Zviedrijas sabiedriskā televīzija pārdod ēku, bet neapvienojas ar radio

2012. gada 9. oktobris

SVT
SVT

2016. gadā Zviedrijas sabiedriskā televīzija pārvāksies uz jaunām telpām. Pašreizējo studiju ēku pārbūvēs par mediju namu un tas nozīmē, ka viss televīzijas darbs tiks koncentrēts vienā ēkā. Otro – administrācijas ēku SVT izsolē pārdos.

Jaunās TV tehnoloģijas atļauj strādāt mazākās studijās, ar krietni mazāku personāla sastāvu. Pēdējo gadu laikā SVT štats samazinājies par 2070 cilvēkiem.

Lai atrastu optimālo sabiedriskās TV ēkas modeli Zviedrijas TV delegācija pašlaik studē MediaCityUK, kurā kopā strādā BBC, ITV, Coronation Street, SIS, University of Salford. Tiek pētīts arī Stokholmas Šibstedta nams, kurā jau šodien strādā vairākas redakcijas zem viena jumta (SvD, Aftonbladet, Microsoft).

Par apvienošanos ar sabiedrisko radio – Sveriges Radio, kura ēka atrodas turpat kaimiņos, netiek runāts. Šāds projekts neesot vajadzīgs.

13 comments


      • Šī ir vieta kuru pētīt! Salfordas uni jau vēsturiski devusi ārā labus TV kadrus, tagad prakse ar teoriju ir vienā vietā. Un SIS ir viens no tehnoloģiskajiem & stratēģiskajiem MediaCityUK partneriem! Bet jau tagad ir pirmie uh & ah, ka TOP šovi kā BBC breakfest u.c. nespēj pievilināt zvaigžņotus viesu, jo tie nevēlas braukt uz Mančestru. Tādā ziņā Londona bija labāka, visādi citādi, Mančestra šobrīd ir tāds Eiropas TV NASA kompless. Smart move! BBC & ITV Londonas ofisa darbiniekiem, labus pārcelšanās pabalstus maksāja valsts.


  1. Neesmu nozares eksperts, bet tikai students, kurš par šīm lietām interesējas, bet mans personīgais viedoklis ir, ka šāds centrs ir atdarināšanas cienīgs. Tiesa, cik zinu, BBC Londonā paliks vēl dažas ēkas, kurās atrodas dažas no nacionālajām radiostacijām, daļa jau ir pārcēlusies (piem. BBC 5Live) uz Salfordu. Starp citu, BBC jau ir pārdevis savu leģendāro ēku – Television centre par 200 milj. mārciņu.

Leave a Reply