Parādnieka saprāta parāds. Kurp ripo dzimtene?

2012. gada 11. jūnijā
Karaliene - meita un māte. Vai mēs tā jūtamies Latvijā?
Karaliene – meita un māte. Vai mēs tā jūtamies Latvijā?

Atverot šīsdienas Dienu internetā, acīs dūrās Parādnieka ”izgājiens” par abortu aizliegumu un murgi, kurus nācās izlasīt šī priekšlikuma sakarā.

Nē, man paldies Dievam, nekad nav bijis jāķeras pie tik radikāliem līdzekļiem un visi mani bērni ir dzīvi.

Taču es zinu, ka laist bērnu pasaulē ir liela atbildība un joprojām pieeju šim jautājumam tieši tā – atbildīgi. 

Sieviete nav mīlas upuris, dzemdējamā mašīna vai vīrieša servisa institūcija.

Sieviete ir cilvēks ar misiju savu bērnu nākotnes priekšā.

Tāpēc ir tumsonīgi, ka vīrietis – Parādnieks, Pujāts vai kāds cits ”pravietis”, kurš pats nekad nav izjutis grūtniecību, dzemdības, pēcdzemdību periodu un nekad nav nervozējis, vai pietiks piena un pēc tam sēdējis pie slima bērna gultiņas, tagad izlems ko sievietēm atļaut darīt ar savu ķermeni un ko nē.

Atvaino baznīca, bet šī tēma nav tik plakana, kā jūs to vērtējat un mest visas – abortam nolemtās sievietes pār vienu kārti un apsaukāt viņas par ”slepkavām”, nedrīkst un nav morāli pieņemami. Neuzrunā mani.

Nē, es nevēlos, lai Latvijas ūdeņos iepeldētu un noenkurotos starptautiskās palīdzības aborta kuģis (kā tas ir Polijā), jo tur aborti ir aizliegti un izvarotajām vai nepilngadīgajām polietēm nākas braukt ar laivu (pa kluso) pēc palīdzības pie ārzemniekiem uz kuģa. Es negribu nākotnē lasīt latviešu avīzēs un interneta portālos, kā aborta aizlieguma dēļ no asins saindēšanās ”pie kaktu sievām” atkal mirusi kārtējā jaunā latviešu vai krievu meitene. Par to jau kādreiz lasīts pietiekami daudz pērnā gadsimta romānos. Nevilksim atpakaļ pagātnes tumsonību uz 2012. gada gaišo jūnija telpu.

Nenovilksim Latviju līdz Lietuvas pašreizējām (diemžēl!) līmenim šajā jautājumā.

Nepiegriezīsim patriarhālās ”varas sviras”  vēl ciešāk, jo tad latvietēm nekas cits neatliks, kā masveidā emigrēt.

Man šķiet, ka diskusijas Latvijas medijos par šiem jautājumiem ir ļoti vienpusējas, dogmatiskas un pat plaši pazīstamās BBC filmas par bijušā Pāvesta Jāņa Pāvila II aģitēto, pret abortiem vērstās līnijas rezultātiem Latīņamerikas valstīs lielais vairums (šķiet) pie mums nav noskatījušies un neko nezina par šiem Dienvidamerikas ”ielu bērnu” šaušalīgajiem efektiem- bērniem bezpajumtniekiem. Starp citu, šī problēma ir vēl smagāka pašlaik Āfrikas kontinentā un ļoti maz tiek rakstīts par izvarošanu kā ”ieroci karā” , ko pašlaik mēģina izgaismot ANO un Margota Vālštroma.

Jā, esmu sekojusi šiem procesiem kā žurnāliste un varu konstatēt vienu – izbeidziet aplūkot dzimstošos bērnus kā valstij nepieciešamus nodokļu maksātājus, lielgabalu gaļu vai skaitļus statistikā. Piešķiriet sievietei viņas cienīgu vietu sabiedrībā un beidziet uzlūkot māti kā ”garīgi nepietiekamu” būtni, kuras vietā lemj sveši kungi.

Ir valstis, kurās nav bērnunamu un iedzīvotāju pieaugums uzrāda rekordskaitļus.

Sāksim ar labo piemēru analīzi un pētniecību, nevis ar aizliegumiem.

Kamēr ”parādnieki un tamlīdzīgie”  izlems, ko sieviete drīkst un ko nedrīkst darīt ar savu ķermeni, tikmēr mūsu nācija ripos tālāk neprognozējamā virzienā.

Mēs nedzīvojam nedz Dikensa, nedz Blaumaņa laikā.

Mūsu laiks ir jauns, svaigs, dzestrs un spirdzinošs tāpēc aizliegumus nepacieš.

 

4 comments


 1. Tā tas laikam būs vienmēr, ka par abortiem lielākie spriedēji ir vīrieši :).
  Bet kamēr vien Vienotība (un Reformu partija) flirtēs ar SC elektorātu, tikmēr cilvēki par NA balsos, lai kādas arī aplamības viņiem reizēm neienāktu prātā. Citāts no šodienas Tvnet:
  Saeimas deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) norāda, ka koalīcijas veidošana ar «Saskaņas centru» (SC) pēc vēlēšanām nekādā gadījumā nebūtu pieļaujama, taču valdības koalīcijas partneri šādam nosacījumam nav piekrituši.


 2. Ilgstoši Latvijas politiku kropļoja primitīvs mīts: krievu partijas = sociālistiskas, latviešu = liberālas.
  Tikko nākusi (un arī ne visiem) apjēga ka ekonomiskā politika nav saistīta ar tautību.
  Tagad dienas kārtībā apjēgt vēl vienu šķautni – demokrātiskas un totalitāras ievirzes politika.

  Diemžēl nacionālas partijas gandrīz vienmēr ir totalitāras.


 3. Eh, Parādnieks pavisam sviestā sagājis – http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/425377-deputats_uz_sedi_par_abortiem_ierodas_ar_embrijiem

  Protams, nekādā gadījumā neatbalstu abortu kā ģimenes plānošanas metodi, taču vai tad nesaprot, ka aizliegumi problēmu neatrisinās? Vai tikai atkal nav kārtējā darbības imitācija, “stingra mugurkaula’ demonstrēšana, jo kas gan var šķist vēl cēlāk, kā cīņa par dzīvības saglabāšanu? Tikai tādā gadījumā, konsekvence prasītu, ka bērnu, tādā gadījumā obligāti – patīk vai ne, jāaudzina un jāuztur arī tēvam.

Leave a Reply