Krievijas ieroči Sīrijas režīma rokās

2011. gada 17. augustā

Šodien Sīrijā atkal nogalināti divi civiliedzīvotāji. Režīms liek lietā krievu ieročus, kuru eksports no Krievijas Sīrijas virzienā turpinās.

Šodien beidzot Krievija pievienojās ANO nosodījumam kas vērsts pret Asada režīma cilvēktiesību pārkāpumiem un tiek gaidīts nākamais solis – ieroču eksporta pārtraukšana.

Cerams, ka tas notiks.

Kādreiz…

Pagaidām Rosobornoexport turpina piegādāt savus ieročus Damaskai.

Protams, ka ir parakstīts kontrakts, kuru neviens nevēlas lauzt, kamēr ANO nevienojas par apjomīgu Sīrijas boikotu (sankcijām pret pastāvošo režīmu).

Vakar Hilarija Klintone pieprasīja, lai Krievija beidzot pārtrauc ieroču eksportu uz Sīriju.  Taču reakcijas joprojām nav.

Runa ir galvenokārt par kara lidmašīnu Yak 130 piegādi režīmam.

Pašlaik Asada upuru skaitā ir jau ap 1800 cilviliedzīvotāju.

Vairums ES un Arābu Asociācijas valstu vēlas no jauna vēlas sasaukt ANO cilvēktiesību padomi, lai risinātu samilzušos konfliktus Damskā. Cerams, ka mītiņš notiks jau nākamnedēļ.

Krīze ir sasniegusi kulmināciju, jo kā norāda Washingtin Post, tagad jau upuru skaitā nav vairs tikai demonstranti un tie, kas protestē pret Asada režīmu. Tagad mirst arī policisti un karavīri, kas atsakās izrēķināties ar civilajiem iedzīvotājiem režīma vārdā.

Leave a Reply