Bahmutas asinsizliešana turpinās, bet somu žogs sākas

Bahmutā turpinās nežēlīgas kaujas. Krievija tajās zaudē ap 500 karavīru katru dienu. Izskatās, ka šis ir krieviem šis principa jautājums – gāzt Bahmutu. Nekādas būtiskas stratēģiskas nozīmes šim miestam neesot. (DN)

Aizvadītās nedēļas laikā krieviem izdevās nedaudz „pastumt uz priekšu“ frontes līniju un viņi ir mēģinājuši aplenkt pilsētiņu no visām pusēm. Ukraiņi raksturo šo frontes zonu kā „ ekstrēmi sasprindzinātu“. Krievu spēki visu laiku mēģina nogriezt ukraiņiem pārtikas, munīcijas uz citas piegādes, lai piespiestu ukraiņus atkāpties. Līdzīgu taktiku viņi izmantoja Mariopolē. Pašlaik Prigožins ir pieslēdzis kaujām Bahmutā savus spēcīgākās desantnieku vienības, taču bez redzamiem panākumiem. (BBC) 

Pašlaik Ukrainā norisinās smagas tanku kaujas. (New York Times). Tās iestiepušās jau trīs nedēļu garumā. Cīņas notiek netālu no Vuhledaras. NYT ir saņēmusi drona filmējumus, kas rāda nejēdzīgi daudz sašutu krievu tanku. Ukrainas puses neziņo par saviem zaudējumiem, bet krievu pusē var redzēt sadegušus 130 tankus. Rietumi tikai tagad sāk piegādāt Ukrainai Leopardus un Abramus. Tas, iespējams, būtiski mainīs situāciju. Pagaidām ukraiņi nav zaudējuši. Viņu taktika bijusi intensīva teritorijas mīnēšana. Bez tam krievu tanki mēdz pārvietoties kolonā un tos viegli iznīcināt no gaisa.  

Aizvadītajās 18 dienās Ukrainā nav bijuši būtiski elektrotīkla deformācijas gadījumi. (CNN) 

Ķīnas un Baltkrievijas vadītāji (pēc kopīgas apspriedes Pekinā) aicinājuši pārtraukt kara darbību Ukrainā. (TT)  Iesaistītajām valstīm vajagot beigt politizēt šo konfliktu un izmantot pasaules ekonomiku, lai izdarītu spiedienu. Karš esot jāpārtrauc ar miermīlīgiem līdzekļiem. Tā uzskata Sji Dziņpins (CCTV) baltkrievija 100% atbalstot Ķīnas priekšlikumu atrisināt šo „krīzi“ ar politiskiem instrumentiem (TT) Ukraiņi šo priekšlikumu jau ir noraidījkuši.

Krievija ziņo, ka esot atvairījusī „intensīvu un masīvu ukraiņu dronu uzbrukumu“ Krimai. 10 uzbrūkoši droni esot neitralizēti.  (TT) Vai tas patiešām ir noticis? Šaubos, Kremļa mediji lielākoties nodarbojas ar propagandu (vēlamā izklāstu) patiesu faktu ziņošanas vietā. 

Somijā uzsākts ļoti gara žoga būvēšanas process uz robežas ar Krieviju. No vienas puses visi saprot, ka masu migrāciju šāds žogs neapturēs, taču to tomēr būvē. Pašlaik 3 m augts žogs slejas visintensīvāk izmantotajā robežpārejā Imatrā. Pārliecība par žoga būvniecību sākās pēc Lukašenko organizētā migrantu pūļa triekšanas pāri Polijas robežai. 

Somijas robeža ar Krieviju ir 1340 km gara. Līdz vasaras saulgriežiem izdošoties uzcelt 3 km. Žogs būšot apgādāts ar starmešiem, tumsas kamerām, megafoniem un citām vajadzīgām lietām.     

Attēlā Bahmuta 27.februārī (SvD)  

Leave a Reply