Putina problēmas aug un 7 gadi cietumā par armijas kritiku

Vakar sākās nopietnas problēmas Krievijas prezidentam. „Uz āru“ tika rādīts sašutums un dusmas, taču pēc būtības šis ir būtisks pagrieziena punkts Ukrainas kara gaitā. Krievi vairs nav vienoti un nemaršē kā uzvilktas lelles aiz diktatora.

Runa ir par notikumiem uz Ukrainas – Krievijas robežas. Krievu avoti vakar apgalvoja, ka ukraiņu sabotieri esot šķērsojuši valsts robežu un iebrukuši Krievijā. Aplenkuši divus ciemus Brjanskas apgabalā. Ļubečanes un Sosnu ciemus. Tur esot nogalināta viena civila persona un divi ievainoti līdz nāvei. (Ria Novosti). Tā apgalvo krievu mediji. Viss notika vakar (ceturtdien) un šī iemesla dēļ Putins atlika savu braucienu uz Kaukāzu. 

Notikušo Putins nosauca par teroristu uzbrukumu un apsolīja sagraut ukraiņu sabotierus.

Kā vēlāk apgalvoja TASS, tad šie „ukraiņu sabotierī“ esot saņēmuši ķīlniekus. FSB šos „ārzemju uzbrucējus“ traktējuši kā „ukraiņu nacionālistus“.

Taču visi šie oficiālie Kremļa apgalvojumi izrādījās nepatiesība.  

Nebija nekādu ukraiņu uzbrucēju. Tie bija pašu krievi. Pēc tam sākas ironijas vētra sociālajos medijos. Jo izrādījās, ka nekādas grandiozs uzbrukums nav noticis, ukraiņi nekādu akciju nav veikuši. Atbildību par notikumiem Brjanskas apgabalā uzņēmās krievu militārs grupējums, kas sevi dēvē par „Krievu brīvprātīgo korpusu“ (2022.gada izveidota brīvprātīgo kaujinieku vienība). Akcijā piedalījušies divi vīrieši, kas sevi nofilmējuši Ļubečanes ciemā pie pasta nodaļas. 

Kāpēc viņi inscinēja šādu „akciju“ provinē?

Lai parādītu, ka viņi ir un cīnās pret Putina režīmu, – tā teikts grupējuma deklarācijā sociālajos medijos.  

Tas nozīmē, ka Krievijā pastāv opozīcija Putina režīmam un šīs ir nopietnas diktatora problēmas. Krievi vairs nav tik vienoti kā Vovam Maskavā gribētos. 

Par karu. 

Frontē bez būtiskām pārmaiņām. Pavasaris tuvojas un pēc britu ekspertu domām, tas palīdzēs ukraiņiem. Agrs pavasaris nav viegli apstākļi, lai pārvietotos. Pa dienu gaisa temperatūra virs nulles un dubļu laiks ir sācies. Krieviem būs apgrūtināti apstākļi Bahmutā. Pavasaris nebūs viņiem labvēlīgs.

Vakar naktī krievi atkal apšaudīja Zaporižji. Trāpīja piecstāvu ēkai ar dzīvokļiem. Četri nogalināti, astoņi ievainoti. Artilērijas apšaudes notika arī Doņeckā, Hersonā, Sumos, Poltavā, Mikolajivā, Dņepropetrovskā un Luhanskā. Nogalināti pieci, ievainoti 24 cilvēki. To skaitā gadu vecs bērniņš. (Kyiv Independent).

Krievija izveidots jauns sods visiem tiem, kas slikti izteiksies par krievu armiju Ukrainā. Par kritiku arī līdz šim bija paredzēts sods, taču tas neattiecās uz privāto Vāgnera armiju. Tagad šāds sods būs septiņi gadi cietumā. Neviens nedrīkstēs kritizēt arī vāgneriešus. Ja kāds uzdrošināsies apšaubīt krievu armijas lieliskumu, grandiozitāti un ģeniālo kaujas prasmi Krievijā, tad jārēķinās ar septiņiem gadiem cietumā.(Der Spiegel). 

Kritizēt Putina režīmu Krievijā nedrīkst nekādā ziņā.

Tas nu ir skaidrs. 

Attēlā Bahmuta 27.februārī 2023.gadā

Leave a Reply