Igaunija svin neatkarību! Zviedru nākamā karaliene – savu pirmo mūža dienu.

2012. gada 24. februārī

Attēls no Aftonbladet portāla

Šodien Zviedrijas karalis informēja sabiedrību par nākamās Zviedrijas troņmantnieces vārdu. Estelle, Silvija, Eva Marī Bernadote.

Tā sauc nākamo Zviedrijas karalieni, kura šodien ir tieši vienu dienu veca.

Kopš vakardienas, kad Zviedrijas princese Viktorija (nākamā Zviedrijas torņa pretendente aiz pašreizējā karaļa Kārļa Gustava XVI), laida pasaulē meitu, kura ir otrā rindas kārtībā uz Zviedrijas karalisko troni, valsts ir iegrimusi romantiskā transā.

Visas ”princešu tortes” kulinārijās ir izpārdotas un raidstacijas un TV ziņu izlaidumi informē sabiedrību tikai ”par bēbīti”, kas ”pēc gadiem ņems varu Zviedrijā”.

Vecs galma reglaments pieprasa, lai troņa pretendenta dzimšanas brīdī, slimnīcā uzturētos arī Zviedrijas valdības un parlamenta pārstāvji, kas (tērpušies svētku tērpos) spētu liecināt, ka pasaulē nākušais cilvēkbērns ir pašreizējās troņmantnieces atvase.

Vecie likumi pieprasa politiskajiem pārstāvjiem piedalīties karalienes dzemdības, taču šodienas apstākļi mīkstina šo ”liecinieku” klātbūtni un reāli šī ”liecību procedūra” Zviedrijā notika šodien.

Vienu dienu pēc mazās meitenītes, tagad jau Esterjetlandes hercogienes – Estelles, Silvijas, Evas, Marias Bernadotes ienākšanas šajā pasaulē.

Viņas vārdu Zviedrijas karalis (atbilstoši tradīcijai)  publiski paziņoja valdības un parlamenta pārstāvju klātbūtnē Zviedrijas karaļpilī.

”Nākamā Zviedrijas karaliene ir ļoti patīkams bērns un uzvedās tieši tā kā pieklājas!”, – informēja monarhs Zviedrijas vadošos politiķus (atbilstoši tradīcijai).

Pēc sēdes valdības un Zviedrijas parlamenta deputātus informēja par jaunās Zviedrijas karalienes vārda izvēli.

Estelle nozīmē zvaigzni un šis vārds jau reiz izmantots Bernadetu dinastijā. Nākamais ir pašreizējās Zviedrijas karalienes Silvijas vārds un tam seko otras vecmāmiņas Evas vārds (prinča Daniela mātes vārds).

Paradoksāli, ka jaunajai Zviedrijas reģentei nav izvēlēts tā saucamais ”karalieņu vārds”, kas līdz šim bija neiztrūkstoša monarhijas reprezentācijas sastāvdaļa.

Tikmēr kaimiņvalsts Igaunija nenogurst svinēt savu neatkarības dienu!

Bez liekiem vārdiem!

Vienkārši – Elagu Eesti!

One comment

Leave a Reply