LTV Panorāma patīkami pārsteidz ar nakts ziņām tiešraidē. Par to paldies Gaidim Bērziņam.

2012. gada 20. jūnijā

LTV Nakts ziņas 2012. g. 20. jūnijā 23.05

Šovakar LTV patīkami pārsteidza ar Arņa Krauzes vadītām Nakts ziņām tiešraides (live) režīmā. Gribētos, lai šāda prakse nebūtu izņēmums.

Jau sen skatītājus mulsināja sabiedriskā TV kanāla dīvainā un nekā neattaisnojamā prakse, ka Nakts ziņas, kas gaisā iet ap pusnakti, tika raidītas videoierakstā.

Tādā veidā ārpus šīm ziņām paliek daudzi aktuāli notikumi gan Latvijā, gan ārzemēs. Notikumi attīstās arī pēc Panorāmas laika 20.30 un skatītāji nav pelnījuši  skatīties saīsināto un iepriekš  iekonservēto Panorāmu ap 23.00, kad citi kanāli (piemēram,  Krievijas TV ) šajā laikā sniedz aktuālas un live ziņas.  Ar tādu attieksmi LTV padodas kaimiņvalsts  informatīvā imperiālisma priekšā.

Nerunājot nemaz par tādām svarīgām lietām, ka pat jebkuru ziņu laikā programmas vadītājs var paziņot ko karstu un aktuālu no aģentūru ziņu jaunumiem, kas pastāvīgi atjaunojas.

Ignorējot svarīgāko sabiedriskā TV misiju – informēt sabiedrību par aktuālako un svaigāko, mūsu sabiedriskais medijs nevar būt konkurētspējīgs medijs.

Tagad, izskatās, ka LTV  mainās un Nakts ziņas nebūs vairs Panorāmas videokonservi, bet sekos Panorāmā iesākto notikumu attīstībai ar svaigiem notikumiem un aktuāliem komentāriem.

Šovakar demisionējošais tieslietu ministrs Bērziņš palīdzēja LTV vadītājiem izšķirties par šīs vecās tradīcijas laušanu ar sava demisijas paziņojuma sniegšanu vakarā Panorāmas laikā un cerams, ka Nakts ziņām būs grūti atgriesties pie labu ziņu dienestu netipiskās prakses – ziņu raidījuma viedoieraksta.

Nakts ziņu sižeta tiešraides videoieraksts:

One comment

Leave a Reply