Eirodziesmas otrais pusfināls 2012 ar ārzemju ceļojumu atskaitēm fonā.

2011.gada 14. janvārī

Otrais Eirovīzijas pusfināls ekrānā izskatījās vēl pelēcīgāks nekā pirmais.

Jābrīnās, kāpēc scenārija autori nemācās no savām kļūdām un izpildītāji no savu priekšgājēju bijušajām neveiksmēm.

Raidījuma vadītāji arī šoreiz runāja par ārzemju ceļojumiem un ”pūķiem”, manierīgi pozējot kamerām.

Režisors arī šoreiz neizvēlējās emocionāli lakonisku aizkadra dziesmu autoru un izpildītāju vizītkarti, koncerta vadītāju tukšo pļāpu vietā.

Koncerta vadītāji  (arī šoreiz) bija stīvi ”pielīmēti’ pie  kaitinošā ”sponsoru goda staba”, kas vairāk kaitēja nekā palīdzēja finansētāju aurai.

Acīmredzot arī šeit dominē pārprastā iztapība naudas devējiem, jaucot sponsorēšanu ar klaju pielīšanu kadrā.

Lauku kultūras nama gaisotne nekautrējās no savas klātbūtnes LTV ēterā un cilvēku staigāšana aiz runājošo koncerta vadītāju mugurām liecināja, ka Mārupē pietrūkst telpas, lai atrastu galvenajam informatīvajam plūdumam mierīgu fonu.

Laikam jau taupības dēļ Jolanta un Valters bija novietoti gaiteņa caurvējā.

Bēdīgi.

Par dziesmu pienesumu vēl mazāk ko teikt.

No desmit 14. janvāra dziesmām var nodalīt divas. Abas karnevāliski aktīvas un uzforsētas parodijas. ”Mūzikas zaglis” un Triānas Parks.

Šo māžošanos var sūtīt uz Baku un …sagaidīt ironiskus komentārus, ka dziedātāju vietā tiek sūtīti …klauni.  

Acīmredzot, karnevāls un klauni ir fons un forma, kurā mūsu dziedātāji jūtas vislabāk.

Šo tieksmi pēc pārforsējuma un pārspīlējuma, ālēšanās un plosīšanās es izskaidroju ar mākslinieku neticību saviem unikālajiem spēkiem.

Tātad – nevis dziedāt sevi, bet tēlot kādu citu.

Iemiesojoties iespējami kolorītā un neparastā tēlā.

Jo trakāk – jo labāk.

Šodienas klaunu parāde mums piedāvāja : repu ap olu, kurā iesprostota sieviete; balādes parodiju kurā tika izspēlēts ”Kobzona” duets ar ”Rotaru”; silikona krūšu šovu ar triju valstu karogiem fonā; parodiju par Frediju Merkūriju Venstpils stilā; vokālas sūdzības par tēva misijas nepietiekamību ar mājieniem incesta virzienā; sātanistu rituāldeju a la Ruslana un klaju klaunādi ar karaļiem, miroņiem un zilamatainām vāravām.

Neviens no izpildītājiem nepiegāja pie mikrofona un nedziedāja.

Visi kaut ko tēloja.

Bez redzamiem panākumiem.

Kāpēc tā notiek?

Mazvērtības kompleksi vai nemākulīga dziesmu un izpildītāju atlase?

Kā jums šķiet?

3 comments


  1. Ja paskatās komentāros internetā pie rakstiem par šo un tur izlasa sajūsmas pilnās rindas par teiksim dukuru un līdzīgiem visiem citiem; kad redz acīmredzamu un absolūtu gaumes izjūtas zaudējumu, tad jautājumu kāpēc tā notiek pārspēj jautājums kā to labot. Diemžēl šobrīd pārsvarā un godā celti ir bezgaumība, stila trūkums, patiesi jaunā pienesuma trūkums. Valda izmisīgas pūles neizcelties un neatšķirties no citiem. Ja dzied eirovīzijas konkursā, tad noteikti tieši tāpat kā citi vai retu reizi acīmredzami neveikli pasmejoties par šo pasākumu. Šādu bēdu lejas skatu centīgi atbalsta visādā veidā tā saucamie plašsaziņas līdzekļi. Tā kā jaunatne lielākoties nav redzējusi vai dzirdējusi ko citu, visapkārt tai tiek cildināta šāda pelēcība un līdzšinējo vērtību neatzīšna ir pašsaprotama jebkuras jaunas paaudzes rīcība, tad nekas diži nemainās. Retie izņēmumi noslīkst un pazūd inertajā masā un ir nez kāpēc elitāru dīvaiņu neizprotamas izklaides.


  2. Pilnībā piekrītu šim viedoklim?
    Tikai man ir viens jautājums – kāda velna pēc Eirovīzija notiek Mārupē???
    Pasākums izskatās izcili lēts un vairāk atgādina skolas popielu no dziesmas izvēli starptautiskam konkursam. 🙁 Bēdīgi!


    • Jā, piekrītu! Rakstīju šo komentāru, jo vēlos lai notiek pārmaiņas. Lai kāds “saskaišas”, “apvanojas” , bet lai aizdomājas līdz problēmai – kāpēc izpildītāji un dziesmu autori baidās būt unikāli. Pasākums Mārupē izskatās slikti un ierauj līdzi ķezā jaunus cilvēkus, kuriem faktiski vajadzētu palīdzēt starta situācijā. Kāpēc mēs baidāmies izcelties un būt unikāli, to es …nesaprotu. Nevajag atdarināt un vilkt mugurā pelēko peļu veidolu ar motto: “piedodiet, ka eksistēju!”.

Leave a Reply