Naids pret politiķiem kā slepkavības iemesls. Politika kā riskants solis?

2011. gada 30. augusts

Astoņus gadus pēc Zviedrijas ārlietu ministres Annas Lindas slepkavības Mihailo Mihailovičs beidzot atzinies kāpēc viņš toreiz nodūra ministri lielveikalā.

Stokholmas centrā. Gaišā dienas laikā.

Viņš esot ienīdis visus, kas darbojas politikā.

  • Visās savās problemās vainoju tieši viņus – politiķus, – intrevijai Expressen tagad atzīstas slepkava.

Mihailovičs turpina izciest sodu ieslodzījuma vietā, taču beidzot ir sācis runāt par notikušo.

Tagad – astoņus gadus pēc notikumiem NK.

Līdz šim 32 gadus vecais serbu izcesmes viesstrādnieku pēctecis, atteicās paskaidrot slepkavības iemeslus. Tagad viņš beidzot ir gatavs izteikties.

Mediji – aizvadīto astoņu gadu laikā ir daudz un plaši diskutējuši par šo temu, pieņemot, ka Mihailoviča naids uz bijušo Ārlietu ministri sakņojas politiskā nepatikā pret Zviedrijas valdības rīcību Balkānu kara laikā.

Tagad izrādās, ka slepkava (uzbrūkot lielveikalā Annai LIndai ar nazi) neko nav zinājis par to, ka tieši Anna Linda ir savulaik akceptējusi Belgradas bombardēšanu.

Viņš esot rīkojies spontāni.

Nogalinājis politiķi veikalā spontāna naida vadīts.

Vispirms ieraudzījis ministri uz ielas, pie veikala. Sekojis viņai uz dāmu apģērbu nodaļu, kādu brīdi gatavojies un tad strauji izlēmis viņu nodurt.

Viss.

Ar to šis stāsts beidzas.

Patiesība izrādās vienkāršāka nekā kriminālromānos pieņemtās versijas.

  • Toreiz es biju nikns un visiem par visu. Man nebija darba, iztiku no bezdarbnieka pabalsta, man nebija nekādas izglītības un hroniski mocīja nelāga sajūta, ka nekas man neizdodas un visur neveicas. Man nebija darba, automašīnas, draugu un nākotnes izredžu”, – atsīstas šodien slepkava.

Tiesa viņu atzina par psihiski slimu cilvēku.

Viņš pats šo diagnozi šodien noliedz, lai gan atzīstas, ka esot cerējis ”pavadit laiku cietumā”, ka slims cilvēks. Ekspertīzes lakā esot simulējs.

Tā esot vieglāk paciest ieslodzījumu.

Profesors Anderš Foršmans, kura slēdziena rezultātā tiesa akceptēja spriedumu, šodien noliedz, ka pacients būtu testu laikā simulējis.

Tas neesot iespējams.

  • Garīgi slimu nav iespējams notēlot, – uzskata profesors, taču slepkava ir pavisam citās domās.

Atgādināsim, ka Mihailo Mihailovočs nogalināja Zviedrijas Ārlietu ministri Annu Lindu 2003 gada 10. septembrī un 2004. gada 23. martā viņu notiesāja par slepkavību ar mūža ieslodzījumu.

Leave a Reply