Sajukušā krievu diktatora inscenētais murgs turpinās

Aizsardzības ministrija Maskavā apgalvo ka aizvakar Viņņicā esot iznīcināta ieroču noliktava. Trāpījuši precīzi ar „augstas precizitātes“ ieročiem. Ministrijas PR „runātājs“ Igors Konašenkovs ekrānā lielījās ar savu „precīzo uzbrukumu“. Turpretī Eiropas Savienība un ANO nosoda krievu ofensīvu ukraiņu pilsētai un uzskata, ka krievi atkal mērķējuši uz parastiem iedzīvotājiem. Uzbrukuma rezultātā miruši 23 cilvēki, no tiem 3 bērni. 66 ārstējas slimnīcā, bet 40 personās vel nav atrastas zem drupām. Viena no raķetēm trāpījusi ēkā līdzās dzemdību namam. Izskatās slikti. Nepārprotami, ka uzbrucējs (Kremlis) nerunā patiesību. Par savu uzbrukumu mērķiem. Vai nu slikti krieviem spiegi, kas norāda nepareizas noliktavu koordinātes, jeb šāvēji pie lielgabaliem nespēj trāpīt pa mērķi. 

Man šķiet, ka Kremlis šauj, lai traumētu ukraiņus. Piemēram vakar trāpījuši pa divām universitātēm ukraiņu pilsētā Mikolajivā. Uzbrukuši atkal pa gabalu ar veselām desmit raķetēm (Kyiv Post). Vienā no augstskolām apmāca kuģu būvniecības speciālistus. Savādi, ka augstākās mācību iestādes arī iekļuvušas krievu apšaudāmo objektu sarakstā. Pilsēta atrodas apmēram 60 km attālumā no krievu okupētās Hersonas. „Viņi dara visu, lai apturētu mūsu dzīvi. Tagad mēs pat izglītoties vairs nedrīkstam“, – konstatēja Twitter Vitalijs Kims, reģionālās militārās pārvaldes priekšnieks. Jāpiezīmē, ka šī pilsēta visu laiku ir krievu artilērijas mērķis. Martā ukraiņiem izdevās apturēt masīvu krievu uzbrukumu šajā virzienā, taču to turpina apšaudīt regulāri. 

Starp citu, zelts var nonākt sankciju sarakstā. Tā kā Krievijā zelts ir svarīga eksporta prece, tad pavisam drīz to iekļaus eksportam aizliegto saraksta. Proti – krievi vairs nedrīkstēs pārdot zeltu uz rietumiem un pelnīt ar to naudu savai kara mašīnai. Tas ir labi. 

Taču atgriezīsimies pie kara. Kas īsti notiek. Vērojot Kremļa/krievu troļļu plosīšanos var pamanīt maiņu viņu retorikā un notikumu skaidrojumā. Tagad viņi nevis aizstāv Kremli patriotiski, bet ceļ paniku apkārtējos. Jaunā veidolā izplatot mītu par „neuzvaramo krievu armiju“. Tātad – cenšas radīt cilvēkos satraukumu un pesimismu. Cik vien spēj. Tēma – „Kremli nevar uzvarēt“, „Kremlis – nelieši, bet vienalga uzvarēs“, pa vidu paklaigā „slava Ukrainai“ (lai labāk no malas izskatās) un atkal „satraucas“ par to, ka Krieviju neviens nevar uzvarēt un gals ir klāt.  

Lai novērtētu pašreizējo situāciju Ukrainā, nākas atkāpties tieši tāpat kā no eļļas gleznas, lai saskatītu visu notikumu procesu. Kopaina liecina par vienu – krievi cenšas nogalināt iespējami daudz civilpersonu un iznīcināt ikdienišķas celtnes. Kāda jēga, piemēram, sagraut veselības aprūpes centrāli jeb poliklīniku Viņņicā? 300 km attālumā no frontes līnijas? Sabombardēt 2 universitātes Mikolajivā ar 10 raķetēm? Gudri darīts? Nedomāju gan.

Vienīgā atbilde ir šāda – ar šo Vladimirs Putins ir pavēlējis aizbaudīt iespējami daudz cilvēku projām no Ukrainas. Iebaidīt. Aiztriekt projām. Lai okupantam paliktu teritorija, kurā cilvēku vairs nav. 

Zeļenskim taisnība – šis ir terorisma veids. Apšaudīt pilsētas (ar civiliedzīvotājiem) ar Kalibr-lielgabalu un zemūdeņu raķešu palīdzību nav nekāds varoņdarbs. Tā ir nejēdzība un slepkavošana. 

No 17 700 krievu zalvēm līdz šim (kopš 24.02) tikai 300 tika mērķētas uz militāriem mērķiem, bet visas pārējās uz civiliedzīvotājiem. Putins savu stratēģiju nekad nav komentējis un izliekas, ka nekas „tā pa īstam“ vēl nav sācies. Tā kā Putina elks ir prūšu militārais teorētiķis Karls fon Klauševics, kurš apgalvoja, ka „karš ir tikai un vienīgi politikas turpinājums ar citu instrumentu palīdzību“, tad krievu diktatora pieeja karam (šādā griezumā) kļūst pēkšņi saprotama. Karš ir veids, kā strauji citiem uzspiest savu gribu. Viņam vajag teritoriju, kurā dzīvo ukraiņi un viss. Šī zeme viņam skaitās Krievija un ukraiņi tāpēc no tās jāpadzen. Jēgas viņa karam nav. Vienīgais uzdevums – nozagt ukraiņiem teritoriju un aprīt to.

Taču aizvadītās 140 kara dienas neko daudz nav panākušas šajā virzienā. Viena daļa ukraiņu ir emigrācijā. Citi atgriežas. Krievu armija zaudējusi 25 000 (britu avoti) jeb 37 000 karavīru (ukraiņu avoti). Ukraiņu armija izdzinusi visus tankus un kājniekus no valsts. Krievi šauj tikai pa gabalu, bet arī tur viņiem atņēma iniciatīvu Himars lielgabali. Tāpēc tagad kara darbībā pauze, jo negribas sūtīt tankus vai kājniekus uz valsti, kas jāpakļauj.

Putins tagad „dzer tēju“, tēlo, ka atpūšas pēc „uzvarām“, dala armijniekiem ordeņus un patriecis no amata Rogozinu. Domā par kosmosa kaujām? Meklē idiotu krievu vidū, kas to varētu izdarīt? 

Viņš ir maniaks un fanātiķis, tāpēc nodedzinātie ukraiņu ciemi un nogalinātie ļaudis, Kremļa Vovam neko nenozīmē. Viņa sistēma ir terors un masu slepkavības. Svēta zeme jāattīra no nevajadzīgajiem ukraiņiem.

Jo vairāk nogalināto Ukrainā, jo straujāk attīrās viņa apsolītā valsts no nepareizajiem cilvēkiem. To trakāk viss uzskatās, jo labāk Putinam. Tas, kas notiek Ukrainā, ir sajukušā krievu diktatora inscenētais murgs.

Taču izskatās, ka pašlaik Kremļa saimnieks ir pamodies un redz, ka nepietiek ar pavēlēm, likumiem un kliegšanu. Ir vajadzīga arī veiksme tajā, ko dari. Pa šo līniju viņam neveicas. Tā nu tas ir.