Kāpēc Kremlis grib, lai Latvija pārvēl Zatleru? Prezidenta vēlēšanu kampaņā ieslēdzas Krievijas ārpolitikas propagandas spēcīgākā svira.

Poznera intervija ar Zatleru Krievijas TV 2011.g. 24. aprīlis.
Stopkadrs no sarunu šova Pozner ar V. Zatleru. Poznera intervija ar Zatleru

2011.gada 26. aprīlī.

Pirms pāris dienām Krievijas ietekmīgākais televīzijas kanāls Pervij Kanal (bijušais PSRS Centrālās Televīzijas pirmais kanāls), kuru kontrolē Kremlis (51% akciju pieder Krievijas valdībai un atlikušās citiem Kremlim uzticamiem akcionāriem) pārraidīja interviju ar Latvijas prezidentu Valdi Zatleru.

Un nevis kaut kādā raidījumā, bet gan šī kanāla autoritatīvākajā un prestižākajā vizītkartē – sarunu šovā Pozner (kuru vada PSRS/Krievijas spēcīgākā ārpolitikas propagandas autoritāte jau kopš aukstā kara laikiem Vladimirs Pozners), veltot Zatlera kungam 52 minūtes.

 Zinot, ka Pervij Kanal un talantīgais žurnālists Vladimirs Pozners savus sarunu biedrus neizvēlas nejauši ne laika, ne personību ziņā, tad nepārprotami Kremlis signalizē, kurš Kremlim būtu gana derīgs kā sarunu partneris no Latvijas puses arī turpmāk.

 Vladimirs Pozners to pateica arī neslēptā tekstā programmas beigās, ka televīzijai kā tādai ir milzīga ietekme uz cilvēku priekšstatu veidošanu par citām valstīm un, ka tā mēdz tādas valstis kā Irāna parādīt tikai negatīvā gaismā, lai gan dzīvē tās ir pavisam jaukas valstis ar skaistām sievietēm utt.

 Vārdu sakot, Poznera kunga vēstījums bija, ka tagad arī Kremļa kanāls, kas līdz šim Latviju rādīja pamatā negatīvā gaismā, ir mainījis kursu un grib parādīt Latviju un tās prezidentu no citas puses.

 Cits jautājums, vai Valdis Zatlers spēja parādīt sevi kā gudrs, dziļš, jaunu domu un ideju pārpilns, harizmātisks, politikā un citos jautājumos kompetents Latvijas simbols, par kuru mums latviešiem būtu lepnums?

 Diemžēl, nē…. Spriežot pēc interneta vidē lasāmiem komentāriem kauna un neērtības sajūta pārņēma ne tikai mani, skatoties šo neveiklo sarunu, kurā Latvijas prezidents atstāja intelektuāli daudz zemāka un primitīvāka (lai neteiktu – infantilāka) saruna biedra iespaidu.  Bet laikam Kremlim arī vajag tieši tādu Latvijas prezidentu?

 Lai arī Pervij Kanal kā globāls TV kanāls veic Krievijas ārpolitikas propagandas misiju visā pasaulē, nezin vai šoreiz Poznera šova mērķis bija parādīt Latvijai, cik mums nepiemērots prezidenta kandidāts? Vai jādomā, ka  šajā gadījumā Medvedevs, Putins un Pozners būtu tik ciniski kā Šķēles kungs savā laikā Jūrmalgeitas sakarā, komentējot kādi cilvēki jāievēl atbildīgos amatos… 🙂

 PS. Mans viedoklis par Zatlera kungu kā prezidentu galīgi nenoniecina viņa ārsta un ķirurga talantu, kur viņš tiešām esot autoritāte.

Leave a Reply