Auksts un dramatisks jūnija sākums. Madonna stresā un siltums kavējas

2012. gada 4. jūnijs

Stokholmas maratons 2012. Foto Alex-Zsolt Hegedus
Stokholmas maratons 2012. Foto Alex-Zsolt Hegedus

Auksts lietus, vējā salauzti lietussargi un pārsaluši maratonskrējēji. Aizvadītā nedēļas nogale bijusi dzestrākā kopš 1928. gada.

Zemā spiediena apgabals joprojām siro virs Skandināvijas un pagaidām klimats šeit vairāk atgādina aprīli nekā jūniju.

Kirunā sniegs, bet Stokholmai sestdien nācās piedzīvot 30 milimetru ”biezu lietus slāni” vienas dienas laikā. Sinoptiķi sola, ka paliks siltāks un sausāks.

Tikko uzspīdēja vārga saule. Cerams, ka vasara tomēr būs.

Šodien Kopenhāgenā notiesāti četri vīri, kas 2010. gadā plānoja ierasties Dānijā, lai nogalinātu vairākus avīzes Jyllands-Posten un Politiken žurnālistus. Novērst šo akciju palīdzēja noklausītas telefona sarunas. Soda mēru šiem zviedru musulmāņu imigrantiem uzzināsim vakarā.

Tikmēr mediji ziņo par salīdzinoši neveiksmīgu Madonnas koncertturnejas sākumu Telavivā.

Koncertturnejas sākums Telavivā
Koncertturnejas sākums Telavivā

Madonna ir viena no retajām sieviešu popmūzikas māksliniecēm, kurai izdevies saglabāt sevi uz skatuves salīdzinoši ilgi. Trīsdesmit gadu karjera ir ievērības cienīgs fenomens, kas reti tiek atlīdzināts (šajā jomā!) ar aplausiem un gavilēm. To, ko piedod Steve Earle vai Bruce Springsteen, to nekad nepiedos Madonnai. Mediju kritikas palielināmais stikls maļ asi un nežēlīgi.

Tas, ka Madonna ievada savu turneju Izraēlā ir saprotami (katoļu baznīcas uzbrukumu rezultātā viņai nācās mainīt ticību), taču nav pamatojama turnejas sākuma ar pozēšanu ”ar ieročiem”. Asprātīgs ir popūrijs par pašas ”Express yourself” un Lady Gagas it kā pakaļ darināto ”Born this way’”. Ar šo viņa uzvar eleganti un pārliecinoši. Taču šo stilu viņa nesaglabā. Pat nopietni teksti koncerta gaitā vairs nepārliecina. Par mūziku attiecīgi turpinās klačas – cik no visa koncerta ir dzīvā mūzika un cik konservi.

Visspēcīgākie ir vecie klasiskie ”gabali” (Like a virgin,Vogue, Like a prayer), kas liek secināt, ka Madonnai laikam nāksies turpināt Prince iesākto ”lielo hītu” retrospektīvu kā trumpja dūzi arī tagad – 2012. gadā. Pēdējais albums laikam nevienu vairs neinteresē. Kas bijis, tas izrādās vislabākais. Publika to zina, taču viņai pašai līdz tam šķiet vēl jānonāk.

Turpinām gaidīt siltumu un vasaru.

Ceļš pavasarī
Ceļš pavasarī

Leave a Reply