Krieviem jau tagad trūkst munīcijas un loģikas operāciju vadībā

Vakar Krievija 37 reizes uzbruka Ukrainai no gaisa un 40 reizes uz zemes. Īpaši Hersonas reģionā (Interfax). Tas nozīmē, ka katru dienu turpinās krievu uzbrukumi un ukraiņu aizsardzība. Pagaidām ukraiņiem izdodas noturēties, taču ir nepieciešama kaujas tehnika, lai dotos uzbrukuma un aizstumtu krievus projām no Ukrainas zemes.  

Tikmēr Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis viesojas Lielbritānijā un Francijā.  Viņam tika apsolīta iespējami strauja kara materiālu un tehnikas piegāde no sabiedrotajiem. (DN). Vācija apsolīto varēšot paveikt trīs mēnešu laikā (Reuters). Pārējie cenšas pasteidzināt tanku piegādes. 

Krievija apgalvo, ka esot izdevies uzspirdzināt ukraiņu dronu fabriku Harkovā. (RIA) Faktu nav apstiprinājuši neatkarīgie avoti. 

Maskava deklarē, ka sodīšot Ukrainu par sadarbību ar Lielbritāniju. Gadījumā, ja briti tomēr piegādās ukraiņiem kara lidmašīnas, tad Krievija atriebšoties. (AFP) 

Lielbritānijas premjerministrs savukārt paziņojis, ka „nekas nav neiespējams“ un Ukrainai tiks piedāvāta militāra palīdzība. Aizsardzības ministram ir dots uzdevums izskatīt iespējas saistībā ar kaujas lidmašīnu piegādi Ukrainai. (TT) Zeļenska runā Londonā bija iespaidīga. Starp citu, viņš pateicās Lielbritānijas iedzīvotājiem par atbalstu.  

Šodien Zeļenskis viesojas Parīzē un mēģinās pierunāt arī Franciju palīdzēt Ukrainai ar kaujas lidmašīnām. Iespējams, ka viņš dosies tālāk arī uz Briseli ar to pašu lūgumu.

Maskava aktīvi strādā pie sava tēla spodrināšanas Rietumos. Pirms nedēļas tika izmantots ģenerāla de Golla mazdēls un viņa prokrieviskās simpātijas. Tagad rinda pienākusi britu mūziķim un bijušajam rokgrupas Pink Floyd dalībniekam Rodžeram Votersam. Krievi vēlas, lai viņš uzstājas ANO drošības padomē un pauž savu viedokli. (TASS) Rodžers ir krieviem labvēlīgs un labprāt izplata konspirācijas teorijas par Ukrainas karu, kurās visa pasaule izskatās „sazvērējusies pret Krieviju“. Jāuzsver, ka visi Pink Floyd dalībnieki nepiekrīt viņa viedoklim un pārējie norobežojušies viņa izteikumiem.  (TT)

Situācija frontē ir kustīga. Briti ziņo, ka krievi pašlaik aktīvi izmanto motorlaivas, lai  kontrolētu salas Dņepras deltā. Ukraiņi liek lietā artilēriju, lai šīs laivas likvidētu. (SvD)

Taču pats svarīgākais ir tas, ka tiek gaidīts krievu uzbrukums. Izmantojot īpaši nežēlīgu uzbrukumu taktiku, krieviem izdevies sistemātiski pavirzīties uz priekšu apmēram 100 m katru nedēļu Ukrainas frontē. Tiek prognozēts, ka kaujas ugunīs pirmais sāks liesmot Zaporižjes reģions ar atomelektrostaciju centrā. Citi domā, ka krievi uzbruks Doņeckā vai Luhanskā. 

Skeptiski šajā virzienā ir britu eksperti. Viņi uzskata, ka krieviem jau tagad trūkst munīcijas un loģikas operāciju vadībā. Tāpēc runas par apjomīgu uzbrukumu ukraiņiem esot galvenokārt propagandas akcijas. Taču krievu draudi, protams, uztrauc ukraiņus un sabiedrotos. 

Ap 4000 cilvēku ir atteikušies no Krievijas pases un pilsonības 2022.gada laikā. (Meduza)  

Attēlā Bahmuta