Ukraiņi notriekuši tālās darbības radiusa Kinžal X-47M2 raķeti 

Vakar novērojām kā krievi izmanto fosfora bumbas Bahmutā, izraisot tur gigantiskus ugunsgrēkus. Joakims Pāsikivi uzskata, ka Krievija „mēdz praktizēt kara darbību, izmantojot degbumbas“. Diemžēl.

Savukārt Ukrainas specdienesti informē, ka krievu spridzekļos Bahmutā vakar esot bijis pievienots pat baltais fosfors, kas ir ļoti bīstams ierocis, jo deg 800 grādu režīmā un, nokļūstot uz cilvēka ādas, rada ļoti smagas apdeguma brūces. Joakimam Pāsikivi šķiet, ka šajā gadījumā krievi izmantojuši tomēr termītu, nevis balto fosforu. Taču pilnīgi skaidrs, ka krievi karā pret Ukrainu lieto aizdedzinošos ugunsgrēkus izraisošos ieročus. „Videoierakstus no notikuma vietas rezultāts izskatās pēc svētku uguņošanas, taču faktiski ir ļoti nežēlīgs ierocis. To pašu krievi izmantoja arī Mariopolē un citur“ – komentē Pāsikivi. 

Termīts deg 2400 grādu režīmā un spēj izdegt cauri arī metāla jumtiem un sienām. Kāds mērķis šādiem uzbrukumiem? Radīt neizturamu situāciju Bahmutā un iznīcināt visas izdzīvošanas iespējas ukraiņiem, kas aizstāv pilsētu. Šos ieročus mēdz izmantot bruņotos konfliktos, taču nav pieļaujams, ja tos lieto vidē, kurā atrodas cilvēki. 

Pāsikivi uzskata, ka šis ierocis nav koordinētā akcija kopā ar Prigožina „vāgneriešiem“. Prigožina konflikts ar ģenerālštābu ir kašķis „pats par sevi“ un šis degošais krievu uzbrukums Bahmutai – atsevišķa akcija. Krieviem neveicas un šādi izlēcieni vairāk atgādina paniskas lēkmes, nevis loģiski plānotu kara darbību.   

Tātad – kas ir aizdedzinošie ieroči? Tajos izmanto uzliesmojošas vielas. Tādas kā baltas fosfors, termīts (dzelzs oksīda un alumīnija pulverveida maisījums) vai napalms. Šajā gadījumā tiek pieļauts, ka ir lietots termīta savienojums, kuram ir ļoti augsta degšanas temperatūra. Ļoti atgādina kasešu bumbas, jo ievietotās kapsulas nokrītot zemē aizdegas ar žilbinošu liesmu 

Baltais fosfors gaisā aizdegas spontāni un deg, izdalot biezus, baltus dūmus. Dūmi satur vielu, kas piesaista gaisā esošu ūdeni un izveido fosforskābi. Tā savukārt rada smagu apdegumus uz tuvumā esošo cilvēku ādas.

Tikmēr Bahmuta turas. 

Vakar Krievija (gūstekņu apmaiņas rezultātā) atbrīvoja 45 ukraiņus. (Kyiv Indenpendent)

Ukraina 4.maijā notriekusi hipersonisko, tālās darbības radiusa Kinžala raķeti, kas palaista no kara lidmašīnas. Operāciju paveikusi pretgaisa aizsardzības sistēma Patriot, pie Kijivas. Līdz šim ukraiņi bija bezpalīdzīgi pret šo jauno krievu ieroci. (TT) 

Karš un sankcijas saēd Krievijas ekonomiku daudz vairāk nekā no malas izskatās. Wall Street Journal ar satelīta Sentitel -5P palīdzību izdevies izpētīt krievu rūpniecības kompleksa „veselības stāvokli“. Izplūdes gāzes liecina par noteiktu aktivitātes stāvokli šajā jomā. To pieaugums ziņo par ražošanas intensitātes pieaugumu, turpretī samazinājums par norietu. Novērojumi liecina, ka Krievijā pašlaik funkcionē daudz mazāk rūpniecības uzņēmumu, nekā Krievijas iestādes ziņo savā statistikā. QuantCube Technology datu analīze rāda, ka Krievijas rūpniecība dramatiski apdziest. 

Publiskotie Pentagona dokumenti liecina, ka Putins pieprasa maksimālo, lai nodrošinātu kara ekonomikas pilnu jaudu un vēl decembrī publiski apgalvoja, ka kara rūpnieciskajā kompleksā traucējumu praktiski nav. Taču novērojumi rāda pavisam ko citu.

Oficiālie Krievijas dati uzsver, ka krievu industrijas pieaugums marta beigās ir bijis par 1,17% lielāks nekā gadu iepriekš. Taču satelītu mērījumi signalizē, ka tas drīzāk ir -7%. (DN). Proti – krievu rūpniecība nedarbojas un apdziest.

Berlīnes tiesa anulējusi policijas veidoto aizliegumu eksponēt Ukrainas karogus pie Padomju Savienības atbrīvotāju monumentiem (mūsu izpratnē – okupekļiem) Vācijā. 9.maija sakarībā vācu policija bija aizliegusi izkārt Ukraiņu karogus pie trim šādiem pieminekļiem, kas slavina padomju atbrīvotājus. Esot jāsaglabā cieņa pret šiem uzvarētājiem, neskatoties uz to, ka pašlaik notiek karš Ukrainā. Tiesa domā citādi un tagad drīkst tur eksponēt Ukrainas karogus un var pat spēlēt „ukraiņu maršus un militārās dziesmas“ 8.un 9.maijā, ko policija vēlējās aizliegt. (TT) Iznāk, ka okupekļi beidzot krituši arī Vācijas galvaspilsētā.  

Attēlā liktenīgais satelīts (DN)

Leave a Reply