Kāzas britu karaļu stilā – kā sapņotāju realitātes šovs. Vai mēs paši varētu iztikt bez politiķu ikdienas šova medijos?

2011. gada 29. aprīlī
Šodien princis Viljams izgāja pie sievas. Latvijas mediji par to ziņoja aizgūtnēm, turpretī zviedri – stipri vien rezervēti.

Kā izskaidrot latviešu interesi par kāzām tālajā apvienotajā karalistē?

Jūtamies kā bijušās koloniālās lielvaras satelīts (daudzi latvieši kopj sēnes un aprušina gliemežus britu salās)? Sekojam Krievijas uzmanības piemēram (šķiro valstis pēc to ietekmes politiskajā tusiņā)? Domājam, ka pie vainas ir anglosakši kas ir ”ļoti svarīgi” un tāpēc šīs kāzas ir ”ievērojamākais notikums” pasaules vēsturē?
🙂
Publiskais laulību šovs, protams, piesaista uzmanību, jo kāzas daudziem asociējas ar lielu laimi un mīlestību, pēc kuras ilgojas neskaitāmi vientuļnieki un nelaimes putni, kas no ārpuses izskatās gana laimīgi un pārtikuši.
Sapņojam nomodā?
Joprojām?
Man šis šodienas kāzu šovs neviļus lika vilkt paralēles ar prinča mammas – princeses Diānas precībām ar pagalam neglīto, bet aristokrātisko princi Čārlzu. Toreiz arī viss sākās skaisti, grezni, vareni un vienreizēji, taču beidzās traģiski.
Google ziņo, ka pirms kāzām par Keitu Midltoni interesējušies 40.8000.000 reizes, par lēdiju Diānu 143.000.000. Nesalīdzināmi skaitļi.
Pie kādas sievas izgāja Diānas dēls un cik lielā mērā Keita ir vai nav līdzīga leģendārajai ”lēdijai Dī”?
Abām kopīgs saderināšanās gredzens.
Izcelšanās atšķirīgas. Keitas tēvs ir lidotājs, mamma stjuarte. Abiem izdevās tik pie miljoniem, pateicoties ”pasta pasūtījumu” veikalam, kas tirgoja viesību atribūtus. Nauda deva iespēja sūtīt meitu dārgās skolās un augstskolās. Keitai ir samērā laba izglītība un laulību brīdī 29 gadi.
Diānas saknes – senā aristokrātu ģimenē, taču viņa pati ir bez augstākās izglītības, strādājusi vienīgi par bērnudārza audzinātāju un laulību brīdī 20 gadus veca.
Kas abām kopīgs?
Stila izjūta un modes ikonas statuss.
Keita, tāpat kā Diāna, pie altāra solīja mīlēt savu princi, taču atturējās solīt ”būt paklausīga savam vīram” (ko pie altāra pieprasa Latviešu luterāņu baznīca!). Latvijā Keitai liktu runāt pazemojošo tekstu (kā visām LV līgavām). Labi, ka viņa laulājās tur! 🙂
Tiktāl – lieliski!
🙂
Diāna bija britu modes ikona. Tagad izskatās, ka Keita uzņemsies Viljama mammas Diānas kādreizējo lomu un kļūs par valsts modes superzvaigzni.
Viņai raksturīgs britu augstāko aprindu stils ar tvīda žaketēm, velūra zābakiem un lauciniecisku shic look.
Protams, ka viņas apģērbs noteiks modi britu ietekmes teritorijās.
Skandināvijā?
Šaubos.
Šeit pašiem ir savi karaļi un britu karaļvalsts stils šejienes modes pasauli nesaista tik lielā mērā kā Centrāleiropā (kur pašiem savu karaļu vairs nav).
Vai visi briti ir rojālisti? Vai visi tupēja šodien pie televizoriem vai datoriem, noslaucīja aizkustinājuma asaras un vicināja karodziņus?
Protams, ka nē.
Šorīt Guardian piedāvāja savā mājas lapā, labējā augšējā stūrī ”linku”, ar tekstu ” Ja esi republikānis, tad lasi avīzi šeit!”. Ieejot avīzē caur ”republikāņu vārtiem” pasaule pēkšņi izskatījās pavisam neizdaiļota ar brūtes špicēm un baznīcu zvaniem. Normāla un parasta.
Britu republikāņu ”veba – variants” manī rosināja lielisku ideju – kā būtu, ka Latvijas avīzes attiektos no politikas un politiķu rādīšanas? Iedomājieties, ja avīzē katru dienu būtu mazs ”lodziņš” (bultiņa) pa kuru ieejot varētu izlasīt visu kas notiek valstī un pasaulē bez mūsu apnicīgā politiķu un politisko ierēdņu šova?
Būtu lieliski.
Pelde svaigā gaisā!
Jums arī tā šķiet?

One comment


  1. Bet tas viss taču tik skaisti. Un tās iespējas. Varu vien iedomāties, ko es darītu, ja tādas iespējas būtu, nu kaut vai attiecībā pret mūzikas izvēli kāzās.

Leave a Reply