Zviedru augstlecēju Patriku Šjēbergu bērnībā seksuāli 4 gadus izmantojis viņa treneris un patēvs. Karsta ziņa zviedru medijos šodien.

2011.gada 28. aprīlī.

Foto: SVD. Patriks Sjēbergs atzīstas, ka viņa treneris bijis pedofīls

 Tikko iznākušajā grāmatā „Tas, ko jūs neredzējāt’ zviedru leģendārais augstlēcējs Patriks Šjēbergs (Patrik Sjöberg), kuram tagad ir 46 gadi, stāsta par savu treneri Viljo Nousiainenu (Viljo Nousiainen), kurš palīdzēja Patrikam sasniegt pasaules sporta augstienes, taču tajā pat laikā viņu seksuāli izmantoja, kad Patrikam bija 11 gadu. Tas turpinājies 4 gadus.  Turklāt treneris bija arī Patrika audžutēvs.

 Grāmatā, ko Patrikam palīdzējis sarakstīt sporta žurnālists no Svenska Dagbladet Markuss Luttemans, sporta leģenda stāsta par savas slavas ēnas pusēm, par atkarību no narkotikām, par alkoholu, naudu, skandāliem un treneri.

Grāmatā Patriks stāsta kā patēvs-treneris ne tikai trenējis un sportiski vedis uz sporta augstienēm, bet tajā paša laikā arī viņu seksuāli  izmantojis, fotografējis kailu, skuvis viņa dzimumorgānus, masturbējis kaila Patrika klātbūtnē utml.

 Grāmatā Patriks parāda sava trenera pretrunīgo personību – no vienas puses aizrautīgs, talantīgs un pasaulslavens  treneris, kas tajā pašā laikā medī  puišeļus.

Treneris Viljo ar audžudēlu Patriku. Foto no http://www.svd.se

Seksuālu Patrika izmantošanu Viljo pārtraucis tikai tad , kad 15-gadīgais Patriks piedraudējis ar policiju.

 -Es tikai pēc ilga laika sapratu, ka esmu seksuālas izmantošanas upuris un ar savu atklātību gribu vērst sabiedrības uzmanību uz lietam, kas notiek sporta klubu iekšienē, stāsta sportists.

 Vairāk par Patrika Šjēberga atzīšanās iemesliem  un šo faktu Panorāmā LTV 1 kanālā 28. aprīlī.

Videoreportāža par Patrika Šjēberga (Patrik Sjöberg) dalību Seulas olimpiskajās spēlēs 1988. gadā.

Leave a Reply