Putins pret internetu. Kurš uzvarēs?

2011. gada 6. decembrī.

Krievija bez Putina! France 24

Pēc vēlēšanu laiks Krievijas centrālajās pilsētās pavadīts ar daudz mazāku pacēlumu nekā entuziasma pārpilnie krievu vēlētāju tusiņi ”tuvējās ārzemēs” Latvijā.

Aculiecinieki no Rīgas ziņo, ka svētdien Latvijas krievu vēlētāji ar lielu pacēlumu gājuši uz vēlēšanu iecirkņiem Rīgā. Turpretī reālajā Krievijā šāda entuziasma pietrūkst.

Maskavā un Pēterburgā vakar notikušas apjomīgas demonstrācijas pret pārkāpumiem vēlēšanu procesā. ”Simtiem cilvēku aizturēti”- ziņo šodien zviedru mediji.

Vēlēšanu novērotāji informē par ”neskaitāmām vēlēšanu procedūras kļūdām un acīm redzamu manipulāciju ar vēlēšanu biļeteniem un balsu skaitīšanu” (OSSE).

” Esmu līdz šim strādājusi daudzās valstīs kā vēlēšanu procesa neatkarīga novērotāja. Piemēram, Kazahijā, Baltkrievijā un ASV. Taču nekad līdz šim man nebija nācies novērot tik pamatīgu blēdīšanos un manipulāciju kā tikko, novērojot Krievijas vēlēšanas Rostovā”, – uzsver šodien avīzei Dagens Nyheter Zviedrijas Parlamenta deputāte Osa Lindestama.

Par to pašu tēmu kritiski šodien izsakās arī Hilarija Klintone, novēlot krieviem tikt galā ar ”pieļautajām kļūdām”.

Lielākās Eiropas partijas šodien svinētu 49,5% robežu, ja tāda būtu sasniegta vēlēšanās. Taču Putinam šis skaitlis svētdien bija nepatīkams pārsteigums.

Ir pamats aizdomām, ka viņa varas periodam Krievijā ir pienācis kritiskais punkts. Lūzuma brīdis.

Pēc trim mēnešiem Putins gatavojas uzvarēt Krievijas prezidenta vēlēšanās. Taču pāris bezmiega naktis viņam noteikti būs. Procesiem vairs nevar pavēlēt.

Protams, ka daudziem krieviem viņš joprojām skaitās spēcīgs līderis un nav neviena reāla sāncenša uz šo posteni. ” Nedz mūžam nogurušais Genādijs Žuganovs, nedz bļaurīgais Vladimirs Žirinovskis, nedz arī lienošais Sergejs Mironovs nav pretinieki” (DN,06.12).

Putins saglabā šos ”vājos” pretiniekus, jo tie ir viņa interesēs.

Taču svētdienas vēlēšanas liks Krievijas caram padomāt.

” Nekad agrāk nav nācies sastapt tik daudzus neapmierinātus krievus Krievijā kā pērnajā nedēļā Maskavā”, – konstatē kolēģis un Krievijas korespondents  Jans Blumgrēns (DN).

Ir pazudušas krievu bailes no varas un respekts pret saviem politiķiem.

Krievijas sabiedrības atveseļošanās ir sākusies!

Vienīgais Putina ienaidnieks pagaidām ir Internets.

Krievijā pašlaik ir 51 miljons interneta lietotāju.

Patiecoties interneta komunikācijai ir anulēts Putina monopols mediju vidē Krievijā.

Kamēr etablētie mediji (prese, radio un TV klausa Putinam uz vārda un funkcionē kā viņa PR aģitācija mašīna) internets Krievijā rīkojas kā vēlas.

Protams, ka varas hakeru organizētie uzbrukumi opozīcijas portāliem notiek, taču ir skaidrs, ka mačs- Putins: Internets = būt vai nebūt.

Ja Putins nesāks cenzēt internetu (tā kā to dara ķīniešu vara) tad viņām jārēķinās ar lielām problēmām.

Interesanti kā Putins rīkosies?

3 comments


  1. ”Krievijas sabiedrības atveseļošanās ir sākusies!” – Cik reizes tas kopš 1985.g. nav dzirdēts…Kas B.Jeļcins pavēlēja apšaut Krievijas parlamentu 1993.g. oktobrī, tad rietumnieki viņam aplaudēja.
    Kas šodien vairs ievēro, kas salīdzina iknedēļas ‘mass shooting” ASV ar Krievijā notiekošo?
    Par demokrātijas citadelē mītošo sabiedrību neviens vairs neuztraucas (Oslo traģēdija jau aizmirsusies-?). http://www.topix.com/news/violent-crime

Leave a Reply