Mossad manipulācijas ar CIA. Aģentu viltus vervēšana.

2012.gada 15. janvārī

Aģentu un spiegu skandāli turpina kutināt smadzenes. Īpaši tad, ja nesen noskaidrojies, ka Izraēlas izlūkdienests Mossad izmantojis ļaunprātīgi CIA ( ASV, Centrālās Izlūkošanas Pārvaldes) vārdu, lai vervētu teroristus savai graujošajai darbībai Irānā. Par šo atklājumu tikko ziņoja žurnāls Foreign Policy, atsaucoties uz avotiem CIA. Amerikāņi par to esot sašutuši.

–  Ziņa par notikušo izraisīja Baltā Nama sašutumu, jo šis Izraēlas projekts apzināti riskēja ar amerikāņu dzīvībām. Nav šaubu, ka ASV bieži sadarbojas ar Izraēlu izlūkošanā pret Irānu, taču šajā gadījumā viss bija pavisam citādi. Neatkarīgi no tā ko daudzi uzskata un kās daudziem šķiet, mēs kategoriski nostājāmies pret atentātiem, kas rīkoti pret Irānas ierēdņiem vai civilpersonām, – uzsver divi anonīmie amerikāņu CIA avoti žurnālam.

Skandāls ir sekojošs – Mosada aģenti ir vervējuši pakistāniešu aģentus cīņai pret Irānu. Viņi izvēlējušies ekstrēmistu grupējumu Jundallah. Šīs agresīvās Pakistānas organizācijas pārstāvji tika iesaistīti operācijās Irānā, lai tur nogalinātu ”nevēlamās personas”  it kā CIA vārdā. Būtībā šīs algotās slepkavības koordinējis Mossad no Izraēlas. Kā liecina fakti, vairākas slepkavības patiešām ir jau realizētas.

Vervējot aģentus Londonā, Izraēlas izlūkdienests esot izmantojis ASV pases un naudas kaudzes, lai piesaistītu Irānai nelabvēlīgus kaujiniekus savām plānotajām slepkavībām Teherānā.

Šī vervēšana esot sākusies jau salīdzinoši sen, jau Džordža Buša – seniora prezidentūras laikā.

–  Jā, šī nav pirmā reize, kad kaut kas tamlīdzīgs notiek, – konstatē Joe Hoar, bijušas ASV Komandcentrāles šefs, – tā saucamās ”sveša karoga” operācijas ir izplatīta, taču ļoti bīstama lieta mūsu darbā. Tas nozīmē, ka draudzība starp mūsu valstīm tiek izmantota savtīgiem mērķiem. Izraēla spēlējas ar uguni, aizmuguriski iesaistot mūs slepenā karā, bez mūsu ziņas.

Foreign Policy avoti – divi amerikāņu izlūkdienesta ierēdņi šodien nevar precizēt, vai šī operācijas joprojām turpinās. Taču Mossad bezkaunība aizvaino arī viņus.

–  Savādi, Mossad cerēja, ka šis fakts nenāks gaismā. Viņi vervēja aģentus mūsu vārdā un nekautrējas šādi rīkoties! –

Pagaidām neviens publiski nedz Vašingtonā, nedz Telavivā nevēlas atbildēt uz mediju jautājumiem šī skandāla sakarībā.

Vienlaikus, nevienam nav noslēpums, ka cīņa pret ”Irānas kodolprogrammu” turpinās ar pilnu tvaiku un pagājušajā trešdienā tika nogalināts jau ceturtais irāņu zinātnieks. Uz ielas pēkšņi detonēja lādiņš, kas bija ievietots viņa automašīnā.

Šī ir jau ceturtā organizētā slepkavība Irānā, kas vērsta pret irāņu kodolprogrammas veidotājiem pēdējo divu gadu laikā.

Notiekošais baisi atgādina Spīlberga filmu ”Minhene”.

Pagaidām neviena organizācija neuzņemas oficiālu atbildību par notikušo.

Iespējams, ka Mossad reakcija saistīta ar Baraka Obamas administrācijas nevēlēšanos turpināt Buša izveidoto ciešo sadarbību ar Izraēlu cīņā pret Irānu.

2010.gada novembrī Jundallah tika ievietota ASV reģistrēto terora organizāciju skaitā un pagaidām Izraēla neesot izskaidrojusi amerikāņiem savas rīcības iemeslus.

– Ja Izraēla vēlas, lai līst asinis, tad lai rīkojas ar savējām un nevis mūsu asinīm. Līdz šim mēs uzskatījām, ka sadarbība ar Izraēlu dod mums stratēģiskas priekšrocības. Tagad mēs sākam par šo uzskatu šaubīties”, – liecina žurnālam viens no CIA slepenajiem avotiem.

8 comments


 1. Žurnālistes kundze kā debesīm nokrita. Vai ir dzirdēts, ka kādas valsts specdienesti būtu kādreiz rīkojušies tiesiski, godīgi? Tas bija vienmēr, visur un arī būs turpmāk, kamēr pastāvēs slepenie dienesti. Uz laiku kaut kas mainās uz labo pusi. Taču ar laiku viss atgriežas savās vietās un cīņa turpinās.


 2. Ņemot vērā, ka ASV kongresā visi ēbrēju svētki ir oficiālas brīvdienas, tad nevarētu teikt, ka CIA un Mossad ir kaut kas ļoti atšķirīgs. Pie tam, kas patiesībā notiek specdienestosm mēs nekad neuzzināsi, jo tās ir pārāk slēgtas organizācijas visā pasaulē. Piemēram vai kaut kas zināms par MI5.


 3. Nu, kaut vai Stīga Lārsona grāmatas manuprāt lieliski parāda šo spiegu psiholoģiju, kad daži labi no viņiem sāk iedomāties ka viņu “kantora’ šaurās intereses stādāmas augstāk par tādiem “štruntiem” kā kaut kādu tur cilvēciņu likteņiem.
  Starp citu, īsti ne pa tēmu, klejo baumas, ka Lārsona nāve arī esot “ne visai tīra”? Žēl, jo tā arī nekad neuzzināsim, kā Solandere tika pie pūķa tetovējuma…


  • Savādi, ka latviski (tāpat kā angliski) nepareizi iztukoja Lāršona grāmatas nosaukumu. Orģinālais nosaukums ir “Vīrieši, kas necieš sievietes”. 🙂 Nezin ko pats autors būtu teicis par to “pūķa tetovējumu” virsrakstā. Lāršons bija ļoti vientulīgs cilvēks. Tagad tēvs un brālis ecējas ap testamentu. Viņš asi konfliktēja ar rasistiem. Pinkertoni ir neganti.


 4. Ha, nezināju. Nu jā, arī esmu novērojis, ka reizēm grāmatu virsraksti, par filmu nosaukumiem vispār nav ko runāt, tulkojumos parādās pavisam savādāki. Bet vai tad šādā gadījumā nav jāsaskaņo ar autoru, vai viņa pārstāvjiem? Nu jā, bet ja “pārstāvjus” interesē vienīgi testaments, tad piekritīs jebkādai nosaukuma izmaiņai.
  Varbūt mūsējie negribēja atbaidīt vīriešu lasītāju auditoriju.
  Ok, par “pinkertoniem, fragments no Eko “Pragas kapsētas’, kur franču spiegu šefs instruē galveno varoni, dokumentu viltotāju Simonīni (pretīgs antivaronis, bez nevienas idejas, gluži kā Gogoļa Čičikovs): “Labs informācijas dienesta aģents ir zaudētājs, ja iejaukties vajag tad, kad kaut kas jau ir atgadījies. Mūsu darbs ir panākt, lai tas notiktu agrāk. Mēs daudz naudas tērējam tam, lai rīkotu dumpošanos bulvāros. Nav nemaz īpaši jāpiepūlas, pietiek ar nedaudziem dučiem bijušo cietumnieku un dažiem policistiem civildrēbēs, viņi izlaupa trīs restorānus un pāris bordeļus, dziedādami Marseljēzu, aizdedzina vienu otru kiosku, un tad ierodas mūsējie formasstērpos un pēc šķietama kautiņa visus arestē.
  – Un kāds no tā labums?
  – Tas vajadzīgs, lai neļautu atslābt godīgajiem buržuā un visus pārliecinātu, ka nepieciešami stingri pasākumi. Ja mums vajadzētu apspiest visus nemierus, ko noorganizējis sazin kāds, tik viegli tas nesanāktu. ” – Tā Eko.


 5. manuprāt ne vienmēr un ne visur ir ienaidnieki kur tiek klusēts..klusē priekš tiem kas nav spējīgi uztvert:)
  ne vienmēr ir svarīgi kas tieši sargā ir svarīgi ka tiek nosargāts. nezinu neko daudz par cia un mossad,
  bet pat uz savas vienkāršās kārtas ādas izjutu, ka ir kādi kas sargā man un citiem pašsaprotamas svarīgas vērtības..
  Protams ka nezinu, bet ir lietas kas norāda uz CIA kā visai interesantu organizāciju,
  spilgts piemērs par Talibiem.. no tāda skatupunkta kurā interesējamies par budismu, afganistānu, afganistānas kultūras mantojumu..
  kautkas vēl pēc talibiem esot saglabāts, slēpts un nosargāts.

Leave a Reply