Ceremonijā tur piedalījās arī Vladimirs Putins. Pjers de Golls tika uzaicināts uz svinībām Krievijā dēļ saviem izteikumiem sociālajos medijos, kas līdz šim bijuši Krievijai labvēlīgi. Ģimene no šī brauciena un Pjēra izteikumiem norobežojas. Taču Pjers turpina kaitināt un izaicināt, jo ir publiski filmējies kopā ar krievu izlūkdienesta priekšnieku Sergeju Nariškinu (TT)

Leave a Reply