Prigožins pametīs Bahmutu 10.maijā

Prigožins paziņojis, ka „Vāgnera armija“ atstāšot Bahmutu 10.maijā. Nosvinēs  uzvaras dienu – 9.maiju un dosies projām. Neesot ar ko šaut. Putins nedod. Šāda veida – dramatiskas verbālas ainas viņš ir demonstrējis jau iepriekš. Taču šoreiz rāda ļoti niknu seju, traki lamājas un piesauc rupjības. Ukraiņu puse ziņo, ka ir izdevies likvidēt vairākas “vāgrneriešu“ munīcijas noliktavas un iemesli esot Prigožina sliktās attiecības ar Putina kabinetu. (Reuters)

Atceros kā pirms pāris mēnešiem Latvijas FB parādījās „vietējo ekspertu“ pārliecinoši stāsti par to, ka ukraiņi atkāpsies no Bahmutas. Neesot vērts tur palikt. Tā esot izlemts. Ap 300 mūsējo pie teksta apsprieda šo ziņu un atbalstīja. Tika apgalvots, ka tas esot zināms no drošiem paziņu avotiem Ukrainā. Toreiz brīnījos gan par ziņas tiražētāju, gan par piekritējiem. Viss izrādījās otrādi. Ukraiņi neatkāpās, bet krievu manipulētāji visiem spēkiem centās turpnāt sēt viltus ziņas mūsu apziņā. Protams, ka to var izdarīt tikai ar tiem, kuri cenšas lasīt par šo karu krievu valodā no avotiem Krievijā un ārzemēs. Tagaad atkāpjas krievi, nevis ukraiņi. Tā nu tas ir.

Pagaidām Bahmuta tiek dragāta tālāk. Līdz Putina svētkiem – 9.maijām atlikušas pāris grautiņu dienas.

Krievija uzsākusi vairāku pierobežas ciemu evakuāciju. (Reuters) Esot pastiprinājusies šaušana Krievijas pierobežas virzienā no Ukrainas. 

Vācija un Dānija piegādājušas Ukraina 80 tankus (TV2)

Eirokomisija nosoda krievu dronu uzbrukumus Ukrainā. Vienlaikus notiek piektā sankciju viļņa gatavošana pret Krieviju. (TT)

Atkal deg kārtējā krievu naftas noliktava, kurai trāpījis drons. Krasnodaras rajonā. (AFP). Tā atrodas Volnas ciemā, uz austrumiem no Krimas. 

Vakar un aizvakar notika intensīvi artilērijas uzbrukumi Kjivai. Sprādzieni granda ik pēc 15 minūtēm. Tagad iestājies klusums (AFP)

Medijos parādījušās ziņas, ka jau 2011.gadā Putins (sarunās ar Bilu Klintonu) paudis domu par iebrukumu Ukrainā. (Financial Times) „Sapratu, ka šis ir tikai laika jautā’jums.  Putins atzinās, ka nejūtas saistīts ar Borisa Jeļcina noslēgtajiem līgumiem attiecībā pat kodolieroču neizmantošanu Ukrainā“, – secina Klintons. 

Ukrinform ziņo, ka ap 20 000 ukraiņu pašlaik ir kā ķīlnieki krievu okupētajās teritorijās. Viņi tiek vajāti, jo vietējās okupācijas varas pārstāvji lielāko daļu uzskata par nelojāliem Krievijai (TT)

Kremlis jau paziņojis, ka 3.maija „dronu uzbrukums“ Kremlim esot iemesls, lai anulētu armijas parādi Sarkanajā laukumā 9.maijā. (ISW) Līdz šim masu pasākumi 9.maijā tika anulēti 21 Krievijas pilsētā. Tagad izskatās, ka tām pievienosies arī Maskava. 

Maskavas tiesa atļāvusi piektdien aizturēt teātra režisori Jevgeņiju Berkoviču kā teroristi.  Runa ir par lugas uzvedumu, kurā krievu sievietes tiek „pārdotas“ radikāliem islāmistiem Sīrijā. Tiesai nav paticis lugas uzvedums. Arests izraisījis sašutumu Maskavas kultūras aprindās (TT)

2 comments

Leave a Reply