Ukraiņiem jāuzvar, lai Krievijai būtu nākotne

Krievu armija pārtrauc munīcijas piegādi vāgneriešiem. Tā vismaz apgalvo viņi paši kanālā Telegram. Vienlaikus kļuvis zināms, ka valsts krievu medijiem jāpārtrauc ziņot par vāgneriešu uzvarām vai sasniegumiem. Tas nozīmē, ka plaisa starp vāgneriešu šefu Prigožinu un Putinu kļuvusi vēl dziļāka.

Tātad privātā Prigožina armija tika nosūtījusi uz Ukrainas fronti ap 50 000 savu karotāju, bet lielākā daļa no tiem gājuši bojā. Iemesls  – kaujas stratēģija, kura pieprasa lielus upurus ļoti minimālu teritoriālu sasniegumu rezultātā.  ISW liecina, ka šo kauju rezultātā izveidojusies dziļa plaisa starp  Prigožinu un Kremļa vadītāju Putinu. 

ASV novērojumi liecina, ka pa šo laiku gājuši bojā ap 30 000 vāgnerarmijas karotāju Ukrainā. 

Īsi un skaidri – Putins ir darījis visu, lai samazinātu Prigožina iespējas kļūt par krievu nacionālo varoni kaujās ar ukraiņiem. Proti, viņiem vairs netiek dota iespēja izmantot krievu cietumniekus un vairs netiek piegādāta munīcija (no valsts rezervēm). Amerikāņu avoti liecina, ka Prigožins šī iemesla dēl ir satuvinājies ar ekstrēmajiem krievu nacionālistiem un Kadirovu. Viņš esot vēlējies pierādīt, ka spēj sasniegt to, ko krievu armija nespēj paveikt.

CNN intervijā ar CIP bijušo šefu Deividu Petreusu nonāk pie secinājuma, ka ukraiņi var uzvarēt krievus jau šovasar.  (CNN)

Pats Putins visiem stāsta, ka karš varētu turpināties vēl vairākus gadus. Par šiem viņa izteikumiem tika plaši spriests Minhenes konferencē. „Putins neplāno mieru, tieši tāpēc mums jārīkojas, – uzsvēra NATO šefs Jens Stoltenbergs Minhenē. „Teikšu tā – neviens risinājums nav bez riska. Visbīstamākais ir tas, ka Putins varētu uzvarēt. Ja tas notiks, tad ar šo tiek ziņots visiem  diktatoriem, ka viņi var un drīkst un var izmantot varmācību, lai panāktu visu ko vēlas“.  (TT)

ASV ziņo, ka ķīnieši varētu sākt piegādāt krieviem ieročus. Amerikāņiem sabojājušās attiecības ar Pekinu pēc spiegu balonu notikumiem (TT)

Šahists Garijs Kasparovs Minhenes konferences laikā paudis viedokli, ka ukraiņiem būtu šajā karā jāuzvar krievi, jo tas nosadrošinās tālāku demokrātisku Krievijas attīstību. „Krievi dzīvo savā burbulī. To nevar pārplēst, ja netiek likvidēta ideja par impēriju. Tas iespējams tikai un vienīgi sagraujot Putina režīmu“.  (DN)

„Francija vēlas, lai Krievija tiek uzvarēta, taču nevis pašas valsts (kā tādas) sašķīšanu“- apgalvoja Francijas prezidents Makrons (Le Journal du Dimanche.)

Attēlā ukraiņu armija Bahmutā

Leave a Reply