Krievu verbālās kaujas un 70 km gara tranšeja

Informācija, kas pienāk no Krievijas, kļūst aizvien nervozāka. „Krievija piedzīvos sagrāvi, ja mēs netiksim pie teikšanas“, – apgalvo kadrā vīrietis, kas pārstāv „Nikno krievu patriotu grupu“. Igors Girkins domā tāpat. Ja kritīšot Maskava, tad viņš nekad nepadošoties. Minētie „patrioti“ ir krievu militāro vienību cilvēki no Doņeckas: Igors Girkins, Pāvels Gubarevs un Vladimirs Kučerenko. Viņi ir gatavi uzvarēt. Vienalga kā. 

Girkins ir odioza figūra, jo strādājis FSB un piedalījies Krimas okupēšanā. Viņš ir notiesāts (Hāgas tiesā) jo izrādās, ka devis pavēli Malaizijas Pasažieru lidmašīnas MH17 notriekšanai no okupētās Ukrainas teritorijas 2014. gada jūlijā. (DN)

Niknais cilvēks, kurš ar visu neapmierināts, bet pats sistemātiski kļūdās. Tieši viņš runā pretī Kremļa pasakām par krievu uzvarām frontē, stāstiem par neuzvaramo krievu armiju. Viņš skaidri pasaka, ka krieviem šajā karā neveicas. Viņa loģika nav aizstāvēt ukraiņus. Nē, ar šo viņš vēlas pateikt ka Putins un Kremlis ir gļēvie, bet viņš vienīgais ir riktīgais krievu kaujinieks.  

Tieši viņš būšot tas, kura vadībā Krievija kaujās ar ukraiņiem saglabāšot savas „vēsturiskās robežas“.  Otrs (tāds pats) ir krievu neonacists Pāvels Gubarevs. Ja kāds nav ar mieru atbalstīt viņa krieviskās ambīcijas? Ko tad? “„Ja tevi nevar pārliecināt, ka mums ir taisnība, tad mēs tevi nogalināsim! Mēs varam nogalināt cik vien vajadzīgs – vienu miljonu, piecus miljonus vai iznīcināt visus“, – apgalvo intervijā skarbais Gubarevs. 

Joakims Pāsikivi ir pārsteigts, ka šis grupējums joprojām ir dzīvs un var turpināt kritizēt Kremli par mīkstčaulību. Lielu daļu no saviem kritizētājiem Kremlis mēdz klusi novākt, taču Doņeckas grupējums joprojām čab.  

Klusi un nemanāmi esot gājis bojā Asens Pavlovs, saukts par „Motorolu“. 2016.gada oktobrī viņu nogalināja spridzeklis liftā. Visus pārējos, kas mēģinājuši pamācīt Putinu, arī ir izdevies novākt. 

Girkins pašlaik skaitās līderis Doņeckas grupējumam.  „Grūti aptvert cik paralēlo grupējumu krieviem patlaban ir. Vāgnergrupas vadītājs Jevgeņijs Prigožins ir viens no šādiem līderiem, kas būtu gatavs nostāties Putina vietā. Otrs ir čečenu diktators Ramzans Kadirovs, – konstatē Pāsikivi. 

Iespējams, ka viņi sevi uzskata par revolucionāriem un tad ir jārunā varai pretī. Jābūt radikālākiem par varu. Mūsu Ventspils diktators arī mēdz tēlot patriotu, un izlikties, ka ir „latvju Navaļnijs“ un tādā garā. Tieši tāpat tēlo revolucionāru kā Girkins un Kadirovs. Šādas izlikšanās mērķis ir celt savu popularitātei to cilvēku vidū, kas īsti labi neorientējas notikumu attīstībā. 

Vakar publiskoja informāciju par to ka Prigiožins ir mēģinājis iepirkt ieročus Krievijai no Turcijas. Ieroči esot bijuši vajadzīgi operācijām Mali un Ukrainā. (Washington Post)

Šis atmaskojums nav nekas labs, jo Turcija ir NATO valsts un tai neklājas atbalstīt Krieviju. Tagad labāk redzams kāpēc Turcija visu laiku neatļauj Zviedrijai iestāties NATO. Erdogans šajā virzienā aizstāv Krievijas intereses un vajadzības. 

Par citām tēmām:

Pāvests savā Lieldienu runā aicinājis izbeigt karu Ukrainā. 86.gadus vecais katoļu baznīcas galva aicināja apgaismot krievu tautu par to kas tiek darīts viņas vārdā Ukrainā. (TT)

Zaporižjā nogalināts vīrietis 50 gadus vecumā kopā ar meitu. Viņa sieva un meitenes māte ir smagi ievainota. Slepkava ir krievu raķete. (TT) Krievu mediji turpina apgalvot, ka šauts esot tikai un vienīgi ukraiņu degvielas noliktavas virzienā. 

Satelītu attēli liecina, ka kopējais krievu ierakumu garums okupētajā Ukrainā ir 70 km. (Kyiv Independent). Tranšejas rakuši pat viesstrādnieki no Āzijas. Šos ierakumus krievi izmantos tad, kad ukraiņi viņiem uzbruks. 

Jaunākie ziņojumi no frontes liecina, ka krievu karavīru kaujas spars ir zudis. (ISW) Pašlaik Krievija pievērš lielāku uzmanību uzbrukumiem internetā, slepenu ziņojumu publicēšanai un ukraiņu iebaidīšanai medijos. Piemēram, krievu uzbrukums Avdijivkā ir nulles līmenī, bet par to krievu prese daudz sprēgā, radot iespaidu, ka tur „lietas notiek“. Krievu armijas daļām sāk ļoti neregulāri piegādāt pārtiku un munīciju. Krīze un nogurums ir fakts. (ISW)

Leave a Reply