11 februāris kā jauna posta sākums 

Vakar Kijivā vairākas reizes pēc kārtas dārdēja trauksme. Vienlaikus tur norisinājās Eiropas Savienības galotņu tikšanās ar Ukrainas valdības pārstāvjiem. (BBC)

Vācija un Zviedrija gatavo kopēju ieroču paketi Ukranai.  (Bloomberg). Anonīmi avoti norāda, ka tajā būšot raķetes un zviedru raķešu rampa + Vācijas pretgaisa aizsardzības sistēma IRIS-T, kuru Zviedrijā pazīst kā 98. (DN)

Turpinās problēmas Norvēģijā ar politiskā patvēruma pieprasītāju „vāgnerieti“ Andreju Medvedevu. Nopratināšanās laikā radušās problēmas par kurām policija nesniedz paskaidrojumus (Kripos).

Britu avoti ziņo, ka „vagneriešu“ rindās samazinās ieslodzīto skaits.  Laikā no septembra līdz novembrim (2022) šo kaujinieku skaits sarucis par 23 000. Lai gan Krievija solījusi nodrošināt apcietinātajiem apžēlošanu, ja viņi ir gatavi karot Ukrainas frontē. Izskatās, ka drošāk ir turpināt sēdēt krievu cietumā, nevis cīnīties par amnestiju karojot Ukrianā. (DN)

Jau iepriekš norādīju, ka Putina plāns ir „atbrīvot“ Donbasu un Luhanskas reģionu pilnībā līdz marta beigām. Tātad – okupēt „līdz galam“  (ISW, GUR). Uzņēmumi,, kas nodrošina telefonu sakarus krievu karavīriem okupētajos Ukrainas reģionos ir  jāpārtrauc pakalpojumi sākot ar 11.februāri. Šāda ir Kremļa pavēle. Tas nozīmē, ka ar šo brīdi krievi sāk gatavot ofensīvu. Pēdējo dienu laikā krievi pastiprinājuši uzbrukumus Kramatorskai, kas atrodas tuvu Bahmutas kauju zonai. Vakar, divu krievu S-300 raķešu uzbrukuma rezultātā Kramatorskai, bojā gāja astoņi civilie iedzīvotāji. Aizvakar tika nogalināti četri. Ir 20 ievainoto. Krievu mediji apgalvo, ka Kramatorskā esot iznīcināti Himars sistēmas ieroči. Rietumu eksperti uzskata, ka šādi ieroči Kramatorskā, atklātā publiskā telpā neatrodas.  Šis krievu uzbrukums uztverams vairāk kā terorisma akts. Ar mērķi padarīt neapdzīvojamas Ukraiņu dienvidu pilsētas. Rezultātā sagrautas 19 daudzīvokļu mājas, astoņas privātmājas, divas poliklīnikas un viena skola. 

Izejot no ISW datiem, 11300 kvadrātkilometrus Doņeckas reģionā krievi joprojām nekontrolē. Tātad ukraiņi joprojām tur savā kontrolē 42% Doņeckas zonas. Tāpēc nav brīnums, ka Putins paceļ balsi un pieprasa okupēt šo zonu, kuru viņš jau pasludinājis par Krievijas teritoriju. 

Amerikāņu CIP uzskata, ka turpmākie pāris mēneši būs izšķirošie kara gaitā. (CNN) Viljama Bērnsa lekcijā Vašingtonas universitātē tika uzsvērts, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina izteikumi „nav nopietni ņemami“ miera sarunu kontekstā. Taču ukraiņu apņēmība atbrīvo savu zemi ir nopietns pasākums. Šo pienākumu veic ne tikai karavīri, policisti un robežsargi, bet arī “patrioti, kas vēlas atbrīvot savu dzimteni no okupantiem“ (Ihors Klimenko, Ukrianas iekšlietu ministra vietnieks).

ASV un Vācija tur vārdu attiecībā par tanku piegādēm Ukrainai. Pašlaik tiek izglītoti ukraiņu karavīri un līdz ar tanku piegādēm viņi būs gatavi kaujām ar krieviem. (TT) 

Attēlā Kramatorska 2023.gada februāra sākumā

Leave a Reply