Problēmas ap Kahovkas hidromezglu

Aizvakar no rīta  krievu raķetes esot bijušas „kritiski tuvu“  kodolkatastrofai, ziņo Ukrainas Energoatom (Sky News). Incidents noticis AES pie Južnoukrainskas. Krievu raķete lidojusi  pilsētas Pervomaiskas virzienā un pa mata tiesu aizlidojusi garām atomelektrostacijai. Uzņēmums lūdz ANO apturēt šādu „Krievijas terorisma veidu“. (DN)

Francija jau šonedēļ sāks piegādāt Ukrainai  bruņutransportierus AMX-10 (AFP).

Francija atsakās informēt medijus par skaitu, jo nevēlas, lai arī Krievija saņem šādu stratēģisku informāciju.(TT) Manuprāt, tas ir pareizi. Nevajag publiskot lietas, kas Krievijai nav jāzina. 

Čečenu Ramzans Kadirovs vakar paziņoja, ka ir gatavs organizēt savu privāto armiju.  Ar šo viņš konkurēšot ar Prigožinu un viņa „vāgnerarmiju“ (Reuters). Acīmredzot konflikts starp Prigožinu un Putinu aug augumā un neko labu tas nesola. 

Mariopole (krievu uzbrukumu laikā) tika nolīdzināta līdz ar zemi. Tagad Krievija ir sagatavojusies vecās ukraiņu pilsētas vietā izveidot jaunu miestu. Tā būšot krievu paraugpilsēta. Mediju rīcība nonācis dokuments, kas rāda, ka 2035.gadā jaunās krievu pilsētas būvniecība jau būšot pabeigta un tur mitināšoties 500 000 krievu. Pirms kara Mariopolē dzīvoja 212 000 cilvēku. Sajūsmā par šiem plāniem ir tikai Krievijā. Ukraiņi uzskata, ka tas tiekot darīts, lai „noslēptu slepkavības un nelietības, kas pilsētā tika veiktas“ (DN)

Daudzi rietumos nesaprot kāpēc Krievija vēl nav bankrotējusi šī kara dēļ. Šāds karš iztukšo ne tikai armijas noliktavas, bet arī valsts kasi. Oficiāli zināms, ka krievu armijas izdevumi pērnā gada laikā pieauga par 23%. Reālie skaitļi varētu būt trīs reizes lielāki. Iespējams, ka laiks strādā mūsu labā (SvD)

Pašlaik lielākā problēma Ukrainā ir tā, ka Krievija mēģina pazemināt ūdens līmeni Kahovkas dambja rezervuārā, kas nozīmē, ka valstī var sākt trūkt dzeramais ūdens. Tas būtu ļoti traģiski arī AES Zaporižjē. ARS ekspluatācijai ir nepieciešami lieli ūdens resursi.

Kahovkas HES izveidots uz Dņepras. Krieviem atkāpjoties no Hersonas, tika bojātas dambja sienas. Tās saspridzināja krievu spēki. Kopš tā laika ūdens līmenis ir pamazām krities.(Kyiv Independent)

Ja līmenis turpinās kristies zem 12 m, tad tas var novest pie ekoloģiskas katastrofas. Apgrūtinot dzeramā ūdens piegādi miljoniem ukraiņu (Kyiv Independent). Tik pat liela problēma ir ūdens piegādes traucējumi Zaporižjeas AES. „ Kaut arī AES nedarbojas, joprojām ir jāsaglabā dzesēšanas sistēma. Ja ūdens līmenis nepietiks, tad ir iespējama eksplozija“ – uzskata eksperts Joakims Pāsikivi.  (DN)

Ukraina pārmet krieviem HES mīnēšanu. Ja krievi uzspridzinās šo dambi, tad 80 apdzīvotas vietas var nonākt zem ūdens, ieskaitot Hersonu. Pie kam, tas izraisīs ūdens trūkumu arī pašlaik krieviem piederošajā Krimas pussalā.   

Attēlā Kramatorska 

Leave a Reply