Spiegošana un krievu viltotās mēbeles

Vakar Putins pieprasīja, lai FSB apkaro ienaidnieku spiegošanu Krievijā. Galvenais akcents tika likts uz „ārvalstu sabotāžas organizāciju“ aktivitāšu apturēšanu. Šādi Putins mēģina krieviem pastiprināt ārējās apdraudētības sajūtu. Radot iespaidu, ka „visi mums dara pāri“.

Iemesls – vakar Krievijā notriektais drons, kas gandrīz bija aizlidojis līdz Maskavai. (Interfax) Paralēli krievi uzsver, ka divi ukraiņu droni esot mēģinājuši uzbrukt Krievijas dienvidos. Metāla lūžņi, kas esot atlikums no ukraiņu droniem,  ir publicēti krievu sociālajos medijos (Reuters) Vai tā bija vai nebija? Ticēt šiem apgalvojumiem, protams nevajadzētu. 

Ukraiņi nav komentējuši šos uzbrukumus. Taču, ja tie nav krievu meli un šis patiešām ir bijis ukraiņu uzbrukums, tad šajā gadījumā viņi ir pamanījušies aizlidot līdz Kolomnai, kas ir nežēlīgi tuvu…Maskavai. 

Putins tāpēc pavēlējis daudz rūpīgāk apsargāt Krievijas – Ukrainas robežu. (SvD)

Vakar uz laiku tika slēgta Pulkovo lidosta Pēterburgā. Iemesls– nezināms lidojošs objekts esot redzēts 200 km attālumā, kas izskatoties „pēc liela drona“. Aeroflote apturēja vakar visus savus lidojumus līdz plkst 16.00. (SvD)

Vakar Krievijas medijos bija ziņas par to, ka gaidāmi raķešu uzbrukumi visā Krievijā un cilvēkiem esot jāmeklē tuvākais ceļš uz patvertnēm. Daudzviet tika organizētas gaisa trauksmes. Tā teikt – mēģinājumi. Visplašāk šādi  – trauksmes mēģinājumi“ tika rīkoti Krimā. Pēc tam, protams, apgalvoja, ka satraukumu esot izraisījuši ārzemju hakeru uzbrukumi.

Vai tiešām Krievijas iekšienē ir šādi sabotāžas akti? To 100% droši nevar konstatēt, ko krievu medijiem nevajadzētu ticēt nevienu vārdu. Visa informācija tur ir Kremļa propagandas aparāta stūrēta. Taču no otras puses, iekšējā sabotāža pastāv, jo ik pa brīdim kāds skolnieks aizdedzina kara komisariātus, biežāk notiek dzelzceļu avārijas vilcieniem, kas transportē munīciju vai ieročus. „Tas nozīmē, ka Krievijas iekšienē notiek protesta akcijas“, – uzskata eksperts Joakims fon Brauns. (DN) taču Vladimiram Putinam ir ļoti svarīgi šos protesta aktus attēlot kā ārzemju spiegu organizētus. Tātad – nevis paši krievi ir sašutuši ar viņa politiku, bet gan atkal „nelietīgie ārzemnieki“ pie visa vainīgi. Joakimam liekas, ka šis ir kārtējais paziņojums, kur mērķis ir sabaidīt krievus, lai viņi baidītos pat sarunāties ar ārzemniekiem. Tieši tāpat kā šādas iebaidīšanas akcijas tika praktizētas Padomju Savienības laikos.  

Tagad par fronti. 

Krievija joprojām tur savā kontrolē Zaporižjas AES. To krievi okupēja kara pirmajās nedēļas un visu laiku izmanto kā praktisku „atombumbu“, kuru var “palaist gaisā“ tad kad Maskavas vadonim to gribēsies darīt. Nekādi ārzemju un starptautisko ekspertu lūgumi vai prasības, šajā gadījumā nedarbojas. Staciju krievi pakļauj apšaudes riskam un periodiski aptur ūdens padevi ģeneratoriem, kas var eksplodēt šādas rīcības rezultātā. AES apkalpo ukraiņu personāls, kuru ar ieročiem uzrauga krievu okupanti. (DN)

Ukrainas policija apturējusi un bloķējusi 18 kanālus, kas internetā nodarbojās ar jauniešu kūdīšanu un aicinājumiem uz varmācību. Aizturēti ap 700 cilvēki 30 dažādās Ukrainas vietās. Akcijas rīkojuši no Kremļa ar mērķi organizēt haosu un nekārtības (Kyiv Independent).  

Četri cilvēki (civilie) gājuši bojā un pieci ievainoti pēc kārtējās Hersonas apšaudes. (Interfax)

Krievi turpina graut Doņeckas reģionu ar raķetēm. 2 cilvēki gājuši boijā,13 ievainoti. Pavisam tika uzbrukts 13 apdzīvotām vietām, sagrāva 30 dzīvojamā ēkas. (Kyiv Independent)

Turpinās kaujas arī pie Bahmutas, kur vāgnerieši izmanto savus profesionālākos spēkus, lai beidzot panāktu lūzumu šajā frontes līnijā. 

Zviedru IKEA izvākusies no Krievijas. Taču Putins jau noorganizējis kopiju. Šo pasākumu sauks „Swed House“ un to sarīkos baltkrievi, kas kopēs zviedru mēbeles un pārdos tās Krievijā. Šogad tikšot atvēri 10 šādi viltojumu veikali. (SvD)  

Attēlā: ukraiņu armija frontē (SvD)

Leave a Reply