Sācies jauns krievu uzbrukums Luhanskas zonai

Vakar atsākās Krievijas uzbrukums Ukrainai. Luhanskas virzienā. (ISW) Frontē novērojamas Krievijas armijas daļas, nevis „vāgnerieši“. Pagaidām nekāda liela virzīšanās uz Ukrainas iekšieni nav notikusi. Kustība notiek gar robežu, starp Harkivu un Luhansku. Krievu vienības ir motorizētas, kuras piesedz no augšas kara lidmašīnas. Liela nozīme esot laika apstākļiem. Krievu kolonu pārvietošanās būs apgrūtināta nākamajā nedēļā, kad sāksies atkkusnis. Rodas iespaids, ka krievu karavīriem dota komanda panākt kādas vērā ņemamas uzvaras Ukrainā uz kara 1. gadadienu 24.februārī. Tāpēc tagad sākas šis uzbrukumus, kas nav loģiski pārdomāta akcija. Rodas iespaids, ka pirmā tiks ieņemta Bahmuta un pēc tam Kremnina. 

Vakar Volodimirs Zeļenskis uzrunāja visu Eiropu Briselē, bet Putins savējos – Maskavā. Krievijas prezidents uzsvēra ka visi ārzemju uzņēmumi (kas pametuši Krieviju blokādes dēļ) ciešot milzīgus zaudējumus. Bez Krievijas neviens neiztiekot. Visiem esot slikti. Savā TV runā viņš neprecizēja par kuriem „visiem“ ārzemju uzņēmumiem ir runa. Nē, tādu faktu viņa tekstā nebija. Tikai apgalvojums, ka bez Krievijas tirgus un iespējam „visiem ārzemniekiem“ esot tik ļoti slikti, ka izturēt nevarot. Fakti gan rāda pretēju procesu, cieš nevis ārzemnieki, bet pats Putina režīms (-2,2%). Vēl viņa runā tika paskatīta dronu tēma. Tos krievi tagad naskāk būvēšot, jo karam tādi ļoti esot nepieciešami. 

Prigožins vakar informēja, ka vāgnerieši vairs neizmantošot cietumniekus. (Reuters)

Joprojām nav zināms cik no pērn piesaistītajiem krievu cietumniekiem gājuši bojā kaujās pie Bahmutas un cik no viņiem palikuši dzīvi. Pavisam šajā krievu privātarmijā tika iesaistīti ap 20 000 cietumnieku un ir ziņas, ka 20 no viņiem ieguvuši amnestiju (RIA Novisti). Iespējams, ka pārējie ir miruši frontē.  

Vakar tika publiskotas ziņas, ka „vāgneriešu“ šefs Jevgeņijs Prigožins labi pelna šajos kara apstākļos. Bijušais Putina pavārs piegādā skolas pusdienas gandrīz visām skolām Pēterburgas un Maskavas reģionā. Tas, ka no viņa piegādātā ēdiena skolēni smagi slimoja ar dizentēriju, nav radījis nekādus ierobežojumus viņa biznesam. (SvD)   

Vakar uzzinājām, ka Krievijai neatļaus rīkot pasaules čempionātu peldēšanā 2025.gadā. Mači tiek pārcelti uz Singapūru. 

Attēlā – ukraiņi Bahmutā