Pavēle 227 Ukrainā, bet somi un zviedri sāk apsargāt savu elektropiegādes sistēmu

Šodien pirmais maijs, taču Havanna nenotiks demonstrantu ņemšanās pa centrālo laukumu pēc pilnās Kastro programmas.  Neesot degvielas, lai atvestu visus “revolūcijas gavilētājus “ no provinces uz galvaspilsētu. Šogad jāiet gājienā turpat mājās – lauku ciemos. Daudziem kubiešiem tas ir pa prātam, jo nebūs publiski jātēlo mīla revolūcijai. (SR) Savukārt krievu karavīriem, kas nevēlas karo pret ukraiņiem, iekārtotas īpašas bedres. (DN) Tātad – Ukrainas frontē krievu sodīšanai iekārtotas bedres ar metāla režģu vākiem jeb “zindans“, – ziņo Lielbritānijas aizsardzības departaments. Juhans Huvionens informē, ka šāda tradīcija krievu armijā esot kopš Staļina laikiem. Soda bedres tiek izmantotas gan dezertieriem gan tiem, kas pārāk daudz lieto alkoholu. 

Tās ieviestas kopš 1942.gada 28.jūlija ar Josifa Staļina pavēli un oficiāli saucas pavēle nr. 227. Proti, neviens nedrīkst atkāpties. 

Noskaidrots, ka Ukrainas frontē krievi saglabājuši vēl vienu Staļina kaujas taktikas paņēmienu. Ja karavīri atkāpjas ienaidnieka pārspēka priekšā, tad savējie tos nošauj. Janvāri tika konstatēji daudzi šādi gadījumi, kad krievi likvidēja paši savējos. Jāpiezīmē, ka frontē krievu armija daudz lieto alkoholu un tas ir viens no apstākļiem kāpēc krieviem ziemā bija tik daudz upuru. Ja alkoholizēta visa krievu sabiedrība, tad fronte nevar būt izņēmums. 

Vāgnerarmijas šefs Prigožins atkal pieprasa ieročus saviem kaujiniekiem. Armija it kā pieder viņam, bet munīcija un ieroči pienākas no valsts – bez maksas. Ja Šoigu nedos munīciju, tad vāgnerieši izjukšot. 

Bahmuta, par kuras ieņemšanu Prigožins lielās jau vairākus mēnešus pēc kārtas, joprojām nav pilnā krievu kontrolē. „Prigožina draudi pamest Bahmutu nozīmē, ka viņš zina, ka noteikti flangi vairs nav droši un stabili. Ar šo viņš vēlas novelt vainu uz Šoigu“, – informē ISW.

Tikmēr Bahmuta turas un krievi nevar un nevar iztriekt ukraiņus no šīs pilsētas. 

Zviedrijas kara flotes priekšniece Eva Skūga Hasluma brīdinājusi, ka ir prognozējams krievu uzbrukums Zviedrijas elektropiegādes sistēmai. Krievu kuģi pamanīti tuvu pie vēja parkiem un zemūdens kabeļiem. „Šādā veidā viņi veic diversijas aktus pret mūsu valsti“, – informē Eva Skūga Hasluma (Iltalehti). Pēc viņās domām ir jāpastiprina uzraudzība jūrā. (DN)

Ar vakardienu somu un zviedru vienības veic uzraudzības manevrus pie Gotlandes un kabeļiem Baltijas jūrā. 

Vakar naktī atkal krievi uzbrukuši deviņiem Ukrainas reģioniem. (Kyiv Independent) 

Naktī ievainoti divi cilvēki Hersonā krievu raķešu uzbrukuma laikā (DN)

Daļēji sagrauti septiņi dzīvojamie nami Dņipropetrovskā. Nav ziņu par upuriem (DN)

Leave a Reply